Úvod / Vlakem do zahraničí / Jízdenka / Cestování v příhraničí s Německem

Labe - Elbe

Platnost od 14. 12. 2014

Pro jednotlivce (aktivní) Pro malou skupinu (aktivní) Pro velkou skupinu (neaktivní) Pro mladé do 26 let (neaktivní) Akční nabídka (neaktivní) Vícedenní jízdenka (neaktivní)

Výhodná jednodenní síťová jízdenka Labe - Elbe umožňuje snadné cestování na české i německé straně hranice. Platí v Ústeckém kraji a v německém příhraničí...


 
  • cenově výhodné cestování do Německa
  • cestování bez omezení počtu ujetých kilometrů
  • ideální pro rodiny i jednotlivce
  • platí kterýkoliv den, včetně pracovních dní

Jednodenní síťová jízdenka Labe - Elbe je platná u několika dopravců v České republice a v Německu a lze ji využít ve vymezené oblasti na obou stranách hranice.

Druhy síťových jízdenek Labe - Elbe

  • jednodenní síťová jízdenka pro jednu osobu
  • jednodenní síťová jízdenka pro 2 až 5 osob
  • jednodenní přepravní doklad pro jízdní kolo (jako spoluzavazadlo) pro ČR a Německo, dle obvodu platnosti nabídky Labe - Elbe

Při převě kol v rámci úschovy během přepravy je nutné uhradit jednorázové úschovné dle tarifu TR 10. Jízdenka Labe - Elbe pro kolo smí být použita pouze s jízdenkou Labe - Elbe pro cestujícího.

Síťové jízdenky Labe - Elbe lze zakoupit u pokladních přepážek ČD, případně u průvodčího ve vlaku. Nelze je koupit v předprodeji. Síťová jízdenka Labe - Elbe platí vždy do 4.00 hodin následujícího dne.

Platnost síťové jízdenky Labe - Elbe

Síťovou jízdenku Labe - Elbe lze v době platnosti použít ve 2. vozové třídě všech vlaků ČD v rozsahu obchodní nabídky Celodenní jízdenka region Ústecký. V Německu nabídku je možné použít pouze v regionálních vlacích (neplatí ve vlacích EC, EN a CNL).  Aktuální a bližší údaje o zapojení jednotlivých dopravců jsou uvedeny na www.vvo-online.de.

U některých dopravců je k jízdence Labe - Elbe nutný doplatek (např. Kirnitzschtalbahn: Bad Schandau – Lichtenhainer Wasserfall). Dolpatek vydávají příslušní dopravci.

Psi, kteří nejsou přepravování ve zcela uzavřených schránách, se přepravují v rámci nabídky Labe - Elbe na jednodenní doklad pro kolo/psa za 90 Kč případně na doklad pro kolo vydaný u jiných dopravců. Na tento doklad lze přepravovat buď jednoho psa, nebo jedno kolo.

Bližší údaje o zapojení jednotlivých dopravců

Jednodenní výlet z Ústí nad Labem do Drážďan pro 3 cestující – s jízdenkou Labe - Elbe pro všechny tam i zpět jen za 400 Kč!

Je možné koupit si předem ve středu jízdenku Labe - Elbe na pátek?
Ne, jízdenku Labe - Elbe není možné zakoupit v předprodeji. Můžete si ji koupit až v den, kdy na ní pojedete.

Mohu jízdenku Labe-Elbe použít v Německu ve vlaku EC? 
Jízdenka Labe-Elbe v Německu platí pouze v regionálních vlacích a vlak EC tudíž použít není možné. Např. cestující, který jede vlakem EC z Prahy do Drážďan si musí přestoupit nejpozději ve stanici Děčín na osobní vlak ve směru do Německa. 

Ceník jízdenek Labe - Elbe

Typ jízdenky Cena
Jednodenní síťová Labe - Elbe pro jednoho cestujícího
(bez ohledu na věk cestujících)
200 Kč
Jednodenní síťová Labe - Elbe pro 2 – 5 cestujících
(bez ohledu na věk cestujících)
400 Kč
Jednodenní přepravní doklad Labe - Elbe pro jízdní kolo
(jako spoluzavazadlo)
90 Kč

Zákaznická podpora

Tel.: +420 840 112 113
Email: info@cd.cz
Kontaktní formulář

Legenda

pro jednotlivce


pro malou skupinu (2 až 5 osob)


pro velkou skupinu (6 a více osob)


pro mladé do 26 let


akční nabídka


vícedenní jízdenka


ČD na YouTube ČD na twitter Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store