Úvod / Vlakem do zahraničí / Vlakem do Evropy / Nizozemsko

Nizozemsko

Pro jednotlivce (neaktivní) Pro malou skupinu (neaktivní) Pro velkou skupinu (neaktivní) Pro mladé do 26 let (neaktivní) Akční nabídka (neaktivní) Vícedenní jízdenka (neaktivní)

Proslaveno je především holandskými sýry, větrnými mlýny a pěstitelstvím květin, zejména tulipánů...


 

Základní údaje

  • rozloha ... 41 526 km2
  • hlavní město ... Amsterdam
  • počet obyvatel ... 16,3 milionu
  • nejvyšší bod ... Vaalserberg, 321 m n. n.
  • délka sítě tratí ... 2813 km

Hlavní dopravci na železnici:

  • Nederlandse Spoorwegen (NS)

Nizozemsko je rovinatá země na pobřeží Severního moře v západní Evropě. Proslaveno je především holandskými sýry, větrnými mlýny a pěstitelstvím květin, zejména tulipánů.

Amsterdam

Hlavní město Nizozemska, kulturní a finanční centrum. Střed metropole je ze ,,zlatého" 17. století a oplývá muzei, z nichž je nejznámější asi Van Goghovo muzeum. Amsterdam byl vždy kosmopolitním a multikulturním tolerantním městem. Jeho atmosféru výrazně dotváří síť vodních kanálů, ve které kotví přes 2000 lodí a hausbótů. Pronajmout si můžete šlapadlo Canal Bike a využít lze i zastávkový říční Canal Bus.

Z Prahy do Amsterdamu každou noc

Kromě variant s přestupem, které vám nabídne náš vyhledávač, můžete využít každodenní přímé spojení Praha - Amsterdam. Vlak EuroNight 456 Phoenix, který odjíždí z Prahy hl.n. v 18:29 hod., přijíždí do stanice Amsterdam Centraal následující den v 10:03 hod. Cestovat je možné i v lůžkovém nebo lehátkovém vagónu. Na zpáteční cestu se ze stanice Amsterdam Centraal vydává jako vlak CNL 457 v 19:01 hod. a do Prahy hl.n. přijíždí následující den ráno v 9:27 hod.

Za kolik do Nizozemska

Z Prahy do Amsterdamu je možné cestovat v přímém vlaku EN 456/457 za zvýhodněné jízdné. Ceny jednosměrných jízdenek k sezení začínají už na cca 812 Kč (29 eur).

Vyberte si pro cestu do Nizozemska nabídku, která vám sedne - kde a jaká sleva v Evropě.

Zákaznická podpora

Tel.: +420 840 112 113
Email: info@cd.cz
Kontaktní formulář