Úvod / Vlakem do zahraničí / Vlakem do Evropy / Polsko

Polsko

Platnost od 11.12.2016


 

Z Ostravy do Varšavy šestkrát denně

Z Prahy do Varšavy jezdí dva přímé vlaky EuroCity denně, z Ostravska pak dokonce šest přímých vlaků denně. Třikrát denně se do polské metropole dostanete i ve směru od Břeclavi a Přerova. Pohodlně a bezpečně tak můžete cestovat například:

Odkud Kam Kolikrát denně Doba jízdy Vlak Přestup
Praha Varšava 2x cca 7 h 43 min EC 0
Brno Varšava 4x cca 7 h R, EC 1
Ostrava Varšava 6x cca 4 h EC 0

Noční spojení

Pro cestu z Prahy, Pardubic, Břeclavi, Ostravy a dalších měst do Varšavy nebo Krakova můžete využít i noční vlaky EN 406/407 a EN 402/403, resp. přímé vozy.

Sezónní spojení do Krakova

Od poloviny dubna do konce září bude každý den jezdit nový přímý denní vlak mezi Prahou, Ostravou a Krakovem, cesta z Prahy do Krakova mu zabere přibližně sedm hodin.

Další možnosti cesty vlakem vám nabídne vyhledávač spojení.

Upozornění: V Polsku jsou všechny vlaky dálkové přepravy dopravce PKP IC (kategorie EC, EIC, Ex, D/TLK) s povinnou rezervací, a to i pro cestující s mezinárodním jízdním dokladem.

Za kolik do Polska

Levné jízdenky nabízíme v e-shopu ČD i u pokladní přepážky. V rámci nabídek Včasná jízdenka Evropa nebo zpáteční jízdenka MOST je možné cestovat např. již od:

Odkud Kam Cena CZK Cena EUR Jízdenka
Praha Varšava cca 524* 19* Včasná jízdenka Evropa
Brno Varšava cca 524* 19* Včasná jízdenka Evropa
Ostrava Varšava cca 386* 14* Včasná jízdenka Evropa

* Cena včetně povinné místenky nutné pro mezinárodní vlaky do Polska.

V příhraničí lze též využít síťové jízdenky Skupinová víkendová jízdenka+Polsko, a to v regionální nebo celostátní verzi.

Vyberte si pro cestu do Polska nabídku, která vám sedne - kde a jaká sleva v Evropě.

Koupit jízdenku

Základní údaje

  • rozloha ... 313 575 km2
  • hlavní město ... Varšava (Warszawa)
  • počet obyvatel ... 38,5 milionu
  • nejvyšší bod ... Rysy, 2499 m n. n.
  • délka sítě tratí ... 19 429 km

Hlavní dopravci na železnici:

  • PKP Intercity
  • Przewozy Regionalne

Polsko leží ve střední Evropě a je naším severním sousedem. Turistům může nabídnout opravdu mnoho – historická města, technické památky, neporušenou přírodu i moře. Do Polska to máme kousek, tak proč se tam nevydat?

Krakov (Kraków)

Nejznámější polské historické město ležící na jihu země. Metropole Malopolského vojvodství oplývá cennými historickými památkami z mnoha epoch a roku 1978 bylo staré město zapsáno na seznam UNESCO. Navštívit můžete Wawelskou katedrálu, Královský hrad či synagogy v bývalé židovské čtvrti Kazimierz. Nedaleko od města je solný důl Wieliczka.

Varšava (Warszawa)

Metropole Polska, centrum Mazovského vojvodství. Staré město z 13. století, které bylo zničeno během 2. světové války, se dočkalo své detailní obnovy a roku 1980 bylo zapsáno na seznam UNESCO. Dominantou a zároveň nejvyšší budovou města je Palác kultury z roku 1955.

Vratislav (Wrocław)

Historické hlavní město Slezska založené českým knížetem Vratislavem leží na řece Odře a vyniká gotickými, barokními i secesními stavbami. Jádrem starého města je rozlehlé náměstí (Rynek), jedno z nejrozsáhlejších středověkých náměstí v Evropě. Přes řeku Odru, která se rozlévá do ramen a kolem četných ostrovů, se klene více než stovka mostů.

Malbork

Jeden z největších středověkých hradů Evropy ležící na severu Polska, největší cihlová stavba v Evropě. Roku 1997 zapsán na seznam UNESCO.

Mazurská jezera

Oblast s více než tisíci jezer na severovýchodě Polska je vyhledávaná všemi, kteří touží po klidu a nedotčené přírodě. Na své si přijdou rybáři, cyklisté, pěší turisté i milovníci plavby na lodi. Hlavním východiskem do oblasti je město Olsztyn.

Národní park Bělověžský prales

Rozkládá se na hranici Polska a Běloruska. Údajně poslední opravdový evropský prales, který je po několik stovek let nedotknutý lidskou činností. Prales je zapsán v seznamu UNESCO od roku 1979. Symbolem národního parku je zubr evropský, jehož stáda zde při troše štěstí můžete vidět volně pobíhat. Vlakem dojedete až do železniční stanice Hajnówka, odkud je možné pokračovat autobusem do obce Białowieża.

Zákaznická podpora

Tel.: +420 221 111 122
Email: info@cd.cz
Kontaktní formulář

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store