Úvod / Vlakem do zahraničí / Vlakem do Evropy / Slovensko

Slovensko

Na Slovensko rychle a pohodlně s Českými drahami na dovolenou i jednodenní výlet...


 

Nejrychleji na Slovensko

Od 14. prosince 2014 nabízejí České dráhy nové přímé spojení z Čech a severní Moravy do Tater a na východní Slovensko. Nejen na Liptov a do Tater – Nízkých i Vysokých, ale i do Košic budou mít cestující ČD blíže, cesta se zrychlí vlakem SuperCity Pendolino téměř o hodinu. Cesta do východoslovenské metropole Košic nyní vlakem EC 123 trvá 8 hodin 21 minut, od 14. prosince 2014 vlakem SuperCity 7 hodin 31 minut.

Nejenom zrychlení přináší nové nejrychlejší spojení z Prahy do Košic po kolejích, ale i kvalitu a komfort, na který jsou zvyklí cestující z vlaků kategorie SuperCity na trati Praha – Ostrava už nyní. Vlak urazí vzdálenost z Prahy do Liptovského Mikuláše za 5 hodin 43 minut, z Olomouce za 3 hodiny 27 minut, do Popradu za 6 hodin 23 minut, z Olomouce za 4 hodiny a 7 minut, Ostraváci mají Poprad téměř na dosah ruky – za 3 hodiny 11 minut. Pohodlí a špičkový servis na palubě Pendolina, WiFi a palubní portál, bistro vůz a možnost online objednávek jídla na místo. Balená voda a denní tisk zdarma je samozřejmostí i ve 2. třídě, zákazníci v 1. třídě obdrží prémiové občerstvení.
Více o vlacích pendolino

Speciální nabídka pro cestující vlaky SuperCity

Prvních 5.000 zákazníků, kteří si zakoupí místenku nebo jízdenku s globální cenou na vlak SC Pendolino 240/241 z ČR do stanice Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Poprad, Kysak nebo Košice, získá poukaz v hodnotě 100 Kč na konzumaci v bistro voze vlaku SC Pendolino 240/241. Poukaz obdrží zákazník, který si místenku či jízdenku zakoupí ve stanici Praha hlavní nádraží, Pardubice hlavní nádraží, Olomouc hlavní nádraží, Ostrava - Svinov, Ostrava hlavní nádraží. Nabídka platí do vyčerpání zásob. Poukaz platí do 31. 12. 2015.

Mapa Slovensko

Celková denní nabídka tří spojů z Prahy do Košic, dvou nočních (EN 444/445 Slovakia a R 442/443 Bohemia) a jednoho denního SC 240/241 Pendolino, je doplněna v pátek o spoj EC 243 Košičan, který se z Košic vrací v neděli jako EC 242.

Jízdní řád Praha - Košice a zpět

Platí od 14.12.2014 do 12.12.2015

Praha - Olomouc - Poprad-Tatry - Košice
Stanice EN 445
Slovakia
R 443
Bohemia
SC 241
Pendolino
EC 243* 
Košičan
Praha hl.n. odj. 22:01 23:08 6:35 13:05
Pardubice hl.n. odj. 23:24 0:19 7:33 14:04
Olomouc hl.n. odj. 0:47 1:49 8:51 15:21
Ostrava hl.n. odj. 1:50 2:55 9:47 16:22
Český Těšín odj.    I 3:59 10:26 16:58
Žilina příj. 3:59 4:59 11:18 17:52
Ružomberok příj. 5:09 5:48 12:00 18:37
Lipt. Mikuláš příj. 5:28 6:07 12:18 18:56
Poprad-Tatry příj. 6:12 6:55 12:58 19:38
Kysak příj. 7:19 7:57 13:53 20:37
Košice příj. 7:41 8:11 14:06 20:51
Košice - Poprad-Tatry - Olomouc - Praha
Stanice EN 444
Slovakia
R 442
Bohemia
SC 240
Pendolino
EC 242**
Košičan
Košice odj. 20:19 22:14 14:52 11:40
Kysak  odj. 20:34 22:27 15:04 11:54
Poprad-Tatry odj. 21:57 23:21 15:58 12:53
Lipt. Mikuláš odj. 22:40 0:15 16:39 13:32
Ružomberok odj. 22:59 0:34 16:58 13:49
Žilina odj. 0:05 1:41 17:43 14:32
Český Těšín příj.   I 2:38 18:30 15:26
Ostrava hl.n. příj. 2:17 3:43 19:09 16:02
Olomouc hl.n. příj. 3:16 4:56 20:07 17:03
Pardubice hl.n. příj. 4:39 6:26 21:21 18:21
Praha hl.n. příj. 6:40 7:47 22:21 19:21

*) vlak EC 243 jede jen v pátek a 30. IV., 7. V., nejede 26. XII., 2. I., 1. a 8. V.
**) vlak EC 242 jede jen v neděli a 6. IV., 6. VII., 28. IX., 17. XI., nejede 21. a 28. XII., 5. IV., 5. VII., 27. IX., 15. XI.

Balíčky ČD Tatry - nejen cesta vlakem

Pojeďte na Slovensko vlakem SuperCity Pendolino se speciálním balíčkem ČD Tatry - jízdenka, lyžování, koupání, relaxace vše v jednom balíčku za výhodnou cenu...
Více informací o nabídce ČD Tatry

Vlakem na střední Slovensko

Na střední Slovensko zůstává zachována nabídka 3 spojů, dvou denních (EC 220/221 Fatra a EC 222/223 Detvan) a přímého lůžkového spoje na vlaku EN 445 Slovakia. Ze střední a severní Moravy nabízejí vlaky ČD nejrychlejší přímé spojení do Banské Bystrice a do Zvolena.

Jízdní řád Praha - Zvolen a zpět

Platí od 14.12.2014 do 12.12.2015

Praha - Olomouc - Banská Bystrica - Zvolen
Stanice EC 221**
Fatra
EC 223**
Detvan
EN 445*
Slovakia
Praha hl.n. odj. 7:19 11:19 22:01
Pardubice hl.n. odj. 8:24 12:24 23:24
Olomouc hl.n. odj. 9:46 13:46 0:47
Vsetín odj. 10:58 14:58    I
Martin příj. 13:19 17:19 5:19
Turčianske Teplice příj. 13:37 17:37 5:37
Banská Bystrica příj. 14:26 18:26 6:26
Sliač kúpele příj. 14:41 18:41 6:41
Zvolen osob.st. příj. 14:51 18:51 6:51
Zvolen - Banská Bystrica - Olomouc - Praha
Stanice Ex 222**
Detvan
Ex 220**
Fatra
Zr 1852*
Zvolen osob.st. odj. 9:09 13:09 19:09
Sliač kúpele odj. 9:18 13:18 19:18
Banská Bystrica odj. 9:35 13:35 19:35
Turčianske Teplice odj. 10:21 14:21 20:21
Martin odj. 10:40 14:40 20:40
Vsetín příj. 13:01 17:01    I
Olomouc hl.n. příj. 14:14 18:14 3:16
Pardubice hl.n. příj. 15:36 19:36 4:39
Praha hl.n. příj. 16:44 20:44 6:40

*) pouze přímý lůžkový vůz Praha - Banská Bystrica - Zvolen a zpět
**) jídelní vůz v úseku Praha–Žilina a zpět

Auta sbalená na cestu

Cestující, kteří chtějí při svých cestách po Slovensku využít auto, mohou cestovat mezi Prahou a Popradem autovlakem EN444/445, do Košic nočním (R442/443) i denní spojem (EC242/243), který přepravuje automobily. Nově zákazníci ČD budou moci využít v pátek autovlak z Prahy do Humenného a v neděli zpět (R442/443).
Více informací o autovlacích

Levněji se Včasnou jízdenkou Evropa

Na Slovensko je možné cestovat vlakem SuperCity 240/241 za nové atraktivní ceny se Včasnou jízdenkou Evropa.

  • Ružomberok a Liptovský Mikuláš
    z Prahy od 396 Kč /14 Eur, z Olomouce a z Ostravy od 283 Kč/10 Eur
  • Poprad-Tatry
    z Prahy od 453 Kč /16 Eur, z Olomouce a z Ostravy od 340 Kč/12 Eur
  • Košice
    z Prahy od 509 Kč /18 Eur, z Olomouce a z Ostravy od 396 Kč/14 Eur

Uvedené ceny zahrnují místenku 85 Kč / 3 Eur.

Včasná jízdenka Evropa na Slovensko
Koupit jízdenku

Poznámka: Ceny mezinárodních jízdenek jsou pevně stanoveny v eurech. Na české koruny se přepočítávají dle aktuálního jednotného železničního kurzu. K 11.11.2014 je přepočet 1 Eur = Kč 28,30 Kč.

Hory a příroda

Na Slovensku vám doporučíme návštěvu Malé Fatry, Nízkých Tater, Vysokých Tater a Slovenského ráje. Malá Fatra je pro turisty z Moravy pohodlně dostupná i na prodloužený víkend, na Tatry a Slovenský ráj si ponechejte alespoň několik dní. Milovníkům divočiny a dobrodružství můžeme doporučit východní Slovensko - vulkanické pohoří Vihorlat a divoké Bukovské vrchy.

Města a památky

Kromě hlavního města Bratislavy se na Slovensku nachází řada historických měst, která oplývají středověkými památkami: Banská Štiavnica, Kremnica, Levoča, Zvolen, Košice. Na Slovensku je také velké množství hradů a zámků - největším hradním komplexem je Spišský hrad na východním Slovensku, jehož zřícenina je jednou z nejrozsáhlejších v celé Evropě.

Vlakem na lyže

Především milovníky lyžování a aktivní turistiky v horách potěší rychlé spojení na Velkou Fatru – do Ružomberka, do Nízkých Tater – do Liptovského Mikuláše a do Vysokých Tater – do Popradu. Pro tuto naši klientelu máme připravenu atraktivní nabídku – 20% slevu v rámci projektu ČD Ski na dvou až třídenní skipasy v areálech na Velké Fatře – v areálu Ski & Bike Ružomberok Malinô Brdo (www.skipark.sk) a PARK SNOW Donovaly (www.parksnow.sk). Při zahájení sezony s ČD Ski 10. ledna mají možnost cestující ČD lyžovat ve skiareálu Ružomberok ještě výhodněji, v časopisu Snow 86 najdou skipas 1+1 zdarma (více na www.skipas-zdarma.cz). Návazné skibusy a více informací o projektu ČD Ski najdete na www.cd.cz/cdski.

Balíčky ČD Tatry nabízejí cestujícím spoje SuperCity a Košičan kombinaci zpáteční jízdenky, skipasu (1 až 3denního nebo 6denního skipasu v areálech Jasná (www.jasna.sk) nebo Vysoké Tatry (www.vt.sk), vstup do aquaparku a slevu 15 % na ubytování ve vybraných penzionech a hotelích. Balíček Vysoké Tatry navíc obsahuje i jízdenku na Tatranskou elektrickou železnici, balíček Jasná nabízí od vlaku zvýhodněnou jízdu Liptov Taxi až do skiareálu v Jasné a zpět (www.taxilm.sk). Podrobnější popis balíčků v rámci resortu Tatra Mountain Resorts najdete na www.cd.cz/cdtatry

Základní údaje

  • rozloha ... 49 036 km2
  • hlavní město ... Bratislava
  • počet obyvatel ... 5,4 milionu
  • nejvyšší bod ... Gerlachovský štít, 2655 m n. n.
  • délka sítě tratí ... 3658 km

Hlavní dopravci na železnici:

  • Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK)
  • Bratislavská regionálna kolajová spoločnosť (BRKS)

Slovenská republika leží na východ od České republiky. Území Slovenska je z turistického hlediska velmi zajímavé a pestré. Na návštěvu se sem můžete vydat na jednodenní výlet, ale strávit zde můžete i několik dní dovolené. Na Slovensku se mluví slovensky a díky několikaleté společné historii zde návštěvníci z České republiky nepociťují podstatnou jazykovou bariéru - zkrátka: vystačíte si s češtinou.

Zákaznická podpora

Tel.: +420 840 112 113
Email: info@cd.cz
Kontaktní formulář