Úvod / Vlakem do zahraničí / Vlakem do Evropy / Slovensko

Slovensko

Na návštěvu se sem můžete vydat na jednodenní výlet, ale strávit zde můžete i několik dní dovolené...


 

Základní údaje

  • rozloha ... 49 036 km2
  • hlavní město ... Bratislava
  • počet obyvatel ... 5,4 milionu
  • nejvyšší bod ... Gerlachovský štít, 2655 m n. n.
  • délka sítě tratí ... 3658 km

Hlavní dopravci na železnici:

  • Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK)
  • Bratislavská regionálna kolajová spoločnosť (BRKS)

Slovenská republika leží na východ od České republiky. Území Slovenska je z turistického hlediska velmi zajímavé a pestré. Na návštěvu se sem můžete vydat na jednodenní výlet, ale strávit zde můžete i několik dní dovolené. Na Slovensku se mluví slovensky a díky několikaleté společné historii zde návštěvníci z České republiky nepociťují podstatnou jazykovou bariéru - zkrátka: vystačíte si s češtinou.

Hory a příroda

Na Slovensku vám doporučíme návštěvu Malé Fatry, Nízkých Tater, Vysokých Tater a Slovenského ráje. Malá Fatra je pro turisty z Moravy pohodlně dostupná i na prodloužený víkend, na Tatry a Slovenský ráj si ponechejte alespoň několik dní. Milovníkům divočiny a dobrodružství můžeme doporučit východní Slovensko - vulkanické pohoří Vihorlat a divoké Bukovské vrchy.

Města a památky

Kromě hlavního města Bratislavy se na Slovensku nachází řada historických měst, která oplývají středověkými památkami: Banská Štiavnica, Kremnica, Levoča, Zvolen, Košice. Na Slovensku je také velké množství hradů a zámků - největším hradním komplexem je Spišský hrad na východním Slovensku, jehož zřícenina je jednou z nejrozsáhlejších v celé Evropě.

Vlakem do všech koutů Slovenska

Přímé vlaky jezdí na Slovensko z Čech, Moravy i Slezska. Mezistátní dálkové vlaky mezi Prahou, Pardubicemi, Olomoucí, Ostravou, Valašskem a Žilinou jezdí po celý den, některé z nich pokračují až do Košic. Z Prahy, Pardubic a Brna jezdí po celý den přímé vlaky směr Bratislava. Nabídku dálkových spojů doplňují osobní vlaky v příhraničních oblastech Třinecka, Vsetínska nebo Břeclavska.

Do Bratislavy každé dvě hodiny, do Žiliny každou hodinu

Při cestách na Slovensko můžete využít tří hlavních tras dálkových vlaků. Z Prahy, Kolína, Pardubic, České Třebové a Brna jezdí do Bratislavy během dne vlaky kategorie EuroCity téměř každé dvě hodiny a cestu mezi oběma hlavními městy urazí přibližně za čtyři hodiny. Několik vlaků umožňuje rovněž přímé spojení z Ústí nad Labem a Děčína.

Výborné spojení s Českou republikou má také Žilina, kam se přímými vlaky EuroCity (na Slovensku v kategorii Expres) můžete během dne dostat každou hodinu z Prahy, Pardubic, Olomouce a dalších měst, a to buď přes Ostravsko, nebo přes Valašsko. Cesta z Prahy do Žiliny trvá vlaku přibližně pět a čtvrt hodiny.

Do hor pohodlně nočními vlaky

Nočními vlaky dojedete pohodlně pod vrcholky slovenských hor. Využijte možnosti cestovat v lůžkových a lehátkových vagonech ve spojích R 441, R 443 a EN 445. Z Prahy vyrazíte ve večerních hodinách a ráno se vyspalí a odpočatí probudíte pod Tatrami. Stejně pohodlně se dostanete i zpět s večerními odjezdy ze Slovenska a ranními příjezdy do Prahy.

Auta sbalená na cestu

Do Popradu nebo do Košic si kromě zavazadel můžete do vlaku přibalit i vaše auto nebo motorku. Do těchto destinací totiž jezdí z Prahy přímé autovlaky, ve kterých je vždy zařazen vůz pro přepravu automobilů a lůžkový vůz (u nočních autovlaků) nebo místenkový vůz k sezení (u denního autovlaku) pro pohodlnou cestu celé osádky automobilu. Zatímco v klidu spíte v lůžkovém voze, přepravíme vás i vaše auto stovky kilometrů daleko. Ráno pak odpočatí můžete pokračovat v cestě vaším autem.

Více informací o autovlacích

Za kolik na Slovensko

Pro cesty na Slovensko doporučujeme zejména zvýhodněné zpáteční jízdenky City Star. Například zpáteční cesta pro dvě osoby z Prahy do Bratislavy stojí s jízdenkou CityStar cca 2016 Kč (72 eur).

Do vybraných míst lze využít i jízdenky Včasná jízdenka Evropa na Slovensko zakoupené prostřednictvím eShopu nebo pokladní přepážky, u nichž například cesta z Prahy do Bratislavy začíná již na ceně cca 420 Kč (15 eur).

Vyberte si pro cestu na Slovensko nabídku, která vám sedne - kde a jaká sleva v Evropě.

Koupit jízdenku

Zákaznická podpora

Tel.: +420 840 112 113
Email: info@cd.cz
Kontaktní formulář