Úvod / Vlakem do zahraničí / Vlakem do Evropy / Švýcarsko

Švýcarsko

Návštěvníky do Švýcarska lákají vynikající úroveň služeb, kulinářské speciality, čistá příroda a především pohoří Alpy...


 

Základní údaje

  • rozloha ... 41 285 km2
  • hlavní město ... Bern
  • počet obyvatel ... 8 milionů
  • nejvyšší bod ... Dufourspitze, 4634 m n. n.
  • délka sítě tratí ... 4533 km

Hlavní dopravci na železnici:

  • Schweizerische Bundesbahnen - Chemins de Fer Fédéraux - Ferrovie Federali Svizzere (SBB-CFF-FFS)

Švýcarsko je vnitrozemský stát ve střední Evropě. Návštěvníky země lákají vynikající úroveň služeb, kulinářské speciality, čistá příroda a především pohoří Alpy.

Bern - hlavní město

Historické centrum je zapsané na seznamu UNESCO. Mezi místní atrakce patří Medvědí příkop se živými medvědy (medvěd dal městu název), také hlavní náměstí se nazývá Medvědí. Výstavním korzem metropole je ulice Marktgasse, na jejímž konci stojí Hodinová věž s orlojem a zvonicí. Gotická bazilika Münster představuje nejvyšší švýcarskou katedrálu.

Údolí Emmental

Zhruba 30 km východně od Bernu. Malebné údolí, zelené louky, dřevěné mosty, hrad Burgdorf.

Jungfraujoch

Nejvýše položená železniční stanice v Evropě (3454 m n. m.). Síť horských ozubnicových železnic a lanovek.

Zermatt

Turistické středisko pod Matterhornem. Ledovcová jeskyně, letní lyžování. Do města je zákaz vjezdu automobilů - vlak je ideální volba.

Historická města

Ženeva, Curych, Basilej.

Z Prahy přímo do Curychu

Kromě variant spojení s přestupem, která vám nabídne náš vyhledávač, můžete využít každodenní přímé spojení Praha - Děčín - Basilej - Curych. Vlak EuroNight 456 Phoenix, který odjíždí z Prahy hl.n. v 18:29 hod., přijíždí do stanice Zürich HB následující den v 9:17 hod. Cestovat je možné i v lůžkovém nebo lehátkovém vagónu. Na zpáteční cestu se ze stanice Zürich HB vydává jako vlak CNL 459 v 19:42 hod. a do Prahy hl.n. přijíždí následující den v 10:31 hod.

Za kolik do Švýcarska

Z Prahy do Curychu a zpět je možné cestovat v nočním vlaku EN 456/459 za zvýhodněné jízdné. Ceny jednosměrných jízdenek k sezení začínají už na cca 812 Kč (29 eur).

Vyberte si pro cestu do Švýcarska nabídku, která vám sedne - kde a jaká sleva v Evropě.

Po Švýcarsku nejen vlakem

Pro cestování po Švýcarsku doporučujeme zakoupení některé ze síťových jízdenek Swiss Travel System (Swiss Pass), se kterými můžete pohodlně cestovat křížem krážem po Švýcarsku, a to téměř neomezeně všemi prostředky hromadné dopravy. Z celé řady produktů si jistě vybere každý, pro skupiny a mládež jsou nabízeny slevy, přičemž děti do 16 let v doprovodu rodičů cestují zdarma! Navíc získáte i volný vstup do více než 400 muzeí a galerií po celém Švýcarsku.

Více informací o jízdenkách Swiss Travel System

Švýcarsko vlakem, autobusem, lodí (3649 kB)

Zákaznická podpora

Tel.: +420 840 112 113
Email: info@cd.cz
Kontaktní formulář