Úvod / Vlakem po ČR / Speciální nabídky / Airport Express na Letiště Praha

Airport Express

Autobusová linka AE jezdí denně v pravidelném intervalu 30 minut. V letním období je interval mezi spoji zkrácen. Ve směru na Letiště Václava Havla Praha lze tento spoj využít od 6:30 do 22:00 hodin, v opačném směru pak od 5:30 do 21:00 hodin. Navíc je zaveden ranní spoj na letiště v 5:30 hod. Na linku jsou nasazovány převážně nízkopodlažní autobusy zajišťující snadný nástup a dostatečný prostor pro uložení zavazadel.

Upozorňujeme cestující, že z důvodu nepředvídatelné dopravní situace na trase linky Airport Express může docházet k prodloužení jízdní doby. Proto je vhodné volit návazné spoje s odpovídající časovou rezervou.

VLAK+ letiště

Pojeďte na Letiště Václava Havla Praha vlakem, s výhodnou jízdenkou VLAK+ letiště s prodlouženou platností.

S jízdenkou VLAK+ letiště vás odvezeme pohodlně až na letiště a po návratu ze zahraničí i zpět domů, a to za zvýhodněnou cenu (sleva 25 % ze zpáteční jízdenky). Stačí si zakoupit zpáteční jízdenku VLAK+ letiště 2. třídy do cílové stanice Praha letiště/Airport (BUS) a ve stanici Praha hl. n. přestoupit na autobusovou linku Airport Express (AE). Za pouhou půlhodinu se ocitnete přímo na letišti před Terminály 1 a 2.

Jízdenku na vlak rozhodně nevyhazujte. Pokud si ji totiž po vašem příletu ze zahraničí necháte orazítkovat datumovým razítkem ČD na kterékoliv informační přepážce Letiště Praha nebo v turistických informačních centrech Pražské informační služby (Prague City Tourism, příletové terminály T1 a T2), budete na ni moci cestovat zpět domů linkou Airport Express a dále vlakem do stanice uvedené na jízdence jako nástupní..

Více o jízdence VLAK+ letiště

Zastávky autobusové linky AIRPORT EXPRESS

Mapka příchodu na stanoviště

Hlavní nádraží (Praha hl. n., metro C, stanice Hlavní nádraží)
Nástupní zastávka je v ulici Wilsonova (magistrála směr Florenc) přímo před Fantovou budovou (stará výpravní budova). Výstupní zastávka je umístěna také v ulici Wilsonova (magistrála směr Muzeum). Zde lze využít bezbariérový přístup s výtahem přímo do odbavovací haly.

Praha Masarykovo nádraží (metro B, stanice Náměstí Republiky)
Pouze výstupní zastávka ze směru z letiště v ulici Hybernská za křižovatkou s ulicí Dlážděná.

Náměstí Republiky (metro B, stanice Náměstí Republiky)
Při cestě z letiště můžete vystoupit také na zastávce Náměstí Republiky v ulici Revoluční, přímo u OD Kotva a nákupního centra Palladium.

Praha letiště/Airport (BUS), Terminál 1:
Zastávka je umístěna v terminálu městské dopravy před odbavovací halou Letiště Praha, Terminál 1. Tento terminál je určen pro lety do států mimo státy Schengenské dohody.

Praha letiště/Airport (BUS), Terminál 2:
Zastávka je umístěna v terminálu městské dopravy před odbavovací halou Letiště Praha, Terminál 2. Tento terminál je určen pro lety do států Schengenské dohody.

Jízdenky platné v autobusové lince AIRPORT EXPRESS

Jízdenky ČD

 • V autobusu AE platí všechny druhy jízdného ČD do/ze stanice Praha letiště/Airport zakoupené u pokladní přepážky ČD, v eShopu ČD nebo přes službu TeleTiket.
 • Jízdní doklady musíte při nástupu předložit ke kontrole řidiči autobusu. Vnitrostátní eTiket může být při použití spoje AE předložen ke kontrole pouze vytištěný nebo zobrazený na monitoru (displeji) přenosného elektronického zařízení jako otevřený soubor pdf. Nelze tedy cestovat pouze na základě sdělení kódu transakce, předložení 2D čárového kódu nebo jízdenky nahrané do In Karty.
 • Jízdenky ČD nelze zakoupit u řidiče autobusu.
 • Cesta tam musí být nastoupena v první den platnosti jízdenky.

Jízdenky VLAK+ letiště

 • Jízdenky VLAK+ letiště lze pro cesty z letiště použít pouze po orazítkování na informační přepážce v příletových terminálech nebo v turistických informačních centrech (Visitor Centre) Pražské informační služby (Prague City Tourism, příletové terminály T1 a T2). Vždy je nutno předložit palubní vstupenku z letu do Prahy.
 • Cesta zpět ze stanice Praha letiště/Airport může být nastoupena kdykoliv v době platnosti jízdenky VLAK+ letiště, je-li na ní otisk datového razítka. Bez tohoto razítka je jízdenka VLAK+ letiště pro cestu zpět neplatná a pro cestu linkou AE musíte zaplatit jízdné, na které prokážete nárok.
 • Datum uvedené na razítku je datem nástupu jízdy pro cestu zpět. Jízda musí být dokončena do 24:00 hod následujícího dne, nejpozději však do 24:00 hod. posledního dne platnosti jízdenky VLAK+ letiště.
 • Po 20. hodině může být na vaši žádost jízdenka VLAK+ letiště orazítkována datem následujícího dne.
 • Jízdenky VLAK+ letiště můžete zakoupit v předprodeji až 2 měsíce předem.
 • jízdenku VLAK+ letiště nelze zakoupit na eShopu ČD a ve výdejních jízdenkových automatech.

Jiné jízdenky

 • Na lince AE platí také mezinárodní jízdenky vydané do stanice Praha Airport.
 • V autobusu linky AE lze zakoupit u řidiče pouze nepřestupní jednorázovou jízdenku platnou jen pro linku AE. Její cena činí 60 Kč, pro děti 6–15 let 30 Kč, zdarma pouze děti do 6 let.

 

Zastávka Náměstí Republiky není železničním tarifním bodem a lze zde pouze vystoupit.

Přeprava zavazadel

V autobusu linky Airport Express můžete pohodlně a bezplatně přepravovat vaše zavazadla a jízdní kola zabalená dle podmínek letecké přepravy.

Upozornění: V autobusové lince AE nelze použít obvyklé jízdenky PID pro jednotlivou jízdu ani předplatní časové jízdenky PID platné pro území Prahy.

Jízdní řád ke stažení

Airport Express - jízdní řád, platný od 1. 9. 2016 (331 kB)

Zákaznická podpora

Tel.: +420 221 111 122
Email: info@cd.cz
Kontaktní formulář

Legenda

lůžkový vůz


lehátkový vůz


restaurační vůz


barový oddíl


nostalgický vlak


lanovka


autobus


autovlak


ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store