Úvod / Volný čas / Vlakem za sněhem ČD Ski

Vlakem na lyže

V rámci společného projektu Českých drah a partnerských skiareálů v České republice a na Slovensku poskytují jejich provozovatelé cestujícím ČD od 14 . 1. 2017 do 2. 4. 2017 slevu až 20 % na skipasy. Novinkou je areál v Harrachově v Krkonoších a na Slovensku již 88 km sjezdovek ve Velké Fatře, nově i v Nízkých Tatrách na Chopku a ve třech skiareálech Tatry mountain reseorts ve Vysokých Tatrách.

Vybrané české a moravské skiareály jsou dostupné zpravidla z krajských měst do 2 hodin jízdy vlakem. V Čechách a na Moravě mohou cestující vlakem ČD využít slevy v rámci programu ČD Ski v partnerských skiareálech v Jizerských horách ( Tanvaldský Špičák), Jeseníkách (Ostružná), Beskydech (Karolinka), v Krušných horách (Pernink) a na Šumavě (Špičák).

Novinkou pro tuto sezonu ČD Ski je areál Harrachov, který je vlaky ČD dobře dostupný především obyvatelům Liberce a Jablonce n. N. Přímý vlak dorazí z Liberce do Harrachova za 1 hodinu a 18 minut, od vlaku ČD navazuje přípoj do skiareálu.

Na Slovensku přivítá v rámci projektu ČD Ski lyžaře 88 kilometrů sjezdovek ve skiareálu Ružomberok - Malinô Brdo, v Nízkých Tatrách na Chopku a nově ve skiresortu TMR Vysoké Tatry (ve třech střediscích Štrbské Pleso, Tatranská Lomnica a Starý Smokovec). Především Štrbské Pleso je dobře dostupné ze stanice Štrba českým lyžařům.

ČD ski - Donovaly, Štrbské Pleso, Ružomberok from SNOW.cz on Vimeo.


 

Náročnější lyžaři mohou využít vlak i pro cestu na sjezdovky na Slovensku – na Velkou Fatru, do areálu Ski & Bike Ružomberok – Malinô Brdo a do areálů TMR Nízkých a Vysokých Tatrách (do všech tří areálů - Štrbského Plesa, Starého Smokovce a Tatranské Lomnice). Oblíbené slovenské skiareály jsou dobře dostupné především denním přímým spojem, nejrychlejším spojením do Tater, vlakem SuperCity Pendolino Košičan nebo nočním spojem EuroNight Bohemia s lůžkovými a lehátkovými vozy. Slovenské partnerské skiareály poskytují pro cestující ČD atraktivní 20% slevu na dvoudenní skipasy, skiareály TMR - Jasná a Vysoké Tatry nabízejí slevu 20% na nákup dvoudenního skipasu Gopass pouze při nákupu zpáteční jízdenky (vč. Včasné jízdenky pro jízdu tam a zpět) z ČR přes eShop ČD s cílovou stanicí Štrba a Poprad (pro lyžování v resortech ve Vysokých Tatrách) a nebo Liptovský Mikuláš (pro skiareál Jasná – Chopok). Zakoupení jízdenek ČD se slevovými kódy na Gopass na eshopu ČD je možné od 10. 1. 2017

Návštěvníci slovenských skiareálů mohou využít nejrychlejší přímé spojení z Čech a severní Moravy vlakem kategorie SuperCity Pendolino do Ružomberka, Liptovského Mikuláše a Štrby nebo Popradu. Z Prahy do Ružomberka zkrátí spoj SC Pendolino na cca 5 hodin, z Olomouce na 3 hodiny a z Ostravy za cca 2 hodiny. Do Vysokých Tater trvá cesta spojem SC Pendolino o hodinu déle.

S ČD Ski mají možnost cestující ČD lyžovat ve skiareálech Karolinka, Ružomberok a Tanvaldský Špičák od 14. do 29. ledna a od 11. března až 2. dubna 2017 ještě výhodněji, se skipasem 1+1 zdarma, který najdou v časopisu SNOW č. 99 a 100 (více na www.skipas-zdarma.cz).

Slevu 1+1 skipas zdarma nejde kombinovat s jinými slevami.

Vlakem na lyže v České republice

Součástí projektu je šest lyžařských areálů v nejvyšších pohořích ČR - v Krušných horách, Jizerských horách, Krkonoších, Jeseníkách, Beskydech a na Šumavě, kam lze pohodlně i s lyžemi docestovat vlakem.

Vlakem na lyže na Slovensko

Na Slovensko se můžete vydat do partnerských skiareálů, kde v rámci ČD Ski nabízíme již 88 km sjezdovek ve Velké Fatře, nově i v Nízkých Tatrách na Chopku (skiareál v Jasné) a ve třech skiareálech Tatry mountain resorts ve Vysokých Tatrách (na Štrbském Plese, ve Starem Smokovci a v Tatranské Lomnici). Slovenské partnerské skiareály, poskytující pro cestující ČD atraktivní 20% slevu na dvoudenní skipasy, jsou dobře dostupné především denním přímým spojem SuperCity Pendolino Košičan nebo nočním spojem EuroNight Bohemia s lůžkovými a lehátkovými vozy

Návštěvníci slovenských skiareálů mohou využít nejrychlejší přímé spojení z Čech a severní Moravy vlakem kategorie SuperCity Pendolino do Ružomberka, Liptovského Mikuláše a Štrby nebo Popradu. Z Prahy do Ružomberka zkrátí spoj SC Pendolino na cca 5 hodin, z Olomouce na 3 hodiny a z Ostravy za cca 2 hodiny. Do Vysokých Tater trvá cesta spojem SC Pendolino o hodinu déle.

Video

Sleva na permanentky

Partnerské skiareály programu ČD Ski poskytují 20% slevu na jednodenní nebo dvoudenní skipasy pro období od 14. ledna do 2. dubna 2017, a to po předložení platné jízdenky ČD s cílovou stanicí v blízkosti skiareálu s dnem platnosti jízdenky shodným s dnem návštěvy skiareálu. Pro skiareály TMR Jasná a Vysoké Tatry platí individuální postup pro čerpání slevy na zvýhodněný skipas Gopass.

Partnerské skiareály v ČR

Partnerské skiareály v ČR poskytují po předložení platné jízdenky ČD v blízkosti skiareálu s dnem platnosti jízdenky shodným s dnem návštěvy skiareálu slevu 20 % na jednodenní skipas v období od 14. 1. 2017 do 2. 4. 2017 , areál Harrachov poskytuje v rámci ČD Ski 2017 slevu 20 % na dvoudenní skipas (v záložce skiareálu je uvedeno omezení, na které stanice se sleva nevztahuje).

Na jízdence uvedený počet osob opravňuje čerpat slevu pro shodný počet zakoupených skipasů se slevou 20 %. Pokladní skiareálu na rubovou stranu jízdenky (vytištěné jízdenky z eShopu ČD) označí čerpání slevy, příp. počet uplatněných slev na jednu jízdenku. V samostatných záložkách partnerských skiareálů jsou uvedeny bližší podmínky upravující možnost čerpání slevy na skipas v pokladně daného partnerského skiareálu. Z některých stanic v těsné blízkosti skiareálů se sleva na jízdenku v rámci ČD Ski neposkytuje (u každého partnerského skiareálu jsou vyjmenované stanice, ze kterých se sleva na z nich vydaných jízdenkách neposkytuje).

Partnerský skiareál poskytne v období od 14. 1. 2017 do 2. 4. 2017 slevu ve výši 20 % na jednodenní skipas (v areálu Harrachov na dvoudenní skipas) cestujícím ČD, kteří se prokáží jízdenkou ČD (jednoduchou, zpáteční, skupinovou včetně zlevněných variant těchto jízdenek nebo Kilometrickou bankou ČD) platnou v aktuální den s cílovou stanicí v blízkosti skiareálu nebo síťovými jízdenkami (skupinová víkendová nebo celodenní jízdenka) bez uvedení cílové stanice v době platnosti jízdenky. Po předložení jiných jízdenek (např. síťových jízdenek) a průkazů ČD (např. „režijka“) se sleva neposkytuje.

Partnerské skiareály na Slovensku

Slovenské skiareály poskytují cestujícím ČD slevu 20 % na dvoudenní skipasy. Skiareál Ski & Bike Ružomberok – Malinô Brdo poskytuje slevu 20 % na dvoudenní skipas po předložení platné mezinárodní jízdenky ČD s cílovou stanicí Ružomberok. Na jízdence uvedený počet osob opravňuje čerpat slevu na skipas pro shodný počet zakoupených skipasů se slevou 20 %. Místem vydání platné jízdenky musí být mezinárodní pokladna ČD nebo jízdenka zakoupená přes eShop ČD (při nákupu zlevněného skipasu v rámci ČD Ski cestující musí předložit vytištěnou eTiket jízdenku).

Nově zařazené skiareály Tatry mountain resorts (TMR) v Nízkých Tatrách (Jasná – Chopok) a skiareály ve Vysokých Tatrách (Štrbské Pleso, Tatranská Lomnica, Starý Smokovec) poskytují při zakoupení zpáteční jízdenky na eShopu ČD slevu 20 % na dvoudenní skipas zakoupený prostřednictvím Gopass. Cestující se zakoupením mezinárodní jízdenky s cílovou stanicí Liptovský Mikuláš (pro uplatnění slevy ve skiareálu TMR Jasná) nebo Štrba, a nebo Poprad-Tatry pro uplatnění slevy v resortech TMR Vysoké Tatry (Štrbské Pleso, Tatranská Lomnica, Starý Smokovec) obdrží s eTiketem ČD – s elektronickou jízdenkou ČD platné v období od 14. 1. 2017 do 2. 4. 2017 unikátní alfanumerický kód pro uplatnění slevy na www.gopass.sk.

Cestující ČD následně vstoupí na stránky www.gopass.sk, kde uplatní originální kód k nákupu zvýhodněného skipasu v partnerských skiareálů TMR. Unikátní kód si lyžař v rámci ČD Ski zaregistruje v e-shopu Gopass, ve svém Gopass kontě v sekci „zľavové centrum“ zakoupí on-line zvýhodněný dvoudenní skipas.

Všeobecné odchodní podmínky programu Gopass jsou zveřejněny na www.gopass.sk/gopass.cz

Nabídka 1+1 skipas zdarma

V sezoně ČD Ski 2017 nabízejí skiareály Ski & Bike Ružomberok – Malinô Brdo, skiareál Karolinka a SkiBižu Tanvaldský Špičák od 14. do 29. ledna a od 11. března až 2. dubna 2017 cestujícím ČD lyžování ještě výhodněji se skipasem 1+1 zdarma, který najdou v časopisu SNOW č. 99 a 100 (více na www.skipas-zdarma.cz).

Cestující ČD se musí prokázat platnou jízdenkou ČD. Slevu 1+1 skipas zdarma nejde kombinovat s jinými slevami skiareálu ani se slevou 20 % ČD Ski.

 

Aktualizace: 06.01.2017

Zákaznická podpora

Tel.: +420 221 111 122
Email: info@cd.cz
Kontaktní formulář

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store