Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Hledání

Vlakem za zážitky - hledání


Kliknutím na mapu vyberte oblast t19 t17 t16 t15 t13 t12 t14 t18 t2 t1 t3 t7 t8 t9 t10 t6 t5 t4 t20 t21 t22 t23 t24 t25 t26 t28 t27 t31 t29 t30 t53 t49 t48 t32 t33 t52 t35 t34 t39 t36 t40 t37 t38 t41 t43 t42 t44 t46 t45 t51 t50 t47 t11


 
 

:

Přírodní památky

Mikulov - na Svatý Kopeček

Svatý kopeček v Mikulově je jednou z nepřehlédnutelných dominant města. Je nejen přírodní rezervací, kde můžete najít mimo jiné i některé ohrožené druhy rostlin a živočichů, ale svou křížovou cestou je také významným poutním místem.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Mikulov na Moravě

Po modré značce k Pouzdřanské stepi

Pouzdřanskou step najdete nad obcí Pouzdřany v okrese Břeclav. Stejně tak – tedy Pouzdřany – se jmenuje i vlaková zastávka, od níž vás k stepi dovede modré turistické značení.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 38%

Nejbližší železniční stanice: Pouzdřany

K přírodní památce Pod vrchy

Na Zlínsku nenajdete nikde jinde tolik sněženek podsněžníku jako v přírodní památce Pod vrchy. Vydat se k ní můžete od vlakové zastávky Bohuslavice nad Vláří.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Bohuslavice nad Vláří

K Pustým nivám po modré

Nedaleko obce Kunín se nachází zajímavá přírodní památka Pusté nivy. Vydat se k ní můžete po modré turistické značce ze Suchdola nad Odrou nebo od zastávky Hladké Životice či v sedle bicyklu po Jantarové cyklostezce.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Suchdol nad Odrou

Za přírodou Na Čermence

Na Čermence je název přírodní památky, kterou najdeme západním směrem od osady Kamenka. Na výlet k ní se můžete vydat hned od několika vlakových stanic či zastávek.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Heřmánky

Za poklady přírody k Váňovu kameni

Ve východní části městečka Štramberk v oblasti bývalého lomu se nachází přírodní památka Váňův kámen. Lokalita, která je součástí přírodního parku Podbeskydí, je bohatá na zkameněliny.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Štramberk

Proč se Vodňany přezdívaly Aquilea Bohemorum?

Aquilea Bohemorum neboli České Benátky byly Vodňany nazývány pro svoji polohu mezi vodními plochami rybníků. Malebné městečko se může pochlubit výletníkům nejen zajímavou historií, ale také výjimečnými památkami.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 75%

Nejbližší železniční stanice: Vodňany

Na výlet ke Stožecké kapli

Na vrchu Stožec dvě stě metrů pod Stožeckou skálou při prameni léčivé vody stojí poutní kaple Panny Marie Stožecké. Její pohnutá historie a stále nekončící příběh obrazu Madony s bílou růží láká k návštěvě.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 57%

Nejbližší železniční stanice: Stožec

Tam, kde sedávali tři králové

Hora Třístoličník leží v blízkosti německo-české hranice a je oblíbeným cílem všech šumavských návštěvníků. Na výlet k němu se můžete vydat z Nové Pece, kam vás dopraví vlaky Českých drah. - Využijte vyjímečné nabídky a nechte se na Třístoličník dovézt autobusem v rámci akce Léto s párou na Šumavě…

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 92%

Nejbližší železniční stanice: Nové Údolí

Vlakem až do Bavorské Lipky

Rozjeďte se vlakem podél dávných obchodních stezek k našim bavorským sousedům! Milovníkům turistiky doporučíme trasu přes Nové Údolí, kam se dostanete po tratích z Českých Budějovic a Českého Krumlova nebo z Číčenic a Strakonic.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 75%

Nejbližší železniční stanice: Nové Údolí

předchozí 1 2 3 5 7

Zákaznická podpora

Tel.: +420 221 111 122
Email: info@cd.cz
Kontaktní formulář

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store