Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Hledání

Vlakem za zážitky - hledání


Kliknutím na mapu vyberte oblast t19 t17 t16 t15 t13 t12 t14 t18 t2 t1 t3 t7 t8 t9 t10 t6 t5 t4 t20 t21 t22 t23 t24 t25 t26 t28 t27 t31 t29 t30 t53 t49 t48 t32 t33 t52 t35 t34 t39 t36 t40 t37 t38 t41 t43 t42 t44 t46 t45 t51 t50 t47 t11


 
 

:

ČD Doporučují

Do Peček na výstavu mašinek

I letos se konají v Pečkách pravidelné výstavy železničních modelů a kolejišť. Za fascinujícím světem mašinek se můžete do Peček vypravit každý první víkend v měsíci vyjma letních prázdnin.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Pečky

Tři atraktivní expozice Muzea Kouřimska

Kromě skanzenu s lidovou architekturou stojí v Kouřimi za návštěvu i Muzeum Kouřimska. K prohlídce nabízí tři zajímavé expozice o historii města a okolí a s průvodcem muzea si můžete projít i kostel sv. Štěpána.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 67%

Nejbližší železniční stanice: Kouřim

Výlet plný romantiky na hrad Kokořín

Jeden z nejmalebnějších gotických hradů u nás, postavený na skalnatém ostrohu, dominuje údolí říčky Pšovky. Romantický hrad Kokořín vábí nejen turisty, ale i malíře, literáty a v poslední době i filmaře.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 82%

Nejbližší železniční stanice: Kanina

Po stopách bitvy u Kolína

Bitva u Kolína je bezesporu jedním z nejvýznamnějších vojenských střetů 18. století, na jejíž počest nechala Marie Terezie vystavět v palácových zahradách zámku Schönbrunn ve Vídni nádherný gloriet a založila nejvyšší vojenský řád udělovaný za statečnost - Řád Marie Terezie.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 67%

Nejbližší železniční stanice: Kolín

Rožďalovická Hradčana

Krajina u půvabného městečka Rožďalovice se již začíná hezky vlnit a kostel se zámkem na výrazném návrší vytváří malebnou dominantu širokého okolí. Místní ji s ne až tak velkou dávkou nadsázky nazývají „Rožďalovická Hradčana“.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 75%

Nejbližší železniční stanice: Rožďalovice

Znáte zámek v Křinci?

Mrlina – Kuncberk – Chotuc. Také vám znějí tyto názvy cizokrajně? Představte si, že všechny mají něco společného se středočeským Křincem. Ten leží pouhých 12 kilometrů severovýchodně od Nymburka při severním okraji Polabské nížiny, v roce 2007 mu byl vrácen status městyse a může se pochlubit i…

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 80%

Nejbližší železniční stanice: Křinec

Renesanční zámek Radim

O tomhle zámku nedaleko Peček vědělo donedávna jen několik zasvěcených zájemců o historii. Přestože je pro turisty otevřený teprve několik let, již si získal takovou popularitu, že jeho brány neustále atakují davy nových a nových zájemců o prohlídku.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 83%

Nejbližší železniční stanice: Radim

Chotouň – rodiště sv. Prokopa

První český světec, který byl roku 1204 svatořečen v Římě, se jmenuje svatý Prokop. Stalo se tak 150 let po smrti tohoto prvního opata Sázavského kláštera, který vstoupil do širokého povědomí především jako krotitel smrdutých pekelníků. Jeho rodištěm je vesnička Chotouň na Kolínsku, která je…

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 50%

Nejbližší železniční stanice: Chotutice

Malebným údolím Polepky

Naši cestu zahájíme u nádraží v Ratboři, ale cestovatelským zážitkem už je samotná jízda vlakem z Kolína. Kromě toho, že za pouhých devět kilometrů vystoupáme 105 výškových metrů, v závěru cesty překročíme údolí Polepky po krásném kamenném viaduktu.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 85%

Nejbližší železniční stanice: Ratboř

Jeruzalém na Labi

V 16. století žila v Kolíně druhá nejpočetnější židovská obec v Čechách, hned po té pražské. Staleté soužití mezi křesťanskou a židovskou komunitou, která se odlišovala nejen náboženstvím, ale i způsobem života, se pochopitelně nesmazatelně podepsalo na tváři tohoto středočeského města.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 86%

Nejbližší železniční stanice: Kolín

předchozí 1 2

Zákaznická podpora

Tel.: +420 221 111 122
Email: info@cd.cz
Kontaktní formulář

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store