Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Hledání

Vlakem za zážitky - hledání


Kliknutím na mapu vyberte oblast t19 t17 t16 t15 t13 t12 t14 t18 t2 t1 t3 t7 t8 t9 t10 t6 t5 t4 t20 t21 t22 t23 t24 t25 t26 t28 t27 t31 t29 t30 t53 t49 t48 t32 t33 t52 t35 t34 t39 t36 t40 t37 t38 t41 t43 t42 t44 t46 t45 t51 t50 t47 t11


 
 

:

ČD Doporučují

Na jižní Moravu se nejezdí jen za dobrým vínem

Dobré pivo vaří i na jižní Moravě. Kraj proslulý hlavně vinařskou turistikou se může pochlubit řadou minipivovarů, kde připravují zlatavý mok z kvalitních surovin a s náležitou péčí. A kde takové dostanete?

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Slavkov u Brna

Z moravské metropole do kraje vína a slunce

Mezi Brnem a Kyjovem vystupují výletníci hlavně ve Slavkově u Brna a v Bučovicích, aby si prohlédli místní zámky. Okolí železniční tratě nabízí i řadu dalších zajímavostí, které zahlédnete z okna vlaku.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Kyjov

V Uherském Brodě stával i hrad

Nelogickou pozoruhodností Uherského Brodu je fakt, že zde prokazatelně stával zeměpanský hrad – a téměř nikdo o něm neví. Na druhé straně tady nikdy nebyl zámek v pravém slova smyslu, ale přesto ho zná snad každý.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Uherský Brod

Vlčnovská rozhledna Hraběcí

Rozhledna Hraběcí ve Vlčnově byla postavena – stejně jako jejích pět „jednovaječných sestřiček“ – v roce 2011. Na Slovácku tak vznikla uherskobrodská série šesti stejných, dřevěných a 13 metrů vysokých rozhleden.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Hradčovice

Na kole nebo po svých za malebnými Vlčnovskými búdami

Vydejme se do vinohradů, do míst, kde v minulosti vznikaly tzv. búdy. Tyto vinohradnické stavby se ve Vlčnově zachovaly do dnešních dnů v nejrozsáhlejším památkově chráněném souboru staveb tohoto druhu u nás.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Hradčovice

Do Hostětína po stopách prince Charlese

Půl kilometru od železniční zastávky v poli naleznete obec, která v Česku nemá obdoby. Hostětín. Malou bělokarpatskou ves, která je velká svým významem. A to tak, že ji navštívil dokonce britský princ Charles.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 86%

Nejbližší železniční stanice: Hostětín

V Bzenci mají strom, který dal název vínu

Bzenec proslul vinařsvím. Abyste se nemuseli při ochutnávce produkce zdejších vinařů "ženýrovat", nechte auto doma. Do malebného městečka na jižní Moravě se snadno dopravíte vlakem.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 96%

Nejbližší železniční stanice: Bzenec

Objevte krásy slováckého Horňácka!

Na procházku za poznáním slováckého Horňácka se můžete vydat třeba už od nádraží ve Veselí nad Moravou. Méně zdatní se mohou svézt vlakem Českých drah až do Velké nad Veličkou, do nejznámější obce slováckého Horňácka.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 44%

Nejbližší železniční stanice: Veselí nad Moravou

Buchlov - majestátní dominanta Chřibů

Hrad Buchlov je vynikající ukázkou středověké pevnostní architektury. Leží několik kilometrů severozápadně od Uherského Hradiště a od vlakového nádraží Staré Město u Uherského Hradiště vás k němu dovede červené turistické značení.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 95%

Nejbližší železniční stanice: Staré Město u Uherského Hradiště

Barokní krása v Buchlovicích

Buchlovice se nacházejí na úpatí buchlovských kopců a jsou jedním z nejzajímavějších míst moravského Slovácka. Železnice sice do Buchlovic nevede, ale doporučujeme osedlat jízdní kolo a svézt se do Buchlovic v sedle bicyklu z nejbližšího nádraží ve Starém Městě u Uherského Hradiště (asi 10 km).

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 86%

Nejbližší železniční stanice: Staré Město u Uherského Hradiště

předchozí 1 2

Zákaznická podpora

Tel.: +420 221 111 122
Email: info@cd.cz
Kontaktní formulář

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store