Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Hledání

Vlakem za zážitky - hledání


Kliknutím na mapu vyberte oblast t19 t17 t16 t15 t13 t12 t14 t18 t2 t1 t3 t7 t8 t9 t10 t6 t5 t4 t20 t21 t22 t23 t24 t25 t26 t28 t27 t31 t29 t30 t53 t49 t48 t32 t33 t52 t35 t34 t39 t36 t40 t37 t38 t41 t43 t42 t44 t46 t45 t51 t50 t47 t11


 
 

:

Pěší turistika

Stádlecký most - most dvou řek

V romantickém údolí řeky Lužnice mezi Dobřejicemi a městysem Stádlec, nedaleko Opařan a Tábora, byl 25. května 1975 slavnostně otevřen provoz na posledním dochovaném empírovém řetězovém mostě v České republice. Co ho spojuje se železnicí a matičkou Prahou?

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Malšice

Do Hostětína po stopách prince Charlese

Půl kilometru od železniční zastávky v poli naleznete obec, která v Česku nemá obdoby. Hostětín. Malou bělokarpatskou ves, která je velká svým významem. A to tak, že ji navštívil dokonce britský princ Charles.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 83%

Nejbližší železniční stanice: Hostětín

Na výlet ke Stožecké kapli

Na vrchu Stožec dvě stě metrů pod Stožeckou skálou při prameni léčivé vody stojí poutní kaple Panny Marie Stožecké. Její pohnutá historie a stále nekončící příběh obrazu Madony s bílou růží láká k návštěvě.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 57%

Nejbližší železniční stanice: Stožec

Tam, kde sedávali tři králové

Hora Třístoličník leží v blízkosti německo-české hranice a je oblíbeným cílem všech šumavských návštěvníků. Na výlet k němu se můžete vydat z Nové Pece, kam vás dopraví vlaky Českých drah. - Využijte vyjímečné nabídky a nechte se na Třístoličník dovézt autobusem v rámci akce Léto s párou na Šumavě…

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 80%

Nejbližší železniční stanice: Nová Pec

Vlakem až do Bavorské Lipky

Rozjeďte se vlakem podél dávných obchodních stezek k našim bavorským sousedům! Milovníkům turistiky doporučíme trasu přes Nové Údolí, kam se dostanete po tratích z Českých Budějovic a Českého Krumlova nebo z Číčenic a Strakonic.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 75%

Nejbližší železniční stanice: Nové Údolí

Na výlet do Ústí nad Orlicí a Letohradu

Okolí města Ústí nad Orlicí je protkáno sítí cyklostezek. Po jedné z nich se můžete vydat na kole, na in-line bruslích nebo třeba pěšky do Letohradu. V malebném městečku prožil poslední léta života F. V. Hek, jehož život se stal předlohou románové postavy F. L. Věka.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Ústí nad Orlicí

Známá neznámá Česká Třebová

Mnozí znají Českou Třebovou jen jako důležitou železniční křižovatku, kde se kříží tratě směřující z Prahy do Ostravy a Brna. Co ale může toto město na pomezí Čech a Moravy nabídnout turistům? Vyplatí se z vlaku vystoupit a vyrazit na obhlídku památek? Určitě.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Česká Třebová

Projděte si Jeseníky s Aloisem Nebelem!

Zábavné spojení turistiky a filmu představuje nová aplikace pro mobilní telefony Alois Nebel. Jde o originálně pojatého průvodce po Jeseníkách a Rychlebských horách.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 94%

Nejbližší železniční stanice: Jeseník

Vlakem za golfem do Čeladné

Jedinečná golfová destinace Prosper Golf Resort Čeladná, která se nachází v samotném srdci beskydských kopců nabízí dvě mistrovská osmnáctijamková hřiště s klubovnou a bohatým zázemím pro golfisty.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Ostrava-Svinov

Za poznáním Betonové hranice

Název Betonová hranice může připomínat označení železná opona. Zatímco ale železná opona vznikla po II. světové válce a měla bránit úniku Čechoslováků na západ, Betonová hranice byla budována ve 30. letech minulého století a měla ochránit Československo před vpádem německého Wehrmachtu.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Králíky

Zákaznická podpora

Tel.: +420 840 112 113
Email: info@cd.cz
Kontaktní formulář

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store