Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / S jízdenkou VLAK+ do pražské zoo

S jízdenkou VLAK+ do pražské zoo

Datum a čas konání:

  • Praha, od 1. 6. 2014 0:00 do 1. 6. 2024 0:00

V metropoli nenajdete lepší místo pro rodinný výlet, než je zoologická zahrada.Na návštěvu Zoo Praha se do hlavního města můžete svézt na zvýhodněnou jízdenku VLAK+. Po jejím předložení získáte v zoo i slevu 20 % na vstupné.

Naplánovat cestu vlakem

:

Stanice leží na tratích: 011, 011, 091, 120, ML

České dráhy se staly oficiálním dopravcem pražské zoologické zahrady a cestujícím jedoucím do Zoo Praha poskytují slevu 25 % ze zpáteční slevy. Při koupi jízdenky je třeba požádat o slevu VLAK+. Aby jízdenka platila i pro zpáteční cestu, musíte si ji nechat označit razítkem VLAK+ v informačním centru Zoo Praha u hlavního vchodu. Jízdenku lze zakoupit u průvodčího ve vlaku a na kterékoliv pokladně ČD. 

Pokud se u vstupu do zoo prokážete jízdenkou VLAK+ vystavenou do stanice Praha hl. n., Praha-Holešovice, Praha-Libeň nebo Praha Masarykovo nádraží, získáte navíc ještě slevu na vstupné do Zoo Praha 20 % z běžné ceny.

A jak se dostanete z nádraží do zoo? Z pražského hlavního nebo Masarykova nádraží se svezte metrem do stanice Nádraží Holešovice a odtud autobusem č. 112 do zastávky Zoologická zahrada. U nádraží Libeň najdete zastávku autobusů, s nimiž se můžete svézt např. na stanici metra Prosek. Pražskou podzemkou pak jeďte do stanice Nádraží Holešovice a z ní opět autobusovou linkou č. 112. 

Pražská zoologická zahrada je nejnavštěvovanější zoo v České republice. Na 58 hektarech najdete 12 pavilonů s více než 150 expozicemi. Zahrada je domovem přes 4 100 zvířat téměř 650 druhů.

V současnosti je hlavní atrakcí zahrady nové Údolí slonů s početným stádem těchto tlustokožců. Oblíbené jsou také pavilony Indonéská džungle či Čambal (pavilon gaviálů – jedněch z nejohroženějších krokodýlů planety), Africký dům s velkorysým výběhem obývaným stády antilop a žiraf nebo Pavilon goril s jedinou rozmnožující se gorilí rodinou u nás.

Pro malé návštěvníky je v zahradě k dispozici také Dětská zoo, kde si mohou zvířata pohladit i nakrmit. V pražské zoo nechybí ani lanovka, dětská tramvajka, vláček a množství hřišť, kde se rodiny s dětmi mohou dostatečně vydovádět. 

K novinkám patří Velemlokárium – pavilon pro velemloky čínské a Rezervace Bororo v bývalém výběhu slonů – herní a odpočinkový prostor pro děti i dospělé. 

Během celého roku nabízí Zoo Praha pestrý program pro děti i dospělé od křtin přes zábavné programové akce a pohledy pod pokličku zoo až po přednášky nebo soutěže. Oblíbená jsou komentovaná krmení, setkání se zvířaty či noční procházky s průvodcem. Program Zoo Praha najdete zde

Související stránky

Hodnocení uživatelů
Líbí
Líbí: 54
Nelíbí: 24
Nelíbí

 

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store