Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Za Popelkou na zámek Moritzburg

Za Popelkou na zámek Moritzburg

Datum a čas konání:

  • Moritzburg, od 12. 11. 2016 0:00 do 26. 2. 2017 0:00

Do neděle 26. února je na zámku Moritzburg k vidění nově koncipovaná výstava o česko-německé filmové pohádce Tři oříšky pro Popelku. Všechny doprovodné texty jsou jak v německém, tak i českém jazyce.

Po dvou letech se na zámek Moritzburg vrátila Popelka. Tentokrát v kompletně nově koncipované výstavě, na níž se mohou návštěvníci dozvědět fascinující podrobnosti o natáčení legendární česko-německé pohádky Tři oříšky pro Popelku. Příprava výstavy stála půl milionu eur a počítá se s ní jako se zimní expozicí zámku na dalších pět let. 

Na zámku Moritzburg si v deseti zámeckých komnatách můžete prohlédnout věrně zobrazené filmové scény. Vystaveno je na sto exponátů z legendárního pohádkového filmu včetně pěti plesových šatů nebo třeba originální paruky zlé macechy. Návštěvníci si projdou Popelčin les, kde si hlavní hrdinka oblékla lovecký kostým, zavítají do podkroví sovy Rozárky nebo třeba do stáje bělouše Juráška. Zájemci si mohou poslechnout rozhovory s herci a různé historky ze zákulisí natáčení. Každý návštěvník také získá lískový oříšek, který může na konci expozice vhodit do automatu na splněná přání...

K výstavě byla vydána nová kniha, a to i v češtině, kterou si můžete zakoupit v zámeckém obchodě. Výstava je otevřena denně kromě pondělí od 10 do 17 hodin, za vstupné zaplatí dospělí 8 euro, děti 4 euro.

A jak se k zámku Moritzburg dopravíte? Vlakem se svezte na nádraží Dresden-Neustadt a dále linkovým autobusem 326 (směr Radeburg) na zastávku Schloss Moritzburg. Pro cestu z Ústeckého kraje můžete využít např. výhodnou jízdenku Labe-Elbe (více informací o jízdence zde). 

Milovníci železniční nostalgie jistě přivítají, že se do Moritzburgu mohou svézt i historickou úzkokolejkou Lössnitzgrundbahn (více zde). Jezdí z Radebeulu (Ost), kam vás z Drážďan dopraví linka S1 rychlodráhy S-Bahn.

Titulní foto: Jaromír Komárek

Související stránky

Hodnocení uživatelů
Líbí
Líbí: 10
Nelíbí: 0
Nelíbí

 

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store