Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Cyklovlak VELO PODYJÍ

Cyklovlak VELO PODYJÍ

Datum a čas konání:

Přímé spojení ze 4 míst v Brně do srdce Národního parku Podyjí, výlety na kole po cyklotrasách na Znojemsku i Rakousku, pro in-line bruslaře začíná v Hrušovanech n. Jev. cca 20 km trasa s kvalitním povrchem až do Mikulova na M., pro pěší je ve Znojmě připraven návazný program za zvýhodněné ceny.

Naplánovat cestu vlakem

:

Podyjí  patří  k  našim  nejvděčnějším  oblastem  pro  aktivní  odpočinek a   svým   nenáročným   profilem   je   přímo   zemí   zaslíbenou   pro cykloturistiku. Příznivci nejrozšířenějšího rekreačního sportu mají na výběr  z  celé  řady  cyklotras  na  Znojemsku  i  v  Rakousku  s možností využít mnoha návazných programů. My jsme pro ně připravili ideální způsob dopravy přímo do srdce Národního parku Podyjí.

 

CYKLOVLAK  VELO  PODYJÍ 
8:09odj.Brno-Královo Polepříj.19:46
8:14odj.Brno-Lesnápříj.19:41
8:21odj.Brno-Židenicepříj.19:32
8:30odj.Brno hl.n.příj.19:24

9:06

odj.

Moravský Krumlov

odj.

18:50

9:35příj.Hrušovany n. Jev.odj.18:22
10:10příj.Znojmoodj.17:46
10:17příj.Znojmo-Nový Šaldorfodj.17:38
10:24příj.Šatovodj.17:30

Jede soboty od 28.4. do 30.6., od 1.9. do 22.9. a dále 5.7., 28.9. a 13.10.

13.10. bude cyklovlak sestaven z historické soupravy vedené historickou dieselovou lokomotivou "Bardotka". V Šatově v Areálu československého opevnění proběhne historický program, který připravilo Technické muzeum Brno. Ve vlaku bude platit zvláštní tarif s globálním jízdným, přeprava jízdních kol bude zdarma. 

-          přímé spojení ze 4 míst v Brně do srdce Národního parku Podyjí

-          možnost parkování v Brně-Králově Poli a v Brně-Židenicích

-          výlety na kole po cyklotrasách na Znojemsku i Rakousku

-          pro in-line bruslaře v Hrušovanech n. Jev. začíná cca 50 km kvalitních tras nejen po bývalých „signálkách“

-          výhodné cestování s jednodenní jízdenkou IDS JMK (kromě 13.10.), platnou pro 2 dospělé a až 3 děti za 190 Kč, nebo za 150 Kč (pro držitele předplatní jízdenky pro zóny 100+101)  

-        výhodné spojení ze středních a východních Čech vlakem EuroCity AVALA do Brna hl.n. (zastavuje ve stanicích Praha hl.n., Kolín a Pardubice hl.n.). Ve vlaku je rovněž možná přeprava jízdních kol, místo pro jízdní kolo je však nutno si rezervovat předem.

Pro pěší je ve Znojmě připraven návazný program - prohlídka města pro jednotlivce i rodinu "Za znojemskými nej ..." a to za zvýhodněné ceny.

Bližší informace obdržíte na www.remo-agency.at, nebo na tel. 737 449 099. 

Město Znojmo se může pochlubit celou řadou významných historických památek – například rotunda sv. Kateřiny přibližuje svými nástěnnými malbami počátky české státnosti a podle některých odborníků je po Hradčanech druhou nejvýznamnější památkou v Česku. Snad nejznámější stavbou je radniční věž, z jejíhož ochozu je rozhled na celé město, kterému vévodí chrám sv. Mikuláše, patrona Znojma. Znojmo je proslulé svým veřejnosti přístupným podzemím, k němuž se váže mnoho legend. Seznámit se s celou historií královského Znojma by zabralo mnoho času, ale i krátká procházka poodhrne návštěvníkovi tisíciletou historii tohoto jihomoravského skvostu. Více informací naleznete na stránkách:

http://www.znojmocity.cz/poznejteznojmo.asp

http://www.znojemsko.info/

Cyklovlak Velo Podyjí je ideálním způsobem, jak navštívait akce našeho partnera Znovín, a.s.:

28. 4. Den Znovín walkingu, Hnanice, Šatov a okolí
30. 6. Znovín Cup , Šatov a okolí
8. 9. Den otevřených dveří sklepa v Jaroslavicích
1.9. Burčákové dny v Louckém klášteře ve Znojmě
8. 9. Burčákové dny v Louckém klášteře ve Znojmě
15. 9. Znojemské historické vinobraní a Burčákové dny v Louckém klášteře
22. 9. Burčákové dny v Louckém klášteře ve Znojmě
28. 9. Burčákfest v Louckém klášteře ve Znojmě
13. 10. Burčákové dny v Louckém klášteře ve Znojmě

Bližší informace o akcích, vinařských turistických programech a vínech obdržíze na www.znovin.cz.

Srdečně zveme také na návštěvu pěchotního srubu MJ-S 4 "Zatáčka" u obce Chavalovice (2,8 km od Šatova). Uvidíte těžký objekt pohraničního opevnění z r. 1938, historické zbraně i uniformy.

16.6. Den otců s dětmi, prohlídky a atrakce pro děti – střelnice, omalovánky, vystřihovánky a další
30.6. a 5.7. Prázdniny na bunkru
28.9. Utajená pevnost Zatáčka  
13. 10. Vlakem za krásami pevností 

Další informace jsou na letáčku ke stažení.

PDF ke stažení

Doporučené obchodní nabídky:

Ohodnoť

Hodnocení uživatelů: 5/10

 

Zákaznická podpora

Tel.: +420 840 112 113
Email: info@cd.cz
Kontaktní formulář