Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Do Jablonce nad Nisou na Euroregion Tour

Do Jablonce nad Nisou na Euroregion Tour

Datum a čas konání:

  • Jablonec nad Nisou, od 20. 3. 2014 0:00 do 22. 3. 2014 0:00

Už počtrnácté se v Jablonci nad Nisou uskuteční veletrh cestovního ruchu Euroregion Tour, který se řadí k největším regionálním veletrhům cestovního ruchu u nás. Letos se koná 20. až 22. března.

Naplánovat cestu vlakem

Nejbližší železniční stanice: Jablonec nad Nisou

Euroregion Tour je jediným veletrhem cestovního ruchu v severních Čechách s mezinárodní účastí. Kromě tuzemských zástupců se ho zúčastní také vystavovatelé z Německa, Polska a Slovenska. Kromě nespočtu tipů na výlety se na veletrhu dozvíte novinky z cestovního ruchu, informace o regionálních produktech a mnoho dalších zajímavých informací, jak trávit volný čas. 

Letošní ročník veletrhu je pořádán pod mottem Po stopách letokruhů. Hlavním tématem veletrhu se stane dřevo a vše, co s ním souvisí. Pořadatelé veletrhu tím chtějí podpořit návrat k přírodě, zájem o venkovskou turistiku, lidovou architekturu, regionální výrobky, pěší turistiku a cykloturistiku.  

Těšit se můžete také na prodejní výstavu regionálních produktů z ČR a Polska a bohatý doprovodný program. V rámci veletrhu se představí nově otevřené unikátní science centrum v Liberci – iQLANDIA nebo nově otevíraná Oblastní galerie v prostorách bývalých městských lázní v Liberci.  

V prostorách jabloneckého Eurocentra bude po dobu konání veletrhu k vidění několik výstav – výstava fotografií z hřebenové trasy Hřebenovka, výstava turistického značení KČT, výstava fotografií a modelů lidové architektury Pojizeří nebo výstava Dvě města, dva drahé kameny. S podobnými tématy se uskuteční i několik přednášek pro návštěvníky.

Veletrh Euroregion Tour bude zakončen v sobotu 22. března od 20 hodin koncertem hudební skupiny Divokej Bill v Eurocentru.

Od vlakového nádraží v Jablonci nad Nisou vás k Eurocentru dopraví autobusy místní MHD asi za 10 minut (zastávka Kamenná). Vstup na veletrh je zdarma.  

Související stránky

Doporučené obchodní nabídky:

Hodnocení uživatelů
Líbí
Líbí: 4
Nelíbí: 0
Nelíbí