Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Lyžařský ráj na Jesenicku

Lyžařský ráj na Jesenicku

Datum a čas konání:

  • Ostružná, od 14. 1. 2017 0:00 do 2. 4. 2017 0:00

V porovnání s ostatními regiony v republice nejvíce sněhu napadne vždy v Jeseníkách. Horská obec Ostružná ležící přibližně kilometr západně od Ramzovského sedla je opravdovým lyžařským rájem.

Naplánovat cestu vlakem

Nejbližší železniční stanice: Ostružná

Ve Skiareálu Ostružná (700–835 m n. m.) si přijdou na své zdatní lyžaři, začátečníci, snowboardisté i rodiny s dětmi. V areálu je dětský park s kolotočem, dětským vlekem, lyžařská škola a školička, snowpark, půjčovna, servis, občerstvení a bezdotykové turnikety.

Pokud se rozhodnete přenocovat, můžete využít například dvou horských chat Jonáška, které se nacházejí přímo ve ski areálu, nebo nové apartmány.

V lyžařském areálu Ostružná najdete na severních svazích šest upravovaných sjezdovek s délkou více než dva kilometry a pět vleků s kapacitou 2000 osob/h.

Ani příznivci bílé stopy nepřijdou zkrátka, pokud do Ostružné zavítají. Ostružná je výchozím bodem mnoha běžeckých tras směrem na Paprsek, Kralický Sněžník, Brannou, Šerák, Keprník, Červenohorské sedlo až k Pradědu.

Železniční stanice Ostružná leží na trati č. 292 Šumperk – Krnov. Přímými vlaky se do Ostružné dostanete i z Olomouce a Brna. Od nádraží se můžete do lyžařského areálu svézt skibusem. 

V rámci projektu ČD Ski nabízí skiareál JONAS PARK Ostružná od 14. 1. do 2. 4. 2017 slevu 20 % na celodenní permanentky cestujícím ČD. Podmínkou pro získání slevy je prokázání se některým z jízdních dokladů ČD. Více informací najdete zde

Ilustrační foto: © Photobac | Dreamstime.com

Související stránky

Doporučené obchodní nabídky:

Hodnocení uživatelů
Líbí
Líbí: 6
Nelíbí: 0
Nelíbí

 

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store