Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Na nejlepší sjezdovky v Jizerských horách

Na nejlepší sjezdovky v Jizerských horách

Datum a čas konání:

  • Tanvaldský Špičák, od 14. 1. 2017 0:00 do 2. 4. 2017 0:00

Čím se mohou pochlubit Jizerské hory? Kromě pomníčků a rozhleden, které zde najdete takřka na každém kroku, se toto nejsevernější české pohoří pyšní také lyžařskými středisky s výbornými podmínkami pro vyznavače zimních sportů.

Naplánovat cestu vlakem

Nejbližší železniční stanice: Tanvaldský Špičák

Mezi nejvýznamnější zimních sportů u nás patří lyžařský areál na Tanvalském Špičáku. O kvalitě zdejších sjezdových tratí svědčí fakt, že se zde pořádají i závody evropské úrovně. Kromě čtyřsedačkové lanovky s krátkou čekací dobou na odbavení se mohou lyžaři dopravit k vrcholu pěti lyžařskými vleky.

Vyznavačům snowboardingu k dispozici snowpark, a to jak pro začátečníky, tak i pokročilé. Kdo nemá svoje vlastní vybavení, má možnost využít služeb půjčovny a servisu lyžařského a snowboardového vybavení.

Tanvaldský Špičák nabízí sjezdové tratě všech stupňů obtížnosti o celkové délce kolem 6 600 kilometrů. Tratě s přírodním i umělým sněhem jsou denně upravované a patří k nejdelším v Jizerských horách. 

K nejoblíbenějším běžkařským trasám v republice patří Jizerská magistrála. Je pravidelně udržována frézovou rolbou a pro snadnější orientaci naleznete na každém rozcestí orientační mapky a rozcestníky. Středisko Tanvaldský Špičák je napojeno na Jizerskou magistrálu šestikilometrovou trasou ze Sedla pod Špičákem na Knajpu. 

Železniční zastávka Tanvaldský Špičák je vzdálena od nástupu na lanovou dráhu jen asi 500 m. Když vystoupíte z vlaku, přejděte koleje a vydejte se po cestě dolů. Po cestě pokračujte až na silnici, ze které již uvidíte nástupní stanici lanové dráhy. Odtud již stačí urazit pár stovek metrů přes pakoviště.

V rámci projektu ČD Ski nabízí skiareál od 14. 1. do 2. 4. 2017 slevu 20 % na celodenní permanentky cestujícím ČD. Podmínkou pro získání slevy je prokázání se některým z jízdních dokladů ČD. Více informací najdete zde.

Ilustrační foto: © Kornilovdream | Dreamstime.com 

Související stránky

Doporučené obchodní nabídky:

Hodnocení uživatelů
Líbí
Líbí: 5
Nelíbí: 2
Nelíbí

 

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store