Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Vlakem na nákupy do Drážďan

Vlakem na nákupy do Drážďan

Datum a čas konání:

  • Drážďany, od 9. 1. 2017 0:00 do 14. 2. 2017 0:00

Drážďany patří k oblíbeným výletním místům, kam se jezdí na nákupy. Obchodní centra jsou je pár kroků od drážďanského hlavního nádraží. Od 9. 1. do 14. 2. 2017 se můžete (nejen) do saské metropole svézt vlakem za výhodné ceny.

Naplánovat cestu vlakem

Nejbližší železniční stanice: Dresden Hbf

Každé dvě hodiny zastavují na drážďanském hlavním nádraží vlaky kategorie EuroCity (EC), které přivážejí do saské metropole turisty z celé České republiky. 

Vlaky projíždí Českým středohořím, a tak je na co se z okna vlaku dívat. Ve vlacích EC můžete potěchu oka zkombinovat s uspokojením žaludku a během cesty si dopřát něco dobrého na zub v jídelním voze. Jídelní a vinné lístky a sezonní nabídku jídelních vozů si můžete prohlédnout zde

A ještě jednu výhodu má jízda vlakem. Už na drážďanském Hauptbahnhofu najdete na čtyři desítky obchodů otevřených 365 dní v roce. Mezi nimi nechybí pobočky řetězců, které mají zastoupení i u nás. V Německu se takovému nádraží s obchody říká Einkaufsbahnhof.

Za dalšími nákupy se nemusíte od drážďanského hlavního nádraží složitě přesouvat MHD do centra města. Stačí se vydat ulicí Prager Strasse, která vás dovede až na náměstí Altmarkt.  

Už ulici Prager Strasse lemuje nespočet obchodů s různým sortimentem a najdete na ní i oblíbený obchodní dům Karstadt. Na šesti podlažích koupíte vše – od obuvi a oblečení přes kosmetiku až k elektronice. Na Prager Strasse najdete také nákupní pasáž Centrum Galerie s přibližně 120 obchody. V letech 2012 a 2013 prošla nákladnou rekonstrukcí a následně v ní bylo otevřeno mnoho nových obchodů. K nejvyhledávanějším patří obchod Primark s levnou módou nejen pro mladé lidi. 

U náměstí Altmarkt se nachází Altmarkt Galerie, která je dalším rájem pro koupěchtivé turisty s asi dvěma stovkami obchodů. Ještě něž do tohoto moderního nákupního centra vstoupíte, jistě oceníte, jak ho architekti citlivě zasadili do historické zástavby drážďanského Starého Města. 

Pokud si potrpíte na luxusnější zboží, tak se vydejte na nedaleké náměstí Neumarkt u barokního kostela Frauenkirche, kde najdete nákupní centrum QF (Quartier an der Frauenkirche). 

Možná nebudete s nabídkou obchodů stále spokojeni a v kapse vás bude tlačit několik bankovek eur, které byste rádi utratili. Pak se vydejte z centra Drážďan tramvají č. 9 nebo 13 či autobusovými linkami č. 64, 70, 72, popř. 80 do zastávky Elbepark. Proč? Nachází se zde stejnojmenné nákupní centrum s více než 180 obchody. V Elbeparku najdete obchody světoznámých značek, které nechybejí v tuzemských supermarketech, ale také ty, jež byste u nás marně hledali. Jestli jste si zoufali, že snad z Drážďan odjedete s prázdnou, v Elbeparku si určitě vyberete. 

Další tipy, kam se vydat za nákupy v saské metropoli včetně informací o výprodejových akcích, najdete zde.  

Od 9. ledna do 14. února 2017 si můžete přes eShop ČD (zde) nebo u mezinárodních pokladen ČD zakoupit jízdenku na vlak z Prahy do Německa za akční ceny. Např. jízdenka z Prahy do Drážďan stojí 9 euro (248 Kč*). Tuto jízdenku je nutné zakoupit alespoň jeden den před plánovaným odjezdem. Počet jízdenek je omezen. Více informací najdete zde

* Ceny v Kč závisí na aktuálním kurzu. 

Foto: Landeshauptstadt Dresden/Jürgen Lösel

Související stránky

Hodnocení uživatelů
Líbí
Líbí: 29
Nelíbí: 5
Nelíbí

 

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store