nebo registrovat
0 položek 0 Kč

S rodinou pohodlně do zahraničí

Plánujete výlet s rodinou, víkend v evropských metropolích jako jsou Berlín, Vídeň, Bratislava nebo jiné zajímavé místo? Pak jste na správném místě. Vlak je dobrá volba. Jedná se o nejbezpečnější druh pozemní dopravy. Navíc se ve vlaku můžete věnovat svým zálibám, odpočinku, rodině ale i povinnostem: hrát hry, bavit se s dětmi, číst, sledovat filmy a mnoho dalšího, co za volantem při soustředění se na silniční provoz nemáte šanci zvládnout. Tady najdete mnoho praktických informací pro vaše cesty s národním dopravcem. Jeďte s námi a užijte si cestu!

 

 

Proč vyrazit vlakem

  • Jídlo a pití Zpříjemněte si cestu skvělým jídlem a pitím v bistrovoze
  • WiFi Užívejte si internet díky stabilní WiFi síti
  •  Odložte si svá zavazadla, přidali jsme pro ně více prostoru
  • Zabavte děti pohádkou v dětském kině
  •  Buďte vždy v obraze, nový informační systém vám podá všechny potřebné informace
  •  Zásuvky u sedadel vám umožní po celou dobu jízdy pohodlně serfovat

 

Za zážitky do Vídně, Berlína nebo Bratislavy

 

Kam dále jezdíme

Dostupné cestování pro každou rodinu

Vyberte si třídu podle svých preferencí s jistotou, že se díky místence posadíte. Příjemné jsou i naše ceny – čím dříve jízdenky a místenky koupíte, tím levněji pojedete.

 

Kam ve Vídni

Rakouská metropole nabízí pro každého atraktivní turistický cíl nebo aktivitu. Užijte si atmosféru evropského velkoměsta, objevte kouzlo barokních památek i moderní architektury, vychutnejte si tradiční vídeňský řízek nebo dort Sachr.

Vídeň vám umožní návštěvu skvostných barokních staveb, „zlaté“ secese i moderní architektury. Své expozice zde nabízí více než sto muzeí.

Za památkami

Vídeň se pyšní 27 zámky a přes 150 paláci. Nejvýznamnější jsou: gotický Dóm sv. Štěpána, imperiální Hofburg, majestátní barokní zámek Schönbrunn, ale za návštěvu stojí i soudobá architektura v Muzejní čtvrti, například Museumsquartier.

Za gastronomií

Tradiční Sachr dort můžete ochutnat v tradičních kavárnách. Pestrou kulinářskou nabídku vám nabídne tržnice Naschmarkt. Za císařskou minulostí se ohlíží také restaurace s kavárnou Hermes Café Restaurant Labstelle.

Za nákupy

Ty nejluxusnější obchody najdete na Zlaté třídě, na starém městě. Z obchodních domů vám doporučujeme Lunger city s více než 120 obchody a službami.

Za zábavou a nočním životem

Nepřeberné množství hudebních klubů zajišťuje Vídni pestrý noční život. Naším tipem je klubová diskotéka Volksgarten, nejstarší ve městě, v historickém paláci Hofburg.

Kam  v Berlíně

Vyhlášená místa, kudy kráčela historie, historické památky, hudební kluby nebo obchodní domy. To vše najdete v evropské metropoli Berlín.

Do Berlína se od nás dostanete vlakem rychle a pohodlně. Seznamte se se super tipy, díky kterým na návštěvu Berlína nezapomenete.

Za památkami

Berlín přímo tepe rozmanitostí. Svůj den můžete strávit 100x jinak! Poznejte špičkovou architekturu a památky jako Palác v Charlottenburgu, Berliner Dom, unikátní most Oberbaumbrücke nebo Vítězný sloup - Großer Stern.

Za gastronomií

Vyhlášenou pochoutkou berlíňanů je currywurst a koupit si jej můžete na desítkách míst, stánků s občerstvením nebo fastfoodů. Stejně jako oblíbený a velmi rozšířený Doner kebab. Tradičním berlínksým nápojem je pivo, které si můžete vychutnat na oblíbených zahrádkách u restaurací nebo v příjemných barech.

Za nákupy

Mezi nejoblíbenější nákupní domy patří KaDeWe (jeden z největších nákupních domů v Evropě), Galerie Lafayette nebo Arkaden Potsdamer Platz. Ani se západem slunce zábava nekončí, alespoň ne v ulici Oranienburgestrasse. Podívejte se na další tipy a zjistěte, jak za vstupy zaplatit téměř o polovinu méně.

Za zábavou a nočním životem

Neuvěřitelná rozmanitost berlínské hudební scény umožní návštěvníkům klubů skvělý zážitek. Pro milovníky taneční hudby doporučujeme kluby Maria am Ostbahnhof nebo 40 seconds. Živé vystoupení najdete třeba v klubu Zapata.

Kam  v Bratislavě

Vítejte v metropoli, kde se snadno domluvíte, ceny jsou dostupné, a kde si užijete kopu zábavy. Přestože je název Bratislava starý asi sto let, historie města je tisíciletá a slavná. Byla korunovačním městem uherských králů. Proto ve městě i v jeho okolí můžete navštívit množství památek. Město je také dobrou základnou pro cyklistické výlety kolem Dunaje, Moravy a do celého pomezí Slovenska, Rakouska a Maďarska. Z města se lze snadno dostat také do nedalekých Malých Karpat. Moderní nákupní centra lákají k nákupům a restaurace k ochutnávce slovenských specialit. Však kdo by neochutnal typickou slovenskou kapustnicu nebo bryndzové halušky. Bratislava je asi také jediné místo v Evropě, kde se můžete bez obav vydat objevovat UFO.     

Za památkami

Dominantou města je starý Bratislavský hrad, ale určitě nejvýznamnější památkou města je korunovační Dóm sv. Martina. Jeho věž není zakončena křížem, ale poduškou s královskou korunou. Obdivuhodné jsou i honosné městské paláce, například Primaciálny nebo Grassalkovichův, stará radnice s věží, ze které je kruhový pohled na město. Ten nabízí i jedinečná Michalská brána. Na okraji města můžete obdivovat zříceninu hradu Devína.    

Za gastronomií

Slovenská kuchyně je u nás oblíbená. Kdo by neznal typickou slovenskou kapustnicu, bryndzové halušky, oblíbené jsou i lokše, pečená husa nebo kachna. K pití lze objednat slovenská piva, nebo vína z nedalekých vinic, které se rozkládají na slunečných svazích Malých Karpat. Jedinečná je i místní kavárenská atmosféra inspirovaná nedalekou Vídní. 

Za nákupy

Bratislava nabízí hned několik moderních nákupních center. V Petržalce se nachází rozlehlý areál Aupark a na levém břehu nedaleko Starého města moderní komplex Eurovea. Vedle obchodů nabízí i restaurace, kavárny a v jeho těsném sousedství je možné posedět na nábřeží Dunaje. Stylové obchůdky pak nabízí uličky vnitřního města.    

Za zábavou a nočním životem

Bratislava žije. Přímo v centru města se nachází řada klubů a diskoték s jedinečnou atmosférou. Některé z nich fungují ve sklepeních historických paláců. Vybrat si lze z rytmů techna, latinské hudby, hip-hopu, house, jazzu, rocku… A k tomu patří nabídka koktejlů, whisky nebo dobře vychlazeného piva. 

Mobilní aplikace Můj vlak

Ještě snadnější cestování vlaky Českých drah?

Pořiďte si zdarma naši mobilní aplikaci Můj vlak

odrážkaSnadné a rychlé vyhledání spojení

odrážkaOkamžitý nákup nejvýhodnější jízdenky

odrážkaPodrobné informace o každém spoji

odrážkaRezervace vybraného místa ZDARMA

odrážkaPřehledné informace o přestupech

odrážkaMožnost vrácení jízdenky do 15 minut před odjezdem vlaku

odrážkaOkamžité informace o neočekávaných problémech na trati

Stáhněte si hned do svého telefonu a přesvědčte se:

Stahujte v App Storu   Stahujte v Google play