nebo registrovat
0 položek 0 Kč

Vlakem na advent

 

Zkraťte si čekání na Vánoce a vydejte se vlakem Českých drah na nejkrásnější vánoční trhy v Evropě. Uvedené ceny jsou platné do 30.11.2018.

 

 

 

Na vánoční trhy můžete cestovat vlakem odkudkoliv. Vyberte si spojení podle vašich představ.

 

Vyhledat spojení

 

Vánoční trhy v Drážďanech

Věděli jste, že Drážďanům se přezdívá také město Vánoc? Aby ne – vždyť v zimě tu najdete celkem 11 vánočních trhů.

 

Romantická zimní tradice ve městě Vánoc

Od hlavního nádraží ulicí Prager Strasse vás povede tzv. Drážďanská vánoční míle přes náměstí Altmarkt, Neumarkt až na druhou stranu Labe. Nejlepší je začít zimní procházku na některém z menších trhů a ten hlavní si nechat jako třešničku na dortu.

Při bloumání po trzích si můžete prohlédnout nejrůznější ozdoby na stromeček, vánoční dekorace ze slámy, dřeva i keramiky, nebo ruční práce. A chybět nebudou ani nejrůznější dobroty včetně specialit, jako je pravá drážďanská štola. K vánočním trhům neodmyslitelně patří punč, svařené víno, pečené kaštany, perník i tradiční cukroví. A Drážďany v tomto směru nejsou výjimkou.

Nejstarší a nejoblíbenější vánoční trh nese název Striezelmarkt a spatřil světlo světa už v roce 1434. Právě tento trh potěší i děti, díky nádherně osvětlenému ruskému kolu. Zamilují si také loutkové divadlo a dětskou železnici. Oblíbený je i Dětský svět, kde si malí návštěvníci vlastnoručně upečou vánoční cukroví.

Kdy vyrazit na vánoční trhy v Drážďanech?

 • Trhy v Drážďanech začínají 28. listopadu v 16 hodin na náměstí Altmarkt
 • Brána trhů je otevřena každý den od 10 do 21 hodin
 • 24. prosinec je posledním dnem, kdy jsou trhy otevřené, a to pouze do 14 hodin

Vlakem do Drážďan

Bez přestupu a několikrát denně jen dvě a čtvrt hodiny. 

Praha – Drážďany

Již od

238 Kč

pro dospělé
 

Koupit jízdenku

100 Kč

pro děti, juniory, studenty a seniory
 

Koupit jízdenku

Vánoční trhy ve Vídni

Chtěli byste zažít kouzelnou atmosféru vánočních trhů, ale je jich tolik, že si nemůžete vybrat? Zkuste ty ve Vídni, vídeňské vánoční trhy patří k těm největším a nejkrásnějším v celé Evropě!

 

Magické vánoční kouzlo a bohatá historie

Věděli jste, že vánoční trhy ve Vídni mají opravdu mnohaletou tradici? Konají se zde už od roku 1298!

Nejatraktivnější vánoční trhy probíhají na hlavním náměstí před krásnou Vídeňskou radnicí (Christkindlmarkt) a před zámkem Schönbrunn a Belvedere. Ve Vídni je vánočních trhů opravdu hodně, najdete je na každém náměstíčku, v parku či před kostely. Každý z trhů má své specifické zaměření, například starovídeňský nebo umělecký a často jsou orientovány do vánočních vesniček, tak jako například na Maria-Theresien-Platz. Za návštěvu stojí také zimní trh u obřího kola v Prátru, jehož návštěvu můžete spojit se zážitky na nejrůznějších atrakcích.

Jedinečné kulisy tohoto historického města dávají vánočním trhům ve Vídni neopakovatelné kouzlo. Vůně svařeného vína a nejrůznějších druhů punče vás přivábí už z dálky. Uvnitř budovy radnice mají své království děti, které zde mohou vyrábět svíčky nebo vánoční cukroví. Od pátku do soboty se můžete zaposlouchat do vánočních koled v podání pěveckých sborů. Unikátností je i ledové kluziště před radnicí, které je svými cestičkami v parku propletené mezi stromy a za nočního osvětlení je vyjížďka na bruslích, které si můžete na místě vypůjčit, doslova pohádková.

Kdy vyrazit na vánoční trhy ve Vídni?

 • Trhy ve Vídni začínají 17. listopadu na náměstí před Vídeňskou radnicí
 • Brána trhů je otevřena každý den od 10 do 21:30 hodin, o víkendu až do 22 hodin
 • 26. prosinec je posledním dnem, kdy jsou trhy otevřené

Vlakem do Vídně

Cesta na vánoční trhy ve Vídni vám z Prahy bude díky komfortu ve vlacích Českých drah velmi rychle ubíhat. Trasa Praha–Vídeň bez přestupu trvá 4 hodiny a vlak jede několikrát denně. To je ideální čas na to, abyste stihli zhlédnout vánoční pohádky, odpočívat nebo si popovídat s kamarádkou u sklenky vína. Pokud z Prahy vyrazíte před 7. ranní, v 11 hodin se můžete procházet kolem stánků. 

Brno – Vídeň

Již od

185 Kč

pro dospělé
 

Koupit jízdenku

116 Kč

pro děti, juniory, studenty a seniory
 

Koupit jízdenku

Praha – Vídeň

Již od

370 Kč

pro dospělé
 

Koupit jízdenku

153 Kč

pro děti, juniory, studenty a seniory
 

Koupit jízdenku

Ostrava – Vídeň

Již od

238 Kč

pro dospělé
 

Koupit jízdenku

119 Kč

pro děti, juniory, studenty a seniory
 

Koupit jízdenku

Vánoční trhy v Praze

Pomyslným středem adventního času je vánoční trh na Staroměstském náměstí. Na více než tři týdny zastíní místní dominanty skvostně ozdobený vánoční strom a plochu náměstí zaplní desítky stánků s dárky a pochoutkami od nás i ze zahraničí. Vzduchem se tak line vůně cukru, vanilky, skořice a dalšího koření.

 

Sladká vůně Vánoc provoní celou Prahu

Víte, že v Praze můžete navštívit snad více jak desítku vánočních trhů? Nejsou jen na Staroměstském náměstí nebo na Můstku, v dolní části Václavského náměstí, ale v centrech všech pražských čtvrtí.

Pokud se nechcete tlačit mezi turisty z celého světa, můžete zkusit právě některý z trhů mimo střed Prahy. Menší trhy nabízejí stejnou atmosféru jako ty velké a možná si je užijete bez davů ještě lépe. Vydat se lze na náměstí Republiky, na Vinohrady na náměstí Míru nebo Tylovo, na Smíchově jsou tradičně trhy u Anděla a najdete je i na dalších pražských náměstích.

Vánoční trhy a tedy také rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí se uskuteční 1. prosince. Trhy zde ale trvají až do svátku Tří králů, tedy do 6. ledna. Pokud tedy nestihnete Prahu navštívit před Štědrým večerem, můžete si výlet udělat i během vánočních prázdnin. Spojit ho můžete s návštěvou vánočně vyzdobených kostelů s jesličkami. Některé z nich, například ty u kapucínů na Novém světe na Hradčanech v životní velikosti, stojí opravdu za vidění.

Kdy vyrazit na vánoční trhy v Praze?

 • Letošní trhy na Staroměstském náměstí jsou plánované od 1. prosince 2018 do 6. ledna 2019
 • Hlavní dění je tradičně před Týnským chrámem na Staroměstském náměstí
 • Navštivte vánoční trhy také v jiných částech Prahy

Vlakem do Prahy

Do Prahy je snadná a rychlá cesta vlakem ze všech koutů republiky. Nechte auto doma a vydejte se bez starostí s parkováním a hlavně v uvolněné náladě s přáteli na trhy, kde to voní svařeným vínem, medovinou nebo punčem. Z Ostravy se do Prahy dostanete za 3 hodiny, z Brna, Olomouce nebo z Českých Budějovic za 2 až 2,5 hodiny a z Pardubic nebo Ústí nad Labem za zhruba hodinu.

Ostrava – Praha

Již od

159 Kč

pro dospělé
 

Koupit jízdenku

39 Kč

pro děti, juniory, studenty a seniory
 

Koupit jízdenku

Brno – Praha

Již od

119 Kč

pro dospělé
 

Koupit jízdenku

29 Kč

pro děti, juniory, studenty a seniory
 

Koupit jízdenku

České Budějovice – Praha

Již od

155 Kč

pro dospělé
 

Koupit jízdenku

38 Kč

pro děti, juniory, studenty a seniory
 

Koupit jízdenku

Vánoční trhy v Bratislavě

Chcete poznat atmosféru vánočních trhů v zahraničí a bojíte se jazykové bariéry? Pak zkuste vyrazit do Bratislavy, kde se snadno domluvíte, a přesto poznáte zvyky a chutě, které u nás doma nejsou každodenní.

 

Advent pod dohledem UFO

Víte, že Bratislava byla dlouhé roky korunovačním městem celého Uherska? Uherskou královnou se zde stala Marie Terezie. Byla také důležitým tržním místem na Dunaji a vánoční trhy tak navazují na staré tradice.

Vánoční trhy se soustředí na Hlavní a Hviezdoslavovo náměstí, v posledních letech se větší či menší trhy objevují i na dalších místech slovenské metropole včetně Bratislavského hradu. Během adventu nabízí slovenská metropole také bohatý kulturní program. Ve městě jsou připraveny koncerty různých hudebních stylů zahrnujících swing, operu i klasické vánoční písničky a koledy. Zajímavostí je Vánoční tramvaj s neobvyklou výzdobou, která bude křižovat ulice Bratislavy od 6. do 30. prosince každý den od 16 do 20 hodin, o víkendech již od 10 do 20 hodin.

Malé a pěkně opravené historické centrum s mnoha barokními domy vytváří kulisu vánočních trhů na Hlavním náměstí. Bratislava je dnes vyhlášena svými kavárnami, které navazují na tradici monarchie a první republiky. Místní gastronomie je tak jedním z lákadel vánočních trhů. Lokše, typická slovenská husacina, bramborové placky nebo cikánská pečeně společně s teplým štrúdlem, svařeným vínem, medovinou a z kaváren linoucí se vůně kávy okouzlí vaše chuťové buňky.

Kdy vyrazit na vánoční trhy v Bratislavě?

 • Trhy v Bratislavě začínají 23. listopadu
 • Centrem dění je Hlavní a Hviezdoslavovo náměstí
 • Připravena jsou kulturní vystoupení, ukázky lidových souborů a tradic

Vlakem do Bratislavy

Cesta z Prahy do slovenské metropole trvá jen 4 hodiny, z Brna je to dokonce jen hodinku a půl. To je právě ideální čas na shlédnutí vánoční pohádky nebo popovídání si u dobré kávy. Přímé vlaky jedou z Prahy před 6. a 8. hodinou a cesta trvá 4 hodiny, z Brna vyjíždí ideální spoj před půl devátou.

Brno – Bratislava

Již od

158 Kč

pro dospělé
 

Koupit jízdenku

90 Kč

pro děti, juniory, studenty a seniory
 

Koupit jízdenku

Praha – Bratislava

Již od

317 Kč

pro dospělé
 

Koupit jízdenku

129 Kč

pro děti, juniory, studenty a seniory
 

Koupit jízdenku

Ostrava – Bratislava

Již od

264 Kč

pro dospělé
 

Koupit jízdenku

116 Kč

pro děti, juniory, studenty a seniory
 

Koupit jízdenku

Vánoční trhy v Linci

Víte, kde bude před Vánoci hlavní město ledu? V hornorakouském Linci. Atmosféru vánočního trhu, zde mu říkají Christkindlmarkt, zde doplní výstava soch vyrobených ze 150 tun ledu.

 

Na největším náměstí Rakouska

Víte, že hlavní náměstí v Linci, kde se každoročně konají vánoční trhy, je největším náměstím v Rakousku? 

To je hlavním centrem předvánočního veselí. Není však jediné. Stánky se nachází již na hlavní třídě vedoucí od nádraží a také ve Volksgarten, kde se koná výstava ledových soch. Ve Volksgarten najdete přes 80 různých stánků s dárky i občerstvením.

Linec je historické hlavní město Horních Rakous a třetím největším městem Rakouska. Návštěvu vánočních trhů si tak můžete zpestřit prohlídkou místních památek, obchodů, muzeí a galerií. Na vánočním trhu na náměstí Hauptplatz na vás pak čeká skoro 50 různých stánků s originálními dárky a pochoutkami.

Můžete se také projet nejstrmější evropskou tramvají z náměstí Hauptplatz na nedaleký vrch Pöstlingberg s krásným výhledem na město a okolí nebo vychutnat si s dětmi pohádkovou jízdu podzemní dráhou Grottenbahn.

Kdy vyrazit na vánoční trhy v Linci?

 • Slavnostní otevření trhu připadá na 17. listopad
 • Trhy jsou otevřeny každý den od 10 do 20 hodin, stánky s občerstvením až do 21 hodin
 • Když z Prahy vyjedete v 6 ráno, v 10 hodin se můžete procházet kolem stánků

Vlakem do Lince

Z Prahy do Lince míří čtyřikrát denně pohodlné Jižní expresy a cesta trvá jen 4 hodiny. Z Českých Budějovic jezdí do Lince vlaky dokonce každé dvě hodiny. Z Českých Budějovic můžete vyrazit až v 10 hodin a po poledni jste v Linci, kde si užijete nejlepší část dne s odpolední atmosférou trhů.

České Budějovice – Linec

Již od

185 Kč

pro dospělé
 

Koupit jízdenku

115 Kč

pro děti, juniory, studenty a seniory
 

Koupit jízdenku

 

Proč cestovat s námi

Využijte výhody cestování po železnici a užijte si ničím nerušenou jízdu.

 
 • Palubní servis PŘÍMO DO CENTRA Dovezeme vás přímo do centra města bez starostí s řízením a parkováním.
 • Pohodlí a prostor POHODLÍ A PROSTOR Ve vlaku na vás čeká pohodlí a dostatek prostoru nejen pro nohy, ale i pro všechny nakoupené dárky.
 • Výborná kuchyně OBČERSTVENÍ Nalaďte se na vánoční notu svařeným vínem nebo punčem už cestou. Ochutnejte v jídelním voze výborné jídlo od našich profi kuchařů.
 

Darujte svým blízkým cestu vlakem

Přemýšlíte jaký dárek dát svým blízkým? Kupte jim náš voucher a předplaťe jim tak cestu vlakem.

 

Nákup voucheru pro cesty vlaky Českých drah
Předplaťte svým známým, rodině nebo přátelům jejich cestu vlakem.

Vyberte si kolik voucherů chcete a v jaké hodnotě.
Pomocí voucherů je možné zaplatit libovolnou jízdenku zakoupenou v e-shopu nebo u naší pokladny.
Voucher 100 0x
Voucher 200 0x
Voucher 500 0x
Voucher 1000 0x


Více informací

Úvod Vlakem na advent