nebo registrovat
0 položek 0 Kč

Jihočeský pátek s párou - akce již proběhla

Jízdy historického parního vlaku po jižních Čechách se budou konat v pátek 3. srpna 2018!

Jihočeský pátek s párou 2018

Co nás čeká

  • jízdy po lokálkách, kde není pravidelná osobní doprava (Týn nad Vltavou, Netolice)
  • možnost jízdy na vlečku jaderné elektrárny Temelín (dozvíme se v den jízdy)
  • účast divadelníků v Netolicích
  • pararelní jízda parního vlaku a motoráčku v úseku Číčenice-Dívčice (páru si můžete vyfotografovat ze stahovacího okénka 810)
  • odpolední cesta pod Novohradskými horami do Českých Velenic
  • jedinečný večerní rychlík z Českých Velenic do Třeboně
  • Borovany - zajímavý program na nádraží v Borovanech v dobové atmosféře (17:.00-18:00)
  • České Budějovice - sestry Havelkovy

Historický vlak bude vedený parní lokomotivou 354.195.

Vlak bude sestaven ze čtyř vozů zvaných Rybák.

Jízdní řády

28464 Stanice 28465
9:45 Protivín  
9:48 Protivín zastávka  
9:53 Milenovice  
9:57 Číčenice  
10:05 Číčenice 11:29
10:10 Újezdec u Číčenic  11:25
10:15 Záboří u Číčenic 11:20
10:21 Lhota pod Horami 11:14
10:26 Temelín 11:08
10:31 Temelín 11:05
10:36 Temelín elektrárna*  11:00

*Temelín elektrárna - jedná se o možnost jízdy na vlečku - zda se na vlečku pojede, budeme vědět až v den jízdy

28467   Stanice   28466  
11:42 Číčenice  
11:48 Záblatíčko  
11:52 Dívčice  
12:01 Dívčice 13:43
12:11 Libějovice  13:34
12:14 Malovice u Netolic  13:30
12:17 Holečkov 13:26
12:20 Netolice zastávka 13:22
12:23 Netolice 13:17

 

Stanice  28466
Dívčice 13:46
Zbudov 13:50
Zliv 14:55
Hluboká nad Vltavou  14:03
České Budějovice 14:15

 

Stanice 28469
České Budějovice   16:20
Nová Ves u Českých Budějovic   16:28
Nová Ves u Českých Budějovic 16:42
Trocnov 16:52
Radostice u Trocnova 16:58
Borovany 17:01
Borovany 18:00
Jílovice 18:10
Nové Hrady 18:20
Nové Hrady 18:30
České Velenice 18:45

 

Vlak 28468
Stanice      Vitoraz  
České Velenice   19:49
Třeboň 20:23

Jízdné

Protivín - Temelín - Číčenice

  • dospělé jízdné jednosměrné - 160 Kč
  • dětské jízdné jednosměrné (6-15 let) - 80 Kč
  • rodinné jízdné jednosměrné - 350 Kč

Číčenice - Netolice - České Budějovice

  • dospělé jízdné jednosměrné - 160 Kč
  • dětské jízdné jednosměrné (6-15 let) - 80 Kč
  • rodinné jízdné jednosměrné - 350 Kč

České Budějovice - Borovany

  • dospělé jízdné jednosměrné - 100 Kč
  • dětské jízdné jednosměrné - 50 Kč
  • rodinné jízdné jednosměrné - 250 Kč

Borovany - České Velenice

  • dospělé jízdné jednosměrné - 100 Kč
  • dětské jízdné jednosměrné - 50 Kč
  • rodinné jízdné jednosměrné - 250 Kč

České Velenice - Třeboň

  • dospělé jízdné jednosměrné - 100 Kč
  • dětské jízdné jednosměrné - 50 Kč
  • rodinné jízdné jednosměrné - 250 Kč

Děti do 6 let - zdarma

Jízdní kolo do vyčerpání kapacity - 30 Kč

Rodinné jízdné platí pro 2 osoby a 2 děti do 15 let, nebo 3 děti do 18 let

 

Vltavotýnská lokálka

V rámci Jihočeského pátku s párou se k akci přidá i Vltavotýnská lokálka a vypraví i své vlaky!

Vlaky budou vedené motorovým vozem řady 810 - se stahovacími okny.

Jízdní řády

Stanice  
Protivín 9:15
Protivín zastávka  9:18
Milenovice 9:21
Číčenice 9:24
Číčenice 9:37
Újezdec u Číčenic  9:40
Záboří u Číčenic 9:44
Chvalešovice 9:46
Lhota pod Horami   9:49
Temelín 9:54
Bohunice 9:59
Týn nad Vltavou 10:05

 

Stanice   Poznámka
Týn nad Vltavou    10:14  
Bohunice 10:20  
Temelín 10:26 přestup na parní vlak do Křtěnova (vlečka Temelín) (odj. 10:34) 
Temelín 10:36  
Lhota pod Horami   10:41  
Chvalešovice 10:44  
Záboří u Číčenic 10:47  
Újezdec u Číčenic 10:50  
Číčenice 10:54  

 

Stanice   Poznámka
Číčenice   11:46 souběžná jízda s parním vlakem, možnost fotografování parního vlaku z okna 810  
Záblatíčko     11:52
Dívčice 11:57

 

Stanice   Poznámka 
Dívčice 13:50 přestup od parního vlaku z Netolic (příj. 13:43) 
Záblatíčko 13:54  
Číčenice 13:59  
Číčenice 14:03  
Újezdec u Číčenic    14:06  
Záboří u Číčenic 14:10  
Chvalešovice 14:12  
Lhota pod Horami 14:15  
Temelín 14:20  
Bohunice 14:25  
Týn nad Vltavou 14:31  

 

Stanice  
Týn nad Vltavou   14:55
Bohunice 15:01
Temelín 15:10
Lhota pod Horami    15:15
Chvalešovice 15:18
Záboří u Číčenic 15:22
Újezdec u Číčenic 15:25
Číčenice 15:29
Číčenice 15:41
Milenovice 15:44
Protivín zastávka 15:47
Protivín 15:50

Jízdné

1. Motoráček + parní vlak

platí v celé trase motoráčku a v parním vlaku pro cestu z Temelína přes Křtěnov (vlečka Temelín), Číčenice a Dívčice do Netolic a zpět přes Dívčice, a motoráčkem přes Číčenice, Temelín a Týn nad Vltavou do Protivína

  • obyčejné jízdné: 200 Kč
  • děti 6-15 let: 100 Kč
  • děti do 6 let: zdarma
  • rodinné jízdné*: 500 Kč

2. Motoráček celý den v celé trase

  • obyčejné jízdné: 40 Kč
  • děti 6-15 let: 20 Kč
  • děti do 6 let: zdarma
  • rodinné jízdné*: 100 Kč
  • jízdní kolo do vyčerpání kapacity: 30 Kč
  • pes: 30 Kč

*rodinné jízdné platí pro 2 dospělé osoby a až 3 děti do 15 let nebo 2 děti do 18 let

V motoráčku možnost platby platební kartou.

www.vltavotynskalokalka.cz

Sestry Havelkovy - Borovany - plakát ke stažení (783 kB)
Plakát ke stažení (1057 kB)
Vltavotýnská lokálka - plakát ke stažení (1714 kB)

Úvod ČD v Jihočeském kraji Nostalgické a zvláštní vlaky