nebo registrovat
0 položek 0 Kč

Slepičí hory

Od 1. dubna do 37. července můžete využít novou autobusovou linku návaznou na vlaky ve stanici Kaplice nádraží a vydat se na výlet do Slepičích hor.

Slepičí hory - Pořešín

Začátkem dubna byl zahájen pilotní provoz autobusové linky Kaplice nádraží - Besednice - Soběnov - Benešov nad Černou s přímou návazností na vlakové spoje.

Nová autobusová linka:

  • v provozu denně včetně víkendů a státních svátků
  • ideální přeprava pro výletníky k výchozím místům na hrad Pořešín, rozhlednu Slabošovka u Besednice, Soběnovskou vrchovinu (Slepičí hory), do Novohradských hor a dalších turisticky atraktivních míst
  • pro cestující autobusu 30% sleva vstupného na hrad Pořešín a do expozice středověké kovárny. Cestující získají zdarma výtisk mapy středověké Zemské cesty z Českých Budějovic do Rakouska, na které leží 15 hradů a zámků.

 

Hrad Pořešín

Založen byl okolo roku 1280 a vybudoval jej Bavor ze Strakonic na strmém ostrohu nad řekou Malší. Hrad byl vypálen a pobořen v roce 1433. Nyní zde sídlí sdružení Hrady na Malši. V areálu najdete muzeum, kuchyni, kovárnu a krčmu.

Besednice

Na okraji obce se nachází rozhledna Slabošovka, ze které je unikátní výhled do širokého okolí a je z ní možné přehlédnout celé panství hradu Pořešín. V obci sídlí firma Kovářství Ferenczi, kterou je možné navštívit a seznámit se s prací jihočeských uměleckých kovářů. Z obce vede značená turistická trasa na nejvyšší horu Slepičích hor - Kohout, 871 m. n. m. (trasa je dlouhá 3 km).

Soběnov

Výchozí bod cesty na hrad Sokolčí, opravdové sokolí hnízdo uprostřed divoké přírody a bouřících vod řeky Černé (7 km). Po toku řeky Černé je možné se mezi divokými skalami a vodou vrátit na hrad Pořešín (10 km).

Benešov nad Černou

Brána do Novohradských hor. Památková rezervace s několika zachovalými pozdně středověkými domy, jejichž stavitelem byl Jakub Krčín z Jelčan a kostelem sv. Jakuba.  Okolo obce vede značená naučná stezka. Z obce je možné po značené stezce navštívit hrad Sokolčí (5 km), případně trasu prodloužit až na hrad Pořešín (15 km).

 

Jízdní řád

  • dle přílohy

Jízdné

  • platí jízdné jednotlivých dopravců

 

Další informace zde.

Jízdní řád ke stažení (184 kB)
Plakátek ke stažení (3483 kB)

Úvod ČD v Jihočeském kraji Slepičí hory