nebo registrovat
0 položek 0 Kč

ČD v Královéhradeckém kraji

České dráhy zajišťují prostřednictvím Regionálního obchodního centra v Hradci Králové regionální železniční dopravu na základě objednávky Královéhradeckého kraje.

ČD v Královéhradeckém krajiVýznamnou úlohu v dopravní obslužnosti kraje, který zahrnuje Polabskou nížinu i nejvyšší české pohoří Krkonoše, zaujímají České dráhy. Železniční síť měří 630 km, cestujícím slouží 203 zastávek a stanic. Celkem České dráhy nabízejí 680 regionálních spojů. V pracovní den jich jezdí 606, v sobotu 451 a v neděli 431. Regionální vlaky ujedou za rok 5,3 milionů vlakových kilometrů. Denně projede územím kraje 50 rychlíků segmentu dálkové dopravy na relacích Trutnov – Praha a Pardubice – Liberec.

Dopravu na neelektrifikovaných regionálních tratích zajišťují v převážné míře modernizované jednotky, známé jako Regionovy. Pro větší vzdálenosti jsou určeny moderní motorové soupravy, sestavené z motorového vozu řady 854, vloženého vozu a řídícího vozu řady 954. Od roku 2012 jezdí v úseku Pardubice – Hradec Králové – Jaroměř nové elektrické jednotky RegioPanter. Tyto jednotky byly pořízeny s využitím operačních programů Evropské unie. Nabízejí vysoký komfort cestování, pohodlné nastupování, plně klimatizovaný interiér a Wi-Fi připojení k internetu.

Neobvyklá je nabídka pro cestující v podobě dvou mezikrajských integrovaných dopravních systémů. Již od roku 2002 slouží našim zákazníkům IDS VYDIS, ve kterém jsou kromě Českých drah zapojeny i Dopravní podniky města Hradce Králové a Pardubic. Druhý integrovaný dopravní systém IREDO se v závěru roku 2011 rozšířil do Pardubického kraje. Zájemci tak mají možnost cestovat na jeden jízdní doklad, platící ve vlacích i autobusech, ze vzdálených Krkonoš třeba až na Českomoravskou vrchovinu.

ČD v Královéhradeckém krajiKrálovéhradecký kraj nabízí bohatou paletu přírodních, historických a kulturních památek. Mezi přední patří hospital v Kuksu, hrady Kost a Pecka, zámky v Opočně, Novém Městě nad Metují, Hrádku u Nechanic, Rychnově nad Kněžnou i krásná chlumecká Karlova Koruna. Pozoruhodné kláštery jsou v Broumově a ve Vrchlabí. Architektonický cenné stavby se nacházejí v Hradci Králové i Jaroměři. Ojedinělým technickým dílem je vodní nádrž Les království nedaleko Dvora Králové nad Labem. Rozsáhlá železniční síť umožňuje pamětihodnosti i přírodní krásy navštěvovat spoji Českých drah. Více informací naleznete v záložce Tipy na cesty, výlety a volný čas nebo Půjčovny kol .

Těšíme se na vás v některém z vlaku Českých drah v Královéhradeckém kraji!

Úvod ČD v Královéhradeckém kraji ČD v Královéhradeckém kraji