nebo registrovat
0 položek 0 Kč

Valašský Mikulášský jarmek 2017

V sobotu dne 2. 12. 2017 pojede parní vlak tažený lokomotivou 433.002 "Matěj" a soupravou historických vozů v trase Valašské Meziříčí – Vsetín – Horní Lideč – Valašské Klobouky – Bylnice a zpět při příležitosti konání se tradičního Valašského jarmeku ve Valašských Kloboukách.

Vážení cestující, vážení příznivci železnice,

vydejte se s námi v tomto adventním čase nejen za Mikuláši a čerty, ale i za příjemnou předvánoční atmosférou.

V sobotu 2. 12. 2017 probíhá ve Valašských Kloboukách tradiční a oblíbený Valašský jarmek – trh s řemeslnými výrobky, ukázkami starodávných řemesel, možností ochutnávky valašských specialit a především s Mikuláši a čerty, kteří jsou nedílnou součástí tohoto jarmeku.

Při této příležitosti je vypraven zvláštní vlak s lokomotivou "Matěj", soupravou historických vozů a doprovodem v dobových uniformách, který můžete využít jak pro cestu na jarmek, tak pro svezení se a zpestření dne. Vlakem budou procházet Mikulášské družiny a na základě zakoupeného kuponu budou dětem rozdávat balíčky.

Ceník jízdného: jednosměrná jízdenka

  • Valašské Meziříčí (Jablůnka) – Bylnice nebo zpět 120 Kč / děti 6-15 let 60 Kč
  • Vsetín (Valašská Polanka) – Bylnice nebo zpět 100 Kč / děti 6-15 let 50 Kč
  • Horní Lideč (Valašské Klobouky) – Bylnice nebo zpět 50 Kč / děti 6-15 let 25 kč
  • kupon Mikulášská nadílka 30 Kč

Jízdenky doporučujeme zakoupit v předprodeji:

  • předprodej je ve stanicích Valašské Meziříčí, Vsetín a Horní Lideč
  • předprodej bude ukončen v pátek 1. 12. 2017 v 18:00 hod
  • u vlaku pouze doprodej volných míst

Jízdenka je zároveň rezervací místa.

Jízdní řád parního vlaku:

stanice TAM ZPĚT
Valašské Meziříčí 8:25 15:17
Jablůnka 8:42 15.00
Vsetín 8:50 - 9:15 14:50
Valašská Polanka 9:30 14:30
Horní Lideč 9:47 14:15
Valašské Klobouky 9:56 - 10:35 12:55 - 14:00
Brumov 10:46 12:42
Bylnice 10:53 12:35

V rámci zajištění zvýšené přepravy cestujících na jarmek je zavedený posilový Os vlak v trase Horní Lideč – Valašské Klobouky a zpět.

V posilovém vlaku je odbavení cestujících dle tarifu TR10.

Jízdní řád posilového vlaku:

stanice TAM ZPĚT
Horní Lideč 10:09 10:50
Valašské Klobouky 10:18 10:40

 

Vážení cestující, vážení příznivci železnice,

adventní čas patří nejen Mikulášům s družinou, přípravám na vánoční svátky, ale i rozjímání a pohodovým chvílím v rodinném kruhu. Přesto je představa vánočních příprav pro většinu z nás synonymem stresu, který skončí až na Štědrý den. Pojeďte s námi v sobotu, před druhou adventní nedělí, na vlastní kůži zakusit poetickou atmosféru blížících se Vánoc a užít si pohodový den.

Těšíme se na setkání s vámi.

plakát Valašský Mikulášský jarmek 2017 (1198 kB)

Úvod ČD ve Zlínském kraji Nostalgické vlaky