nebo registrovat
0 položek 0 Kč

Cestování v lůžkových a lehátkových vozech

Platnost od 15. 12. 2019

Cestování v lůžkových a lehátkových vozech

Rychlost, bezpečnost a pohodlí jsou hlavní přednosti nočních spojů vyjíždějících denně z ČR do celé Evropy. Během spánku se můžete přemístit i stovky kilometrů daleko až do cíle vaší cesty, kam přijedete svěží a odpočatí.

Lůžkové vozy

Veškerý dostupný komfort nabízejí lůžkové vozy s nabídkou jednolůžkových, dvojlůžkových nebo trojlůžkových oddílů. Součástí oddílu je vždy umyvadlo s teplou i studenou vodou, šatník, lůžka jsou již povlečena. Bezpečnost cestujících po dobu spánku zajišťují bezpečné zámky na dveřích do oddílu. Oddíly lze pro denní cestování snadno upravit k sezení. WC jsou společná pro celý vůz. Novější lůžkové vozy jsou již zpravidla klimatizovány, opatřeny zásuvkami s 230 V a navíc jsou vybaveny společnou sprchou. V některých lůžkových vozech je poskytována i kategorie Deluxe s koupelnou a sprchou umístěnou přímo v oddíle.

V lůžkových vozech jsou oddíly rozděleny zvlášť na oddíly pro muže a zvlášť pro ženy. Pokud chtějí muž a žena cestovat ve společném oddílu, musí zaplatit i za případné nevyužité místo v tomto oddílu obyčejné jízdné i lůžkový příplatek. Děti do 10 let v doprovodu dospělé osoby mohou cestovat ve společném oddílu bez ohledu na jejich pohlaví.

Kategorie míst v lůžkových vozech:

  • Triple Economy – oddíl pro maximálně 3 cestující s jízdním dokladem pro 2. třídu
  • Double Economy – oddíl pro maximálně 2 cestující s jízdním dokladem pro 2. třídu
  • Single Economy – oddíl pro 1 cestujícího s jízdním dokladem pro 2. třídu (není-li stanoveno jinak), v ceně lůžkového příplatku je obvykle i snídaně 
  • Deluxe – u některých vozů je možnost ubytování v kategorii Deluxe s WC a sprchou v oddíle, cestující musí mít jízdní doklad pro 2. třídu bez ohledu na počet cestujících v oddílu (Triple, Double, Single)

 


Úvod Další služby Lůžkové a lehátkové vozy