Včasná jízdenka Evropa

Včasná jízdenka Evropa je jízdenka za zvýhodněné jízdné pro mezinárodní cesty zakoupená v eShopu ČD (ve formě eTiketu) nebo u pokladní přepážky ČD s prodejem mezinárodních jízdenek. Při nákupu u pokladní přepážky se za každou jízdenku účtuje servisní poplatek ve výši 50 Kč. Včasná jízdenka Evropa platí ve 2. nebo v 1. vozové třídě, přičemž v prodeji je vždy omezený počet míst pro určitý vlak, den a směr jízdy. Jízdenka platí pouze ve vlaku, který je na jízdence uveden. Jízdenka neplatí v jiných vlacích (vyjma mimořádností). U některých relací je v ceně Včasné jízdenky Evropa zahrnuta také rezervace na sezení (místenka), lehátko nebo lůžko. Včasné jízdenky Evropa je možné zakoupit nejdříve 60 dní (předprodej na nový jízdní řád je vždy zkrácen) a nejpozději 3 dny před odjezdem vlaku. Jízdenky nelze z důvodů na straně cestujícího vrátit ani vyměnit.

Včasnou jízdenku Evropa je možné zakoupit ze všech mezinárodních stanic NRT ČD (viz Přehled mezinárodních tarifních bodů NRT a trasování) do stanovených stanic v zahraničí. Pro cesty do Polska a IC busy do Německa je možné zakoupit Včasné jízdenky Evropa pouze pro přesně dané relace (není možné tyto jízdenky zakoupit ze všech stanic NRT ČD v ČR). Platnost jízdenek Včasných jízdenek Evropa je 2 dny, přičemž jízda musí být nastoupena 1. den platnosti a musí být dodržen povinný vlak, vytištěný na jízdence. Před nebo po použití povinného vlaku lze jízdenku použít na libovolné vlaky v rámci dodržení trasy a časové platnosti jízdenky. Např. u jízdenky Plzeň – Wien má cestující možnost využít libovolný vlak z Plzně do Prahy v první den platnosti jízdenky a z Prahy do stanice Wien má povinnost použít pouze vlak, který je na jízdence uveden. V případě nočních vlaků, vlaků do Polska (platí pro relace Varšava a Krakov) a DB IC busů je nutné dodržet spoj v celé své trase jízdenky.

Ceny mezinárodních jízdenek jsou pevně stanoveny v eurech a na koruny se přepočítávají dle platného jednotného železničního kurzu.

 • Ceník Včasná jízdenka Evropa, stav od 1.5.2015 (103 KB)
 • Přehled relací a cen CityNightLine SparNight, stav od 14.12.2014 (21 KB)
 • Zákaznická podpora

  Tel.: +420 840 112 113
  E-mail: info@cd.cz
  Kontaktní formulář

  Načítám data...