Včasná jízdenka Evropa

Včasná jízdenka Evropa je jízdenka za zvýhodněné jízdné pro mezinárodní cesty zakoupená v eShopu ČD (ve formě eTiketu), prostřednictvím služby TeleTiket nebo u pokladní přepážky ČD s prodejem mezinárodních jízdenek. Při nákupu u pokladní přepážky se za každou jízdenku účtuje servisní poplatek ve výši 50 Kč (při využití služby TeleTiket se servisní poplatek účtuje v rámci jedné telefonické objednávky). Včasná jízdenka Evropa platí ve 2. nebo v 1. vozové třídě, přičemž v prodeji je vždy omezený počet míst pro určitý vlak, den a směr jízdy. Jízdenka platí pouze ve vlaku/autobusu, který je na jízdence uveden. Jízdenka neplatí v jiných vlacích/autobusech (vyjma mimořádností). U některých relací je v ceně Včasné jízdenky Evropa zahrnuta také rezervace na sezení (místenka), lehátko nebo lůžko. Včasné jízdenky Evropa je možné zakoupit nejdříve 60 (do některých zemí až 90) dní (předprodej na nový jízdní řád je vždy zkrácen) a nejpozději 3 dny (u jízdenek pro 1. vozovou třídu) a 1 den (u jízdenek pro 2. vozovou třídu) před odjezdem vlaku/autobusu. Jízdenky nelze z důvodů na straně cestujícího vrátit ani vyměnit.

Včasnou jízdenku Evropa je možné zakoupit ze všech stanic uvedených v tarifu NRT ČD (viz Přehled mezinárodních tarifních bodů NRT a trasování) do stanovených stanic v zahraničí. Pro cesty s IC Busy do Německa je možné zakoupit Včasné jízdenky Evropa pouze pro přesně dané relace Platnost Včasných jízdenek Evropa je 2 dny, přičemž jízda musí být nastoupena 1. den platnosti a musí být dodržen povinný vlak, vytištěný na jízdence. Před nebo po použití povinného vlaku lze jízdenku použít na libovolné vlaky v rámci dodržení trasy a časové platnosti jízdenky. Např. u jízdenky Plzeň – Wien má cestující možnost využít libovolný vlak z Plzně do Prahy v první den platnosti jízdenky a z Prahy do stanice Wien má povinnost použít pouze vlak, který je na jízdence uveden. V případě DB IC busů je nutné dodržet spoj v celé své trase jízdenky.

Ceny mezinárodních jízdenek jsou pevně stanoveny v eurech a na koruny se přepočítávají dle platného jednotného železničního kurzu.

Aktuální ceny a dostupnost nabídky Včasná jízdenka Evropa pro konkrétní relace jsou k dispozici v momentě nákupu (dotazu na cenu) na eShop ČD na www.cd.cz/eshop, u pokladní přepážky ČD s výdejem mezinárodních dokladů nebo na kontaktním centru ČD na telefonním čísle 840 112 113.

  • Ceník Včasná jízdenka Evropa, stav od 13.12.2015 (20 KB)
  • Zákaznická podpora

    Tel.: +420 840 112 113
    E-mail: info@cd.cz
    Kontaktní formulář

    Načítám data...