nebo registrovat
0 položek 0 Kč

Obnova rezervačního systému, restauračních vozu a dětských kin

Rezervační systém na spoje Českých drah v průběhu dneška přechází u většiny dálkových spojů na standardní předprodejní dobu až 60 dní. Dále obnovujeme gastronomické služby a bonusové nabídky.

Restaurační vozy a dětské kino se vracejí na tratě 

České dráhy ve spolupráci s dodavatelem gastronomických služeb zahájily obnovu restauračních služeb a bonusové nabídky ve svých vlacích. V těchto dnech se obnovuje provoz vlakových restaurací a bister ve spojích SC / IC Pendolino, Railjet i na lince Ex 2 Valašský expres nebo Metropolitan. Od příštího týdne se vrátí restaurační vozy i do dalších spojů a doplní je také nabídka drobného občerstvení služby ČD Minibar.  

V souvislosti s rozvolněním opatření proti šíření koronaviru, obnovením provozu většiny spojů a postupným návratem cestujících do našich vlaků obnovujeme také provoz restaurací a bister v našich vlacích. Během jednoho týdne se postupně vrátíme téměř ke standardní  nabídce občerstvení. Roznášku občerstvení prostřednictvím služby ČD Minibar, stejně jako například nabídku dětského kina ve vybraných vlacích, obnovíme v pondělí 15. června. 

V první fázi od začátku týdne se vrací gastronomické služby do vlaků SC / IC Pendolino od Františkových Lázní a Chebu přes Plzeň, Prahu, Pardubice, do Ostravy a Košic, u vlaků Railjet z Prahy do Brna a Břeclavi a u spojů Ex 2 Valašský expres Praha – Vsetín / Púchov / Žilina a také u spojů Metropolitan zatím v trase Praha – Brno – Bratislava – Nové Zámky.  

Zároveň byla obnovena nabídka bonusových služeb ve spojích SC Pendolino Praha – Ostrava / Košice, kde znovu cestující v 1. i ve 2. třídě obdrží příslušné občerstvení, resp. nápoj zdarma.  

Od 14. června se vrací restaurační vozy do dalších mezistátních spojů, především do vlaků Berliner. Od pondělí 15. června mohou cestující znovu využít službu ČD Minibar ve vlacích Českých drah. Jedná se např. o spoje Západní expres, Krušnohor, Hradečan a Krakonoš, Slovácký expres a další spoje. Pouze u linek R 9 Vysočina Praha – Havlíčkův Brod – Brno a R11B Rožmberk v úseku České Budějovice – Brno bude nabídka ČD Minibar v důsledku výluk obnovena později. 

Do vlaků se vrací dětské kino 

Od pondělí 15. června se vrátí do označených vlaků také promítání dětských filmů a grotesek v tzv. dětském kině. Tuto službu nabízejí České dráhy např. ve spojích SC / IC Pendolino, ve vlacích Railjet a ve spojích Západní expres a Krušnohor. 

Rezervační systém znovu nabízí předprodej míst až na 60 dní 

Rezervační systém na spoje Českých drah v průběhu dneška přechází u většiny dálkových spojů na standardní předprodejní dobu až 60 dní. Nadále však u některých spojů platí přechodné zkrácené období rezervací např. z důvodu výluk nebo uzavření hranic do některých zemí. 

Po přechodném období nyní ČD spouštějí standardní rezervační podmínky pro vlaky s možností rezervovat si místa k sezení nebo místa pro jízdní kola až 60 dní dopředu. Nadále jsou však některé linky, kde je potřeba nabízet rezervace ve zkráceném období. Souvisí to s plánovanými výlukami nebo se změnami řazení vozů v soupravách a se změnami v  jízdních řádech některých vlaků v příštích týdnech. U mezistátních linek je zkrácení rezervačního období dáno většinou trvajícím omezením na hranicích. Jedná se o spoje, které za běžných podmínek jezdí do Polska nebo do Maďarska a zatím jsou hranice do těchto zemí pro vlaky uzavřeny. 

Běžná doba rezervace je tak nyní u většiny spojů znovu 60 dní, pouze u vybraných linek je zkráceno. Například spoje na jih Čech mají předprodejní lhůtu zkrácenou na 30 dní nebo vlaky původně vedené do Maďarska, nyní ve zkrácené trase do Nových Zámků, aktuálně přibližně na týden. Informace o případném omezení naleznou cestující přímo u jednotlivých konkrétních spojů. 

České dráhy pozastavily možnost rezervací v době omezení volného pohybu, kdy byly vlaky vytížené pouze na 10 % a cestující mohli dodržovat navzájem rozestupy podle charakteru cesty (rodiny mohly cestovat spolu, cizí osoby mohly dodržet co největší odstup podle provozních možností). S rozvolněním omezení a postupným návratem cestujících do vlaků pak došlo k obnovení provozu většiny dálkových spojů a k opětovnému zavedení rezervací.
 


Úvod Aktuality