nebo registrovat
0 položek 0 Kč

Nehoda vlaků mezi stanicemi Úvaly a Český Brod

V úterý 14. července ve večerních hodinách došlo ke srážce osobního a nákladního vlaku v úseku mezi Úvaly a Českým Brodem na hlavní trati Praha – Kolín. České dráhy vyjadřují upřímnou lítost nad touto vážnou nehodou. Zraněným cestujícím se hluboce omlouvají a přejí jim brzké zlepšení zdravotního stavu a uzdravení.

  • Od středečních 20:50 je již provoz dálkových i regionálních vlaků ČD v úseku Úvaly – Český Brod zajištěn bez omezení.
  • Cestujícím, kteří při nehodě utrpěli zranění nebo jim vznikla škoda na přepravovaných věcech, poskytnou České dráhy odškodnění. Prosíme je proto, aby nás kontaktovali na e-mailu odskodneni@cd.cz, abychom jim mohli poskytnout veškeré informace a pomoci jim.
  • Veškeré osobní věci cestujících jsou svezeny na oddělení Policie ČR – Územní odbor kriminální policie a vyšetřování, K Dílnám 684, 280 02 Kolín, tel. 702 207 904.
  • Členové představenstev Českých drah a ČD Cargo ve středu 15. července jednali o možných příčinách železničních nehod z posledních dnů. I přes existující systém bezpečnostních opatření a program důsledného proškolování strojvedoucích přišlo vedení obou společností s návrhy dalších opatření, která oba největší železniční dopravci přijmou. Podrobnosti najdete zde.
  • V případě jakýchkoliv dotazů v souvislosti s touto nehodou se prosím obracejte na naše kontaktní centrum na tel. 221 111 122.

Úvod Aktuality