nebo registrovat
0 položek 0 Kč

Upozornění k cestám do sousedních zemí

Aktualizováno 24.11.2021, 20:00

V souvislosti s aktuálním vývojem epidemické situace s nemocí COVID-19 u našich sousedů žádáme cestující, aby se před svou cestou informovali o platných protiepidemických opatřeních v tranzitních a cílových zemích. Informace je možné získat například na stránkách Ministerstva zahraničích věcí ČR nebo na Covid portálu.

Cestování do Rakouska v souvislosti s celostátní uzávěrou od 22. listopadu 2021

Z důvodu protiepidemických opatření rakouských úřadů, která od 22. 11. 2021 neumožňují příjezd do země za účelem turistiky a rekreace, budou České dráhy vracet jízdné mezi ČR a Rakouskem na cesty v období od 19. 11. do 5. 12. 2021 v plné výši beze srážky.

Jízdenky a rezervace je potřeba vrátit nejpozději v první den jejich platnosti. Žádost o návratek je možné podat pomocí stejných distribučních kanálů, jaké cestující využili k nákupu jízdenek (eTikety lze vrátit v e-shopu nebo mobilní aplikaci Můj vlak, jízdenky zakoupené na pokladnách je možné vrátit u libovolné mezinárodní pokladny ČD).

Vrácení jízdenky zakoupené v e-shopu ČD

Nová protiepidemická pravidla při cestování veřejnou dopravou v Německu od 24. listopadu 2021

Od středy 24. 11. 2021 platí v Německu nový protiepidemický zákon, který zavádí nová ochranná opatření proti šíření covid-19.

Od tohoto dne musí být cestující, kteří plánují jet vlakem do Německa, vybaveni dokumenty, kterými prokážou tzv. "OTN" (v Německu "3G"), tj. že jsou očkovaní proti covid-19 (od aplikace poslední dávky očkovací látky uplynulo nejméně 14 dní), z nemoci se vyléčili (max. před 180 dny) nebo absolvovali test na covid-19 s negativním výsledkem (antigenní nebo PCR test, který nesmí být starší než 24 hodin).

Platný doklad musí být na požádání předložen ve vlaku při kontrole jízdenek. Toto nařízení platí pro všechny cesty v Německu a povinnost platí i pro cestující, kteří přijíždějí do / odjíždějí z Německa. Výjimku mají děti do 6 let (včetně) a žáci.

Více informací najdete na stránkách dopravců Deutsche Bahn, resp. Die Länderbahn.

Cestování na Slovensko v souvislosti s celostátní uzávěrou od 25. listopadu 2021

V souvislosti s nepříznivou epidemickou situací rozhodla slovenská vláda o dvoutýdenní celostátní uzávěře s účinností od 25. 11. 2021.

Cestujícím, kteří již mají zakoupené jízdenky a rezervace do vlaků mezi ČR a Slovenskem, a svou cestu se rozhodnou zrušit, budou České dráhy vracet jízdné v plné výši beze srážky. Toto opatření bude platit pro cesty od 24. 11. do 12. 12. 2021 (včetně).

Žádost o návratek musí být podána nejpozději v první den platnosti jízdního dokladu. Jízdenky a rezervace zakoupené na pokladnách je možné vrátit u libovolné mezinárodní přepážky. O návratek jízdenek pořízených v e-shopu a v aplikaci Můj vlak je možné požádat pouze prostřednictvím těchto distribučních kanálů.

Vrácení jízdenky zakoupené v e-shopu ČD


Úvod Aktuality