nebo registrovat
0 položek 0 Kč

Cestujte se slevou 50 % ve všech vlacích ČD

Cestujte nově se slevou 75 %!

Jízdenky se slevou 50 % z Flexi základních, zvýhodněných nebo Vázaných jízdenek ve 2. třídě jsou v prodeji od 1. 4. 2022. Cestující ve věku 6 – 18 let, studenti ve věku 18 – 26 let nebo senioři od 65 let si mohou zakoupit i traťové jízdenky pro pravidelné dojíždění na zvolené trati se slevou 50 %.

Děti do 6 let

Děti do 6 let za cestu ve 2. třídě nic neplatí, jen musí cestovat v doprovodu osoby starší 10 let. Pro děti do 6 let je třeba mít bezplatnou jízdenku z nástupní do cílové stanice. Získáte ji bez formalit v e-shopu, u pokladní přepážky nebo u průvodčího ve vlaku.

Děti od 6 do 15 let

Děti od 6 do 15 let mají automaticky slevu 50 % z Flexi základních, zvýhodněných nebo Vázaných jízdenek ve 2. třídě, přičemž věk nijak neprokazují ani při nákupu jízdenky, ani při kontrole jízdenek průvodčím. Se slevou 50 % si mohou zakoupit i traťové jízdenky pro pravidelné dojíždění po zvolené trase např. do školy.

Mladí od 15 do 18 let

Mladí ve věku od 15 do 18 let si mohou koupit jízdenky se slevou 50 % z Flexi základních, zvýhodněných nebo Vázaných jízdenek ve 2. třídě, ale při kontrole jízdenek musí průvodčímu prokázat svůj věk osobním dokladem, žákovským průkazem, průkazem ISIC nebo jiným dopravcem vydaným průkazem, který obsahuje fotografii, jméno, příjmení a datum narození. Se slevou 50 % si mohou zakoupit i traťové jízdenky pro pravidelné dojíždění po zvolené trase (např. do školy). Bez prokázání věku není možné využít slevu 50 %.

Studenti od 18 do 26 let

Studenti s platným průkazem ISIC nebo platným žákovským nebo studentským průkazem (žákovský i studentský průkaz ověřují na počkání i ČD) si mohou koupit jízdenky se slevou 50 % z Flexi základních, zvýhodněných nebo Vázaných jízdenek ve 2. třídě. Se slevou 50 % si mohou zakoupit i traťové jízdenky pro pravidelné dojíždění po zvolené trase. Slevu je možné využít po celé ČR. Zároveň je možné slevu využít i o prázdninách bez jakéhokoliv časového omezení. Při kontrole jízdenek ve vlaku je nutné průvodčímu předložit platný průkaz ISIC nebo platný žákovský či studentský průkaz, bez kterých není možné využít slevu 50 %. Průkaz ISIC může být prodloužen jen revalidační známkou s logem ISIC.


Cestující nad 65 let

Všichni cestující ve věku nad 65 let si mohou koupit jízdenky se slevou 50 % z Flexi základních, zvýhodněných nebo Vázaných jízdenek ve 2. třídě, ale při kontrole jízdenek musí průvodčímu prokázat svůj věk osobním dokladem nebo jiným dopravcem vydaným průkazem, který obsahuje fotografii, jméno, příjmení a datum narození. Pro zvýhodněné cestování tedy stačí občanský průkaz. Bez prokázání věku není možné využít slevu 50 %.


Kompletní informace a pravidla slev naleznete v Tarifu Českých drah pro vnitrostátní přepravu cestujících a zavazadel TR10


Úvod Aktuality