nebo registrovat
0 položek 0 Kč

SuperCity Pendolino

Nejrychlejší komfortní spoje napříč Českou republikou...

Vlaky SuperCity (SC) vedené soupravami Pendolino zajišťují nejrychlejší pravidelné spojení na trase Ostrava – Olomouc – Pardubice – Praha, navíc jednou denně spojují Prahu se slovenskými Košicemi a dvakrát denně Ostravsko a Prahu se západem Čech. Zastavují pouze v nejvýznamnějších stanicích. Nabízejí velmi pohodlné cestování v 1. a 2. třídě s povinnou rezervací místa (místenkou). Umožňují přepravu kol, dětských kočárků nebo jiných zavazadel do vyčerpání kapacity. Občerstvení si můžete zakoupit v bistrovoze nebo u roznáškové služby. V 1. třídě obdržíte zdarma jednoduché občerstvení, ve 2. třídě dostanete zdarma láhev balené vody. K dispozici máte po celou dobu jízdy i vlakový zábavní a informační portál, kde si můžete objednat občerstvení s donáškou přímo k vašemu sedadlu, přečíst knihu, poslechnout hudbu, zahrát hry nebo třeba sledovat film. Pro nejmenší cestující je v tomto vlaku k dispozici dětské kino a hra Elfíkova cesta. Vlaky SC Pendolino jezdí z velké části bez objednávky a spolufinancování na komerční riziko Českých drah. V části trasy jsou objednány a spolufinancovány Ministerstvem dopravy ČR.

Pozn. V úseku Praha - západní Čechy je souprava SC vedena v kategorii InterCity, čemuž odpovídá také nabídka prémiových služeb pro tuto kategorii vlaku.

Mapa linek dálkové dopravy v ČR

2114 kB (png) Stáhnout
 

Služby ve vlacích SC Pendolino

2. třída (velkoprostorové uspořádání)

1. třída (velkoprostorové uspořádání)

klimatizace

bezbariérové WC s přebalovacím pultem

povinná rezervace míst – nutno zakoupit místenku

bistrovůz

občerstvení roznáškovou službou

donáška objednaného občerstvení přímo k sedadlu

bonusové služby v 1. i 2. třídě

palubní zábavní a informační portál

bezdrátové připojení k internetu zdarma

zásuvky 230 V

tichý oddíl

místa vyhrazená pro cestující s dětmi do 10 let

přeprava spoluzavazadel s povinnou rezervací místa

vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku

audiovizuální informační systém

dětské kino

 

Fotogalerie vozidla

3D
galerie

Údaje o soupravě

331

míst k sezení

1

míst pro
vozíčkáře

3

míst pro kola

 

Celkem 52 míst 1. třídy najdete ve druhém voze. Kočárky se vejdou 3.

Řazení soupravy

 

Kam jezdí SC Pendolino?

Sveze vás každý den několikrát mezi stanicemi Bohumín – Ostrava hl.n. – Ostrava-Svinov – Olomouc hl.n. – Pardubice hl.n. – Praha hl.n. – Plzeň hl.n. – Stříbro – Planá u Mariánských Lázní – Mariánské Lázně – Cheb – Františkovy Lázně – Karlovy Vary.

Jednou denně můžete cestovat vlakem SC Pendolino Košičan i po trase Praha hl.n. – Kolín – Pardubice hl.n. – Česká Třebová – Olomouc hl.n. – Ostrava-Svinov – Ostrava hl.n. – Bohumín – Český Těšín – Žilina – Ružomberok – Liptovský Mikuláš – Štrba – Poprad-Tatry – Kysak – Košice a zpět.

 

Čím dříve koupíte, tím levněji pojedete!
 

Vždy s místenkou

Ve vlacích SC Pendolino můžete využít jakékoliv jízdenky pro vlaky ČD do 1. nebo 2. třídy. Pro vaše pohodlí je ke všem jízdenkám do vlaků SC Pendolino nutné zakoupit i místenku pro každého cestujícího. Výjimkou je úsek mezi Prahou a Františkovými Lázněmi popř. Karlovými Vary, kde je možné cestovat i bez místenky. Doporučujeme však zakoupení místenky i zde. Cena místenek SC se mění v čase – čím dříve ji koupíte, tím bude levnější.

Jízdenky a místenky koupíte předem přes internet, mobilní telefon nebo přímo na nádraží u naší pokladny. Jízdenku i místenku si můžete koupit také u průvodčího přímo ve vlaku, zde však zaplatíte navíc manipulační přirážku dle Tarifu ČD.

Úvod Naše vlaky SuperCity SC Pendolino