České dráhy, a.s. Týdeník Českých drah - ŽELEZNIČÁŘ     Jana Omar podporuje železnici

Drobná křehká žena s neobvyklým jménem Jana Omar šéfuje jedné z nejvýznamnějších kulturních památek v České republice, zámku Slavkov u Brna, proslavenému díky napoleonské bitvě u Slavkova.

Pocházím ze Šlapanic u Brna a již jako malá jsem jezdívala na výlety s rodiči vlakem. I když jsme měli i jiné možnosti cestování, vlak prostě patřil k nedělnímu výletu. Například jízda vlakem na zámek do Slavkova pro mě bývala odměnou za pěkné vysvědčení, říká s úsměvem paní ředitelka.

Dodejme, že z iniciativy slavkovského zámku letos vznikla spolupráce s Českými drahami. České dráhy za svoji pomoc při propagaci zámku budou moci naopak svým zákazníkům nabídnout slevu na vstupném. Zámek poskytne slevu na vstupném každému návštěvníkovi, který se prokáže platnou jízdenkou ČD, informuje Jana Omar.

Do Slavkova u Brna zajíždí celotýdenně v intervalové dopravě vlaky Českých drah, zařazené do Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje. Ve Slavkově zastavují nejen osobní, ale i spěšné vlaky, směřující z Brna do Veselí nad Moravou. Vlaky oproti autobusům jezdí v pravidelném intervalu bez řady omezení i o víkendech a svátcích, proto jsme společnost České dráhy jednoznačně preferovali, dodává paní Omar.

SLAVKOV U BRNA (Martin Harák)


Ředitelka slavkovského zámku Jana Omar jednoznačně preferuje ekologickou dopravu.
Foto: AUTOR