České dráhy, a.s. Týdeník Českých drah - ŽELEZNIČÁŘ     Zlato za expozici Českých drah

Na ostravských veletrzích Dovolená a Region, rozšířených o Veletrh sportu, zdraví a pohybu a výstavu Nevěsta, dávala o sobě železnice vědět už před vstupem do pavilonu. Od pátku 13. do neděle 15. března vítala návštěvníky známá úzkorozchodná parní mašinka Resita, Pivní vagon a opavská historická tramvaj Slezských zemských drah, o. p. s. Mezi expozicemi ve druhém patře hlavního pavilonu byla nepřehlédnutelná expozice Českých drah, a. s.

Zmenšená varianta expozice ČD z brněnského strojírenského veletrhu se nacházela v sousedství prezentace Moravskoslezského kraje, kde poprvé v historii veletrhu představil své atraktivní turistické lokality i polský region Slezsko. Nepřehlédnutelný byl i slon Elfík, maskot s logem ČD, který se procházel po celé výstavní ploše. V pátek se v jeho útrobách potil pracovník KCOD Ostrava Adam Svojanovský, o víkendu studenti Střední odborné školy dopravní Ostrava Vítkovice.

V rolích hostesek úspěšně vystupovaly mezinárodní pokladní žst. Ostrava hl. n. Olga Gavlasová a Stanislava Klosová. Návštěvníci měli k dispozici připojení k internetu i kvalifikované detailní informace o veškerých tarifních nabídkách ČD a slevách, propagační materiály a tiskoviny, katalogy ČD Travel. Mimořádný zájem byl také o informace ohledně vlaku Jadran expres i vyplňování slosovatelných anketních lístků o zajímavé ceny.

Jak informovala Ing. Šárka Juráková, vedoucí úseku obchodu KCOD Ostrava, ještě před tradičním červnovým veletrhem Czech Raildays 2009 proběhnou tři zajímavé akce. České dráhy jsou oficiálním dopravcem jubilejního 10. ročníku největšího závodu horských kol v ČR pod názvem ŠELA MARATHON 2009. Letos ho jede jako aktivní účastník i devětapadesátiletý Gary Fischer, Američan ze San Francisca, který patří ke generaci vynálezců horského kola a je příslovečnou ikonou jeho 30leté historie. V rámci této akce KCOD Ostrava připravuje prezentaci ČD na Helfštýně o víkendu 2. a 3. května. V sobotu je závod pro dospělé, v neděli pro děti. Pak následuje 7. června tradiční parní jízda z Frýdku-Místku na Ostravici ve spojení s poutí a dětským dnem.

Dlouhodobější akcí je soutěž pod názvem Vlakem po Moravskoslezském kraji. Připravujeme ji ve spolupráci s Moravskoslezským krajem. Potrvá od začátku června do konce září. Účastníci soutěže musí získat do svých hracích karet otisky nejméně deseti razítek z různých turistických míst v našem kraji. Karty pak budou zařazeny do závěrečného losování o deset hodnotných cen, dodala Ing. Juráková.

Ve čtvrtek 19. března proběhlo v prostorách KCOD Ostrava losování anketních lístků. V osudí jich byla rovná stovka. Kilometrickou banku 2000 vyhrála paní Věra Tomanová z Chropyně a voucher v ceně 500 Kč na služby ČD paní Jana Boháčková z Ostravy Hrabůvky. Dalších osm vylosovaných šťastlivců obdrží věcné ceny.

Pro úplnost dodejme, že úspěšná byla i samotná expozice Českých drah. KCOD Ostrava v celostátní soutěži AURA 2009 zvítězilo a po loňském třetím místě za expozici firmy získalo zlatou 1. cenu.

IVAN SKULINA


V rámci celostátní soutěže AURA 2009 expozice Českých drah v Ostravě na veletrzích Domov a Region 2009 byla jednoznačně nejpůsobivější.
Foto: AUTOR