České dráhy, a.s. Týdeník Českých drah - ŽELEZNIČÁŘ     kam jet

Slavnosti svobody v Plzni

Plzeň zve na oslavy ukončení 2. světové války ve dnech 8. a 9. května s jízdami zvláštních vlaků. V jejich čele se předvede Šlechtična 475.111. V pátek 8. května pojede vlak do Přeštic (odj. Plzeň hl. n. 9.20 h) a zpět a vlak do Horní Břízy (odj. Plzeň hl. n. 13.50 h) a zpět. Při zpáteční cestě z Horní Břízy (15.15 h) přepadne v Třemošnici německý vojenský transport předsunutá hlídka US Army. V sobotu 9. května pojede vlak Plzeň (10.10 h)–Blovice a zpět a Plzeň (14.40 h)–Mirošov a zpět. V Blovicích se představí hasiči a v Mirošově čeká ukázka historických vozidel.

Prodej jízdenek ve vlaku, slevy neplatí. Informace na tel. 604 704 906, 606 291 243, e-mail: info@imcplzen.cz.

Do Olomouce na výstavu květin

Špičkové výpěstky květin, okrasné dřeviny, zahradní architektura nebo vazačství. Na takové věci láká tradiční Flora Olomouc, nejstarší a nejvýznamnější přehlídka svého druhu. Brány letos otevírá 23. dubna, skončí o tři dny později.

Na své si v Olomouci přijdou i pěstitelé květin, zahradníci i zahrádkáři, kteří zde květiny nejen obdivují, ale také nakupují.

Chybět nebude ani stánek Českých drah. Nejen děti k němu zavede náš tradiční maskot, slon Elfík.

Jiří Bouda má výstavu k jubileu

Malíře a grafika Jiřího Boudu, který letos oslaví pětasedmdesátiny, znají naši čtenáři dobře. Je autorem mnoha výtvarných děl se železničními náměty. Nespočetná řada lokomotiv, nádražních budov, kolejišť, výpravčích, hradlářů, strojvedoucích a mnoho jiných drážních zátiší mu stálo modelem. K jeho letošnímu jubileu uspořádalo Poštovní muzeum v Praze výstavu jeho grafických prací i návrhů poštovních známek. Výstava potrvá do 7. června 2009.

(red)