České dráhy, a.s. Týdeník Českých drah - ŽELEZNIČÁŘ     Snídaně ve vlaku s Regionem

To bylo milé překvapení: cestující ve vlaku z Rakovníka do Prahy dostali snídani, noviny a další dárky. Všichni si cestu pochvalovali.

ylo sedmého dubna, asi půl šesté ráno. Na nádraží v Rakovníku postávali hostesky a pracovníci Českého rozhlasu Region Středočeský kraj. O necelou čtvrthodinku později odsud vyjel pravidelný Sp 1881 do Prahy Masarykova nádraží. Vlak pojmenovaný podle rozhlasové stanice Český rozhlas Region. Jezdí už od první změny letošního jízdního řádu, teď měl však poprvé doprovod.

Hostesky Regionu po celou cestu do Prahy obdarovávaly cestující modrým balíčkem. V něm každý našel instantní kávu s mlékem, sušenky s jogurtovou náplní a výtisk Mladé fronty DNES. Kromě toho balíček obsahoval i propagační materiály Českého rozhlasu Region, který dal vlaku Sp 1881 / Sp 1790 (z Prahy Masarykova v 16.17 hodin) jméno a také letáčky ČD, upozorňující na akční nabídky: ČD Bonus, In kartu a další. Posledním dárečkem byla pamětní lepenková jízdenka.

Dárek dostal každý

V Rakovníku nastoupilo jen pár cestujících, ale už na první zastávce a pak v Lužné u Rakovníka se začala souprava pěti Btx v čele se 714 216-9 plnit. Další nemalé dávky čekala v Novém Strašecí, Stochově a Kamenných Žehrovicích. Z Kladna pokračoval vlak do Prahy už plný.

Snídaňové balíčky se dostaly na každého a mnozí využili darovaných novin a dali se do čtení. Oslovil jsem několik cestujících, kteří se shodli: akci chválili a dárků si vážili. Někteří mě upozornili na středeční relace Region expres, které se vysílají pro Středočeský kraj po 14. hodině s moderátory Edou Hrubešem a Soňou Jindrovou.

Region expres je pořad věnovaný železnici. Posluchači v něm najdou informace o změnách v jízdním řádu, zajímavé příběhy o lidech na železnici, o nostalgických jízdách i o technických zajímavostech.

Ředitel Českého rozhlasu Region Jan Menger se vlakem svezl též. „Podobné akce pořádáme každoročně. Začali jsme s tím před velkými podniky, když jdou lidé do práce. A teď, protože od první změny jízdního řádu máme „svůj“ vlak, rozhodli jsme se udělat snídani i pro cestující, abychom jim cestu zpříjemnili.“

František Kaplan, ředitel Železničního muzea v Lužné, který také seděl mezi cestujícími, se dívá na Snídani s Regionem jako na akci pozitivní, která prospívá jak ČD, tak rozhlasu.

Co zbývá dodat? Že Sp 1881 s dárky a hosteskami přijel do Prahy Masarykova nádraží včas.

(iš)