České dráhy, a.s. Týdeník Českých drah - ŽELEZNIČÁŘ     Co nabízíme: výhodně o víkendech

Síťová jízdenka SONE+ je určena pro malé skupiny cestujících, speciálně pro rodinné cestování o sobotách a nedělích. Nabídka je prezentována kampaní „Regiony“.

inule jsme vám zde představili síťovou jízdenku REGIONet, se kterou lze výhodně cestovat ve vymezených oblastech našich regionů.


Nabídku jednodenních síťových jízdenek doplňují síťové jízdenky SONE+ a ČD Net. Jízdenka SONE+, kterou vám představujeme dnes, je stejně jako jízdenka REGIONet jedním z pilířů probíhající marketingové kampaně ČD „Regiony“.

SONE+: Co je třeba zdůraznit!

1.Cena.
 V základní variantě stojí jízdenka pouze 150 korun.
2.Modifikace.
 V modifikaci za 450 korun je možné cestovat všemi vlaky Českých drah.
3.Skupina osob.
 Na jednu jízdenku může cestovat až 5 osob najednou.
4.Struktura skupiny.
 Nejvýše dva cestující z pěti mohou být starší 15 let.
5.Po celé síti.
 Použití jízdenky není omezeno hranicemi kraje.
6.Platnost.
 Jízdenka platí pouze o sobotách a nedělích.

Nejvýhodnější jízdenka pro rodinný víkend

SONE+ je jednodenní síťová jízdenka platná ve druhé vozové třídě všech osobních a spěšných vlaků Českých drah, ve vlacích dopravních společností OKD Doprava a Viamont. Na jízdenku SONE+ lze cestovat po celý den pouze v sobotu a neděli a lze ji využít pro společnou cestu skupiny od dvou do pěti cestujících, z nichž nejvýše dva mohou být starší 15 let. To znamená tyto maximální kombinace: 2 dospělí + 3 děti, 1 dospělý + 4 děti nebo 5 dětí. Na jízdenku může také cestovat jen jeden cestující.

Jízdenka, která platí i kousek za hranicemi

Ve srovnání s jízdenkou REGIONet není její použití omezeno železničními tratěmi příslušného kraje, navíc elektronicky vydané jízdenky SONE+ lze použít i pro cestu do vyjmenovaných stanic (zastávek) ležících na druhé straně hranice v Rakousku, Německu, Polsku a na Slovensku. Při cestování do zahraničí neplatí jízdenka SONE+ ve vlacích vyšší kvality EC, IC a SC.

Cestovat na jízdenku může společně až 5 osob a nemusí jít nutně o rodinu. Příbuzenské vztahy nemusí cestující při kontrole jízdních dokladů prokazovat. Pouze děti od 10 do 15 let musí prokázat svůj věk.

Po celé síti za jedinečnou cenu

Jízdenku SONE+ nabízíme ve dvou modifikacích. Ta základní stojí 150 korun a platí ve druhé vozové třídě všech osobních a spěšných vlaků. Rozšířená modifikace, která stojí 450 korun, platí ve druhé vozové třídě ve všech vlacích ČD včetně vlaků vyšší kvality. Pro cestování v povinně místenkových vlacích (například SC) si však cestující musí pořídit místenku platnou pro konkrétní spoj. Při použití první třídy musí všichni cestující předložit časový doplatek na In-kartě/Rail plus.

Víkendové cestování v příhraničí

Pro cestující, kteří chtějí cestovat také do příhraničních oblastí v Německu a Polsku, nabízíme jízdenku SONE+ ve variantě nazvané SONE+DB a SONE+PKP. Tyto jízdenky s rozšířením na vybranou železniční síť Německa a Polska se vydávají stejně jako klasické jízdenky SONE+ v modifikaci pouze pro osobní a spěšné vlaky a v podobě pro všechny vlaky ČD. Jejich cena je stanovena na 250 korun, respektive 550 korun. Pro výlety na kole je možné k jízdenkám přikoupit jednodenní přepravní doklad za devadesát korun, který umožňuje přepravu jízdních kol jako spoluzavazadlo.

Na Den železnice bez ohledu na věk

Jako dárek od Českých drah mohou cestující na Den železnice využít jízdenky SONE+ bez ohledu na věk. Na jednu jízdenku tak může v příslušných vlacích cestovat až pět cestujících. Den železnice se letos uskuteční 29. září.

Více informací o jízdenkách SONE+ najdete v informačních letácích ČD nebo na webových stránkách ČD.

Příště představíme jízdenku ČD Net.

(zs)

   Více na www.cd.cz/sone