České dráhy, a.s. Týdeník Českých drah - ŽELEZNIČÁŘ     

Oslava Dne dětí

České dráhy pořádají pro děti svých zaměstnanců a pro děti z vybraných dětských domovů oslavu Dne dětí. Odpoledne plné písniček, zábavy a soutěží o ceny zahájí svým vystoupením děti z Nadačního fondu Plaváček. Dětský den se koná ve středu 27. května od 14 do 17 hodin v Národním domě v Praze na Vinohradech.


Na mistrovství do Ostravy Poruby

České dráhy jsou oficiálním dopravcem českého reprezentačního týmu na Mistrovství světa Sledge Hockey 2009, který proběhne od 9. do 16. května na zimním stadionu Sereza v Ostravě Porubě. Sledge hokej je modifikací hokeje pro sportovce s tělesným postižením, kterým speciální saně a hokejky umožňují pohyb po ledové ploše. Lístek na dvě utkání stojí pouhých 25 korun, je slosovatelný a lze na něj vyhrát osobní automobil. Prvním soupeřem českého týmu bude Kanada, zápas se hraje v sobotu 9. května od půl osmé večer. Podrobnosti najdete na www.sledge2009.cz.


Navrhněte nejkrásnější nádraží

Nadace Entente Florale-Souznění, Plzeňská dráha a Mikroregion Konstantinolázeňsko, spolu s Českými drahami a SŽDC, vyhlašují znovu soutěž o nejkrásnější nádraží v Česku. Už jen do 15. května může každý posílat návrhy nádraží s fotografií a stručným komentářem na e-mail nejkrasnejsinadrazi@cd.cz nebo poštou na Asociaci EF CZ – Souznění, V pevnosti 159/5b, 128 00 Praha 2 – Vyšehrad. Desítka finalistů bude vybrána a zveřejněna do 20. května, poté se bude hlasovat pro jednoho z nich do 10. června. Slavnostní vyhlášení proběhne v Senátu 18. června.