České dráhy, a.s. Týdeník Českých drah - ŽELEZNIČÁŘ     Maratonský víkend

7.–9. května

ádi bychom vás pozvali na návštěvu veletrhu sportovních potřeb a vybavení Marathón sport expo ve dnech od 7.–9. května na Výstavišti Praha Holešovice. V rámci veletrhu je umístěn již tradičně i stánek Českých drah.

Další naše pozvánka je na Volkswagen Maratonský víkend, který se uskuteční ve dnech 9. a 10. května v centru Prahy a řadí se mezi 10 nejlepších maratonů světa. V roce 2008 jej zaběhly tisíce běžců z České republiky i ze 71 zemí celého světa. K běhu povzbuzuje více jak 30 hudebních skupin rozmístěných podél celé trati, která celkem měří 42,195 km. Letos se běží 2. ročník Volkswagen Firemního Maratonu, kterého se zúčastní také zástupci Českých drah. Start i cíl je na Staroměstském náměstí, slavnostní předávání cen se uskuteční 11. 5. večer.

Principem těchto firemních běhů je vytvoření čtyřčlenných štafetových týmů, přičemž alespoň jeden běžec musí být členem organizace, jejíž název tým nese. Všem musí být nejméně 18 let. Tři účastníci maratonské štafety běží 10 km, kapitán pak závěrečný úsek v délce 12,195 km. Slavnostní předávání cen se uskuteční 11. 5. večer na Marathon Party v Marathon Sport Expu na pražském Výstavišti.

(red)