České dráhy, a.s. Týdeník Českých drah - ŽELEZNIČÁŘ     
Obří veletrh pro úspěšné

Říká se, že veletrh TransRussia je událost číslo jedna v oblasti nákladní přepravy. Letos se konal již počtrnácté, navštívit ho přišlo více než 26 000 lidí.

eletrh TransRussia je bez nadsázky největší akcí svého druhu v oblasti nákladní přepravy, dopravy a logistiky v Rusku, Pobaltí a státech SNS. Pravidelně zde potkáte množství zástupců přepravců, výrobců, speditérů, operátorů železničních cest, přístavů a nákladních terminálů, výrobců techniky, pojišťovacích společností a jiných spřízněných odvětví jak národního, tak mezinárodního charakteru.PROPAGACE ZABRALA.
Stánek společnosti ČD Cargo vzbudil zasloužený zájem. Na veletrhu patřil mezi největší.
Foto: Michal Málek
Ruský export vítězí

Organizátorem veletrhu, který se konal od 21. do 24. dubna, byly společnosti ITE Group Plc a ITE Moscow LLC. Podporu a patronát vykonávaly federální ministerstvo dopravy, Komise Státní Dumy v záležitostech energetiky, dopravy a spojů a samozřejmě Ruské železnice. Na výstavní ploše o rozloze 13 000 m2 mělo stánek 525 společností.

Svůj do dálky viditelný stánek tu měly také ČD Cargo. Návštěvníci veletrhu o něj měli od začátku zájem. Diskutovalo se zde mimo jiné o nevyváženém vývoji nákladní dopravy mezi Českou republikou a Ruskem. Export od nás do největší země světa totiž tradičně silně pokulhává za importem.

Ve stínu krize

Podle účastníků veletrhu se i zde projevovala světová ekonomická krize. Společností přijelo nakonec méně, než se čekalo. Hodně firem se však o to víc snažilo uzavřít smlouvy. I tak ale nebyl výjimkou obrázek, kdy někteří obchodníci jen posedávali a ani se nesnažili projevovat zájem o kolemjdoucí.

Celou akci samozřejmě doprovázela řada workshopů. Jeden z nich měl docela příznačný název: „Jak se udržet na vrcholu vlny a neutopit se v moři krize.“ Veletrh TransRussia se zatím rozhodně neutopil. Můžeme se zatím těšit na příští půlkulatý patnáctý ročník.

Viktorie Stepanyiuk