České dráhy, a.s. Týdeník Českých drah - ŽELEZNIČÁŘ     


Ukažme lidem, co umímeRADEK JOKLÍK
Tiskový mluvčí Českých drah

Nebojme se nahlas říct, že jsme v něčem dobří a úspěšní.

aždou chvíli se dočítám, co jsme zase udělali špatně. Čtenáři jsou na tyhle zprávy zvyklí a u Českých drah se jim vlastně nikdo nediví. Ale není škoda, že se jim nedivíme už ani my?

Sebekritika je dobrá věc, ale musíme ukázat i to, co se nám daří. Nikdo jiný to za nás neudělá. Také proto jsme uspořádali pondělní závod vlaků Eska s auty, do kterého s námi šly děti ze základních škol v Roztokách, Úvalech a v Praze-Horních Počernicích. Všichni jsme doufali, že vyhrajeme. Vždyť známe ty ranní zácpy v pražských ulicích. Porážka automobilů ale nakonec byla i pro nás překvapením. Ze všech tří směrů, které jsme vybrali, by motoristé ušetřili skoro půl hodiny, kdyby nechali auta doma a vsadili na nás, železničáře.

Myslím, že jsme opravdu ukázali to nejlepší. Přes polovinu příměstských a městských spojů dnes zajišťují CityElefanty, vlaky jezdí načas a jsou čisté. A viděli to i novináři, kteří nám poctivě přiznali vítězství. Na druhý den se monitoring tisku četl o poznání lépe a věřím, že i čtenáři si pomysleli, že ty dráhy zase nejsou tak špatné, jak se obecně soudí.

Náklady minimální, pozitivní dopad k nezaplacení. A stačilo přitom tak málo, nesypat si na chvíli popel na hlavu a pochlubit se tím, co umíme. Není toho zase tak málo.