České dráhy, a.s. Týdeník Českých drah - ŽELEZNIČÁŘ     Co nabízíme: speciality pro letní prázdniny

neděli 21. června nastane letní slunovrat. Právě v tento den odstartujeme nový projekt zaměřený na zákazníka. Neklade si za cíl nic menšího než návrat k tradičnímu způsobu využití volného času a podporu dovolené v našich regionech.

Před dvaceti lety padly státní hranice a většina lidí využila možností vyjíždět do blízké i vzdálené ciziny. Umožněme teď našim zákazníkům znovu objevit domácí kraje.

České dráhy si váží svých zákazníků a podporují drobné podnikatele, zejména ty, kteří zůstali věrní nejkrásnějším místům našich regionů. Neváhejme a nabídněme našim zákazníkům REGIONet platný celý den v jimi libovolně zvoleném kraji za akční cenu 99 korun. Umožněme jim s minimálními náklady cestovat za poznáním a podpořit tak rozvoj oblastí, které zatím z větší části odolaly globální komercionalizaci, a skýtají tak zákoutí, jež jinde ve světě nejsou k mání. Nabízíme samozřejmě i ostatní jízdenky z rodiny REGIONet, které nadále platí za nezměněných tarifních podmínek.

Ještě výhodnější cestování jsme připravili pro letní rodinné výlety. S nejoblíbenější českou turistickou jízdenkou SONE+ ve variantě pro regionální vlaky mohou naši zákazníci celé léto cestovat za pouhých 150 korun tak, jako by byl víkend každý den. Za zvýhodněnou cenu jim nabízíme celodenní putování osobními a spěšnými vlaky po naší vlasti ve skupině až pěti osob, kdy maximálně dva jsou starší 15 let. Díky této jedinečné možnosti mohou naši zákazníci nechat svá auta v garážích a ušetřit tak i za benzin. Pro cestování o sobotách a nedělích samozřejmě mohou využít i ostatní varianty jízdenky SONE+.

Pamatovali jsme i na ty, kteří preferují jednoduchost a spravedlnost zákaznického a základního jízdného a kterým jim jako jediný dopravce umožňujeme platit jen cenu za přesnou vzdálenost. Pro ně jsme připravili jednoduché sdělení. Celé léto mohou zakoupit jakoukoli vnitrostátní jízdenku (s výjimkou zvláštního jízdného pro žáky) platnou mezi konkrétními stanicemi za ceny roku 2008. Uspořit tak mohou nejen při jednotlivé cestě, ale též při pravidelném dojíždění na prázdninovou brigádu.

TOMÁŠ ČECH