České dráhy, a.s. Týdeník Českých drah - ŽELEZNIČÁŘ     
Co nabízíme: speciální letní akce

Ve čtvrtek 4. června České dráhy na tiskové konferenci představily novinářům i veřejnosti letní „protikrizovou“ tarifní nabídku.

ovinky v dopravě osobně prezentovali generální ředitel ČD Petr Žaluda, náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu Antonín Blažek, výkonný ředitel úseku marketingu a komunikace Aleš Ondrůj a vedoucí oddělení cenotvorby a prodeje ČD Tomáš Čech. Vzhledem k tomu, že mezi změny patří také zavedení Pendolina Sprinter, přijela na konferenci Věra Palkovská, starostka z Třince, kde nový spoj bude končit.

Pendolino Sprinter pojede až do Třince

Pendolino Sprinter poprvé vyjede v pátek 12. června v 16.23. Spojí bez zastavení Prahu s Ostravou a dále bude pokračovat do Bohumína, Karviné, Českého Těšína a Třince. Trasu urazí za 4 hodiny a 2 minuty. Pojede pouze v pátek, opačným směrem se v sobotu vydá nový vlak SC 504 s odjezdem z Ostravy hl.n. v 9.27.

Prodej jízdních dokladů je možný už teď na eShopu ČD (www.eshop.cd.cz), přes službu TeleTiket na lince 840 112 113 i na pokladních přepážkách. Až do 22. září platí ve vlaku SC Pendolino Sprinter slevy na místenky Rail plus. Po dokončení modernizace tratí v Praze budou SC Pendolina převedena na trať přes stanici Prahu-Libeň a po skončení prací na III. koridoru ve směru Čadca se bude uvažovat i o případném prodloužení na Slovensko.

Letošní léto přinese loňské ceny

O zbrusu nové letní nabídce hovořil na konferenci Tomáš Čech. České dráhy podle něj vycházejí vstříc zákazníkům, kteří jsou krizí tlačeni k šetření, a tak pro ně připravily takové ceny, aby se více vyplatilo cestování po tuzemských tratích. Nabídka „Léto 2009“ nepreferuje žádnou konkrétní skupinu zákazníků a platit bude od 21. června do 22. září. Mezi hlavní body této nabídky, o které Železničář již informoval v minulém čísle, patří rozšíření platnosti turistické jízdenky SONE+ na každý den, snížení ceny jízdenky REGIONET na 99 korun a návrat k loňským – nižším – cenám. Letní nabídky jsou tyto:

Rozšíření eTicketů a místenka zdarma

Jak informoval Aleš Ondrůj, ČD rozšiřují nabídku elektronických jízdenek prodávaných přes internet, tzv. eTiketů. Cílem je pokrýt destinace, kam nelétají nízkonákladové letecké společnosti. Konkrétně se ČD zaměřují na turistická centra sousedních zemí jako Berlín, Vídeň, Budapešť, Hamburk, Salcburk nebo Krakov.

„Lidé se pomalu vrací k osvědčeným turistickým cílům u našich sousedů, kam byli zvyklí jezdívat třeba s rodiči. To je pro nás příležitost získat nové zákazníky,“ vysvětlil výkonný řediel Aleš Ondrůj.

Jedním z těchto cílů je třeba Binz na Rujáně. S novou nabídkou pro zpáteční jízdenku mohou cestující počítat na trase Praha–Drážďany, a to dokonce i v první třídě. Ve druhé třídě sem cestující dojede za 19 eur (jednosměrně) a zcela bezkonkurenční je nabídka zpáteční jízdenky za 22 eur. Další výhodnou akcí je letní nabídka zhruba poloviny míst vlaků SC Pendolino do Brna s místenkou zdarma. „Cílem všech změn je oslovit více cestujících, motivovat je a nabídnout výhodnější cestování a zajímavá spojení včetně těch do jiných zemí,“ uvedl závěrem generální ředitel ČD Petr Žaluda.


Novinky na prázdniny

  1. Turistické jízdenky SONE+ budou platit bez změny ceny po celý týden, nejen v sobotu a v neděli jako dosud.

  2. Krajské síťové jízdenky REGIONet zlevní ze 150 na 99 korun

  3. Vnitrostátní jízdenky mezi konkrétními stanicemi se budou prodávat za loňské ceny. Lidé uspoří hlavně při cestě na kratší vzdálenosti.

  4. Pendolino pojede až do Třince. Spoj Pendolino Sprinter vyráží každý pátek v 16,23 z Prahy. Do cíle dojede za 4 hodiny a 2 minuty.

  5. Některé místenky do vlaků SC Pendolino na trati Praha–Brno budou zdarma.

  6. Výrazně se rozšiřuje nabídka eTicketů při cestě do zahraničí.

RADEK JOKLÍK, MARTIN NAVRÁTIL