České dráhy, a.s. Týdeník Českých drah - ŽELEZNIČÁŘ     Teplice odbavují denně kolem tisíce cestujících

Do železniční stanice Teplice v Čechách, která je vstupní bránou do známého lázeňského města, jsou ve dvouhodinovém taktu vedeny vlaky dálkové dopravy v trase Praha Smíchov – Cheb a zpět. Rychlík do Prahy odjíždí z Teplic každou sudou hodinu a padesátou minutu a rychlík do Chebu v lichou hodinu a šestou minutu.

K těmto rychlíkům a opačně od rychlíků jsou vedeny celotýdenně ve dvouhodinovém taktu litvínovské přípoje. Tyto vlaky velmi vyhovují cestujícím do českého hlavního města, ale i v opačném směru.

V letošním jízdním řádu byly na tyto spoje nasazeny nové motorové jednotky Regionova, což cestující přijali s uspokojením. Nasazení vlaků Regionova se projevilo i vyšším počtem našich klientů. V pracovní dny jezdí mezi Teplicemi a Litvínovem vlaky v hodinovém taktu, které jsou vedeny motorovým vozem řady 810, který je ve špičkách posilován přívěsným vozem, říká ředitel Krajského centra osobní dopravy (KCOD) Českých drah pro Ústecký kraj Petr Hinterholzinger.

Ředitel KCOD potvrzuje, že v hodinovém taktu jsou vedeny osobní vlaky relace Děčín – Most, které jsou ve špičkách proloženy posilovými spěšnými vlaky Ústí nad Labem– Chomutov. Ve dvouhodinovém taktu v sudou hodinu a třicátou čtvrtou minutu současně odjíždí z Teplic v Čechách vlaky ve směru Úpořiny – Lovosice a zpět přijíždí v lichou hodinu a patnáctou minutu.

Dodejme, že zákazníci Českých drah, kteří přijedou vlaky do lázeňského města, mají před nádražím k dispozici spoje městské hromadné dopravy a v těsné blízkosti výpravní budovy je k dispozici i autobusové nádraží. Jízdenky jsou vydávány ve dvou osobních pokladnách. Stanice zajišťuje kromě komplexního odbavení cestujících ve vnitrostátní přepravě i odbavení cestujících v mezinárodní přepravě, včetně rezervačních dokladů.

Průměrně ve stanici denně nastoupí asi dva a půl tisíce a vystoupí zhruba dva tisíce dvě stě cestujících. Denně odbavíme přepravními doklady okolo tisícovky zákazníků, říká na závěr Petr Hinterholzinger.

Teplice v Čechách (M. Harák)


Do stanice Teplice v Čechách právě dorazil jeden z taktových rychlíků, spojujících severozápad Čech s hlavním městem Prahou.
Foto: AUTOR