České dráhy, a.s. Týdeník Českých drah - ŽELEZNIČÁŘ     Držme našim tenistům palce!

V prvním kole Světové skupiny Davis Cupu se utkají tenisové týmy České republiky a Francie. Vše se odehraje v ostravské ČEZ Aréně na taraflexovém povrchu od 6. do 8. března.

Český tým přijel do Ostravy Svinova vlakem SC 503 Pendolino v neděli 1. března. Na peroně ho čekali novináři, fotografové i zástupci Českých drah v čele s ředitelem KCOD Ostrava Ing. Miroslavem Klichem.

Jak zaznělo v jižní čekárně žst. Ostrava Svinov na tiskové konferenci, která proběhla ihned po příjezdu našich tenisových borců, poprvé v historii našeho daviscupového týmu nastupuje jako jednička Radek Štěpánek. Nyní figuruje na 16. příčce světového žebříčku. Tomáš Berdych je ve světovém pořadí 23. Od Melbourne sice nevyhrál jediný zápas, ale poslední týden poctivě trénoval doma v Prostějově. Věří, že je na utkání připraven a týmu pomůže.

Až z Prahy jel ale Pendolinem jen Jan Hernych a doprovod. Tomáš Berdych, Radek Štěpánek, Lukáš Dlouhý, sparing partner Radim Vrba a nehrající kapitán Jaroslav Navrátil do vlaku přistoupili až v Olomouci. Od půl jedenácté měli v olomouckém ČD Lounge autogramiádu. Jak potvrdil kapitán Navrátil, tenisté si k cestám do Ostravy velmi oblíbili Pendolino.

Má příjemné prostředí, je pohodlné, služby jsou skvělé. Utužuje partu, protože si během jízdy mohou všichni ještě v klidu podebatovat, tvrdí Jaroslav Navrátil. Tu necelou hodinku jízdy z Olomouce do Ostravy si všichni docela užívali.

Držme jim palce, čeká je těžký zápas. Francouzi mají ve své sestavě osmého hráče světového žebříčku Gillese Simona, desátého Gaela Monfilse, jedenáctého Jo-Wilfrieda Tsongua, šestadvacátého Richarda Gasqueta a specialistu na čtyřhru Michaela Llodra.

OSTRAVA (Ivan Skulina)