Vlakem do Polska

Platnost od 11.12.2016

Vlakem do Polska

Jedete do Polska?

Do Polska se dostanete pohodlně několikrát denně přímými vlaky EuroCity. Pro noční cestu můžete využít přímé lůžkové vozy. Spojení v příhraničí pak zajišťují osobní vlaky.

Kde a jak koupit jízdenku?

Koupit jízdenku

Z Ostravy do Varšavy sedmkrát denně

Z Prahy do Varšavy jezdí tři římé vlaky EuroCity denně, z Ostravska pak dokonce sedm přímých vlaků denně. Třikrát denně se do polské metropole dostanete i ve směru od Břeclavi a Přerova. Pohodlně a bezpečně tak můžete cestovat například:

Odkud Kam Kolikrát denně Doba jízdy Vlak Přestup
Praha Varšava 3x cca 7 h 43 min EC 0
Brno Varšava 4x cca 7 h R, EC 1
Ostrava Varšava 7x cca 4 h EC 0

Pohodlné cestování vlaky EuroCity


Noční spojení

Pro cestu z Prahy, Pardubic, Břeclavi, Ostravy a dalších měst do Varšavy nebo Krakova můžete využít i noční vlaky EN 443/406  resp. přímé vozy.

Příhraniční spojení

Spojení v příhraničí je zajištěno osobními vlaky mezi Harrachovem a Szklarskou Porebou, Lichkovem a Miedzylesiem, do Glucholaz, mezi Bohumínem a Chalupkami, mezi Českým Těšínem a polským Cieszynem.

Upozornění

V Polsku jsou všechny vlaky dálkové přepravy dopravce PKP IC (kategorie EC, EIC, Ex, D/TLK) s povinnou rezervací místa (nutno předem zakoupit místenku), a to i pro cestující s mezinárodním jízdním dokladem. Odjezdový čas z polských stanic může být drobně odlišný, zejména když zakupujete jízdní doklady s více než měsíčním předstihem. U nabídky Včasná jízdenka Evropa lze zakoupit pouze cestu TAM anebo současně cestu TAM a ZPĚT, nelze zakoupit jednosměrnou jízdenku s výchozí stanicí v Polsku. Jízdenky NRT (jízdenky za běžnou nezlevněnou cenu) lze zakoupit pouze u mezinárodních pokladen ČD a u smluvních partnerů.


Konkrétní možnosti cesty vlakem vám nabídne vyhledávač spojení.