Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Hledání

Vlakem za zážitky - hledání


Kliknutím na mapu vyberte oblast t19 t17 t16 t15 t13 t12 t14 t18 t2 t1 t3 t7 t8 t9 t10 t6 t5 t4 t20 t21 t22 t23 t24 t25 t26 t28 t27 t31 t29 t30 t53 t49 t48 t32 t33 t52 t35 t34 t39 t36 t40 t37 t38 t41 t43 t42 t44 t46 t45 t51 t50 t47 t11


 
 

:

Pěší turistika

Do Českých Budějovic na filmové randez-vous

Drahé tety a já, Pyšná princezna, Tři chlapy na cestách nebo Pojedeme k moři. Co mají tyto filmy společného? Z části se natáčely v historickém centru Českých Budějovicích. Při toulkách po jihočeské metropoli tak můžete zavítat na místa, která posloužila jako kulisy ve známých bijácích.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: České Budějovice

Do Žďáru nad Sázavou nejen za Santiniho klenoty

Díky geniálnímu architektu Janu Blažeji Santini-Aichlovi znají Žďár nad Sázavou po celém světě. Kromě poutního kostela na Zelené hoře láká město návštěvníky ale i na další turistické atrakce – zážitkové Muzeum nové generace nebo třeba okouzlující Modelové království.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Žďár nad Sázavou

Barokní památky Prahy I.

Praha je plná barokních památek. Kromě pamětihodností, jakými jsou třeba Valdštejnský palác, Lobkovický palác, kostel sv. Jana Nepomuckého Na Skalce nebo Loreta, si můžete v metropoli prohlédnout i výstavu Baroko v Čechách ve Schwarzenberském paláci.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Praha-Dejvice

Pražský chrám sv. Víta, Václava a Vojtěcha

Každý Čech by měl alespoň jednou za život zavítat do metropole a prohlédnout si tuto dominantu Pražského hradu a naši nejvýznamnější církevní památku, která stojí v blízkosti posvátného pahorku.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Praha-Dejvice

Pražský hrad a jeho obnova po roce 1918

Znáte moderní dějiny Pražského hradu – velkolepého souboru paláců a církevních staveb rozmanitých architektonických slohů? Víte, k jakým významným úpravám došlo po roce 1918?

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Praha hlavní nádraží

Písecké památky

Navštivte památky v Písku – nejenom Kamenný most a děkanský kostel, Sladovnu a Prácheňské muzeum v bývalém královském hradě, ale třeba i byt Adolfa Heyduka nebo dodnes funkční elektrárnu zprovozněnou Františkem Křižíkem.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Písek

Údolím řeky Svitavy z Brna do České Třebové

Trať mezi Brnem a Českou Třebovou patří k našim nejstarším a také k nejzajímavějším. Většinu cesty vedou koleje malebným údolím řeky Svitavy a náročný terén u Moravského krasu zdolávají vlaky pomocí nejednoho tunelu a mostu.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Brno hlavní nádraží

Na túru po naučné stezce Rosickou historií…

Asi půl hodiny trvá jízda osobním vlakem ČD z brněnského hlavního nádraží do Rosic u Brna. V parčíku pod nádražím najdete úvodní panel naučné stezky Rosickou historií.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Rosice u Brna

Po kolejích krajinou kontrastů z Bohumína do Českého Těšína

Jízda vlakem z Bohumína do Českého Těšína trvá něco přes půl hodiny. Pokud rádi vyhlížíte z okna vlaku, čeká vás pestrá krajina. Obří průmyslové stavby střídají lesy a rozsáhlé vodní plochy a ukáže se vám i nejedna zajímavá památka.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Bohumín

Procházka po ostravské Porubě kolem monumentů sorely

Velkoryse pojaté bloky obytných domů postavené ve stylu tzv. sorely, tedy socialistického realismu, patří k vyhledávaným atrakcím ostravské Poruby. Po nejzajímavějších místech této městské části vás provede modro-bílé značení.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Ostrava-Svinov

předchozí 1 2 3 5 10 14

Zákaznická podpora

Tel.: +420 221 111 122
Email: info@cd.cz
Kontaktní formulář

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store