Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Hledání

Vlakem za zážitky - hledání


Kliknutím na mapu vyberte oblast t19 t17 t16 t15 t13 t12 t14 t18 t2 t1 t3 t7 t8 t9 t10 t6 t5 t4 t20 t21 t22 t23 t24 t25 t26 t28 t27 t31 t29 t30 t53 t49 t48 t32 t33 t52 t35 t34 t39 t36 t40 t37 t38 t41 t43 t42 t44 t46 t45 t51 t50 t47 t11


 
 

:

Železniční historie a zajímavosti

Nenechte si ujet Legiovlak!

Od poloviny března opět křižuje republiku věrná replika legionářského vlaku z let 1918–1920, který sloužil jako pojízdná kasárna při válečných operacích československých legií na Transsibiřské magistrále v Rusku. A kam letos zavítá?

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Králíky

Na výlet do minulosti aneb Nostalgické jízdy ČD v roce 2019

I letos se mohou příznivci železniční nostalgie těšit na zajímavé akce, při kterých mohou obdivovat um našich předků a zažít tu pravou romantiku na kolejích.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 93%

Nejbližší železniční stanice:

Po nejstarší elektrifikované trati u nás

Nejkrásnější památkou na trati Tábor – Bechyně je bezesporu jedinečný most, společný jak pro železniční, tak pro silniční dopravu. Klene se jako duha, po které dostal své pojmenování. Ale z vlaku se také vyplatí vystoupit i na jiných místech.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Tábor

Výlet za technickou historií do Mladějova na Moravě

Obec Mladějov na Moravě leží nedaleko Moravské Třebové a její největší turistickou atrakcí je zdejší Průmyslové muzeum, ke kterému patří úzkorozchodná železniční dráha.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Mladějov na Moravě

Po stopách nejstarší koněspřežky

Pro leckoho nebude žádnou novinkou, že z Českých Budějovic vedla do rakouského Linze koněspřežka. Méně z vás už ale bude vědět, že šlo o vůbec nejstarší koněspřežnou železnici nejen v Čechách, ale v celé Evropě.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 92%

Nejbližší železniční stanice: České Budějovice

Dvě lákadla vesničky Zubrnice

Pod televizním vysílačem Buková hora se skrývá dříve zapomenutá, dnes již znovu objevovaná malebná vesnička Zubrnice. Výletníky láká hlavně na skanzen a železniční muzeum.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 93%

Nejbližší železniční stanice: Malé Březno nad Labem

Do Hradce Králové na výpravu do železniční minulosti

Jak vypadala železniční dopravní kancelář z dob rakouského mocnářství, se můžete zajet podívat do Hradce Králové. Je součástí Muzejní expozice sdělovací a zabezpečovací techniky Českých drah, která je považována za jedinečnou svého druhu v Evropě.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 95%

Nejbližší železniční stanice: Hradec Králové hlavní nádraží

Slezský Semmering – horská železnice, která vás okouzlí

Koleje se na ní klikatí zalesněnou krajinou míjejíc vysoké kopce Jeseníků a Rychlebských hor. Pokud se budete pozorně dívat z okna vlaku, pochopíte, proč se této železnici říká Slezský Semmering a že ji mnozí považují za nejkrásnější.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 90%

Nejbližší železniční stanice: Hanušovice

Za kouzlem Posázavského pacifiku

Můžete, ale nemusíte vystupovat z vlaku. Už samotná jízda po jedné z našich nejkrásnějších lokálek známé jako Posázavský pacifik je zážitkem. A máte možnost si ho okořenit i špetkou nostalgie.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 77%

Nejbližší železniční stanice: Praha-Zbraslav

Humpolačka – nevšední lokálka na Vysočině

Má deset zastávek, je dlouhá 25 kilometrů a místní jí říkají „Humpolačka“ – řeč je o jedné z nejromantičtějších lokálek na Vysočině spojující Havlíčkův Brod a Humpolec.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 88%

Nejbližší železniční stanice: Humpolec

předchozí 1 2

Zákaznická podpora

Tel.: +420 221 111 122
Email: info@cd.cz
Kontaktní formulář

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store