Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Hledání

Vlakem za zážitky - hledání


Kliknutím na mapu vyberte oblast t19 t17 t16 t15 t13 t12 t14 t18 t2 t1 t3 t7 t8 t9 t10 t6 t5 t4 t20 t21 t22 t23 t24 t25 t26 t28 t27 t31 t29 t30 t53 t49 t48 t32 t33 t52 t35 t34 t39 t36 t40 t37 t38 t41 t43 t42 t44 t46 t45 t51 t50 t47 t11


 
 

:

Železniční romantika

Na Pernerově dráze mějte oči otevřené!

Mezi Pardubicemi a Českou Třebovou projíždějí vlaky po jedné z našich nejstarších železnic. Okolí tratě, která je neodmyslitelně spjata se jménem Jana Pernera, nabízí pestrou podívanou. Hlavně tam, kde se koleje přimykají k Tiché Orlici, je výhled z okna vlaku pastvou pro oči.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Pardubice hlavní nádraží

Krajinou plnou rybníků až k rakouským hranicím

Asi hodinu trvá jízda vlakem z Veselí nad Lužnicí do Českých Velenic. Trať vede převážně podél řeky Lužnice, která napájí pomocí stok a kanálů řadu rybníků. I z vlaku můžete zahlédnout zrcadlící se vodní plochy, a pokud okolní zeleň dovolí, na dohled je i nejedna zajímavá památka.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Veselí nad Lužnicí

Po kolejích za dobrým vínem z Hodonína do Zaječí

Co stanice či zastávka, to známá vinařská obec. Trať mezi Hodonínem a Zaječí vede krajinou, kde se odnepaměti pěstuje vinná réva. Z okna vlaku zahlédnete nejen vinice a vinné sklepy, ale i zajímavé památky a také výletníky, jak objevují krásy této malebné končiny v sedle jízdního kola.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Mutěnice

Mezi lesnatými stráněmi z Prostějova do Chornic

Jen chvíli projíždějí vlaky z Prostějova do Chornic po hanácké rovině. Zanedlouho začnou koleje kličkovat údolími říček Romže a Nectava malebně zvlněnou krajinou, která je tradiční rekreační oblastí. Například do Stražiska jezdíval odpočívat herec Ladislav Pešek nebo vědec Otto Wichterle.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Prostějov hlavní nádraží

Po kolejích z Jičína do Turnova kolem skalních měst Českého ráje

Necelou hodinu trvá jízda vlakem z Jičína do Turnova. A cesta uteče jako voda. Stačí se dívat z okna vlaku a zapomenete na čas. Trať vede kolem dvou nejznámějších skalních měst Českého ráje a v malebné kopcovité krajině na sebe poutá pozornost i řada památek, jimž vévodí hrad Trosky.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Jičín

Krajinou, kde čaruje příroda, z Tábora do Horní Cerekve

Dejte vale městu a vyjeďte si vlakem do přírody. Kam? Z Tábora do Horní Cerekve kličkují koleje malebnou zvlněnou krajinou plnou lesů a rybníků, která nezklame. Okolí tratě je protkáno sítí značených tras, po nichž se můžete vydat třeba k Chýnovské jeskyni nebo k rozhledně na Křemešníku.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Tábor

Podkrkonošskou krajinou ze Staré Paky do Trutnova

Asi hodinu trvá jízda vlakem ze Staré Paky do Trutnova. Koleje vedou údolím řek, říček a potoků a na dohled vrcholkům krkonošských hor. Kromě poutavých přírodních scenérií zaujmou po rozmanité krajině rozeseté nevšední církevní památky a malebné roubené chalupy.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Stará Paka

Polabskou dráhou za krásami Českého středohoří

K našim nejzajímavějším tratím patří tzv. polabská dráha. Vlak vás po ní doveze přes staroboleslavské lesy, starobylé město Mělník, na dohled Řípu a kolem žernoseckých vinic do romantického údolí Porta Bohemica, kterým řeka Labe vstupuje do Českého středohoří.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Lysá nad Labem

Na projížďku nevšední lokálkou ze Žďáru nad Sázavou do Tišnova

Motoráky na této trati sice rekordy v rychlosti nelámou, ale pokud nespěcháte a rádi se díváte z okna vlaku na pěknou krajinu, určitě si jízdu ze Žďáru nad Sázavou do Tišnova přes Nové Město na Moravě užijete. Hlavně malebná údolí Nedvědičky a Svratky jsou pastou pro oči.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Žďár nad Sázavou

Malebným údolím Kamenice ze Smržovky do Josefova Dolu

Sedm kilometrů dlouhá lokálka mezi Smržovkou a Josefovým Dolem patří k nejromantičtějším na severu Čech. Vlaky po ní projíždějí údolím řeky Kamenice, v němž kromě lesů, vod a strání poutají pozornost malebná roubená stavení.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Smržovka

předchozí 1 2 3 4 5

Zákaznická podpora

Tel.: +420 221 111 122
Email: info@cd.cz
Kontaktní formulář

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store