Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Hledání

Vlakem za zážitky - hledání


Kliknutím na mapu vyberte oblast t19 t17 t16 t15 t13 t12 t14 t18 t2 t1 t3 t7 t8 t9 t10 t6 t5 t4 t20 t21 t22 t23 t24 t25 t26 t28 t27 t31 t29 t30 t53 t49 t48 t32 t33 t52 t35 t34 t39 t36 t40 t37 t38 t41 t43 t42 t44 t46 t45 t51 t50 t47 t11


 
 

:

Hrady, zámky, památky

V Lysé nad Labem navštivte nejen výstaviště

Asi každý ví, že se v Lysé nad Labem nachází jeden z našich největších výstavních areálů, kde se koná po celý rok řada zajímavých akcí. V oblibě mají město také příznivci cykloturistiky, kteří tu mohou využít moderní kolárnu Biketower. Málokdo ale tuší, že v Lysé najde také barokní skvosty.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Lysá nad Labem

Na výlet do Opavy – města se sladkou historií

Sušenky z Opavy chutnají po celém světě. Kromě výroby cukrovinek proslavila slezské město i místní rodačka Joy Adamsonová. Za prohlídku stojí nejedna opavská památka a také expozice Slezského zemského muzea, za jehož zdmi objevíte nejednu zajímavost a kuriozitu.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Opava východ

Do Mnichova Hradiště nejen za zámeckými klenoty

Zámek s bohatě zařízenými interiéry a unikátním divadlem patří k hlavním turistickým lákadlům Mnichova Hradiště. Město na řece Jizeře je ale také výborným výchozím místem pro toulky po Českém ráji. Na túru se můžete vydat po jedné z našich nejstarších turistických tras – Zlaté stezce.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Mnichovo Hradiště

Na výlet do Slatiňan za kladrubskými vraníky

„Povídal Forejt, že vám to zlikvidujou…“ Naštěstí se tak nestalo. Ani v seriálu Dobrá Voda, z něhož je tato hláška, ani ve skutečném hřebčíně ve Slatiňanech, kde se slavný televizní román natáčel. Přijeďte si prohlédnout stáje, v nichž chovají černé perly českého chovu – starokladrubské vraníky.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Slatiňany

Poklad ukrytý v Mělníku hlídá pes s ohnivýma očima

Město Mělník se můžete pochlubit nejedním klenotem. K návštěvě vábí opravený zámek, kostel s vyhlídkovou věží a kostnicí nebo unikáty v muzejních expozicích. Letos je tomu deset let, co je zpřístupněná také část podzemního labyrintu, kde se podle pověsti nachází poklad střežený černým psem.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Mělník

Na projížďku nevšední lokálkou ze Žďáru nad Sázavou do Tišnova

Motoráky na této trati sice rekordy v rychlosti nelámou, ale pokud nespěcháte a rádi se díváte z okna vlaku na pěknou krajinu, určitě si jízdu ze Žďáru nad Sázavou do Tišnova přes Nové Město na Moravě užijete. Hlavně malebná údolí Nedvědičky a Svratky jsou pastou pro oči.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Žďár nad Sázavou

Do Žďáru nad Sázavou nejen za Santiniho klenoty

Díky geniálnímu architektu Janu Blažeji Santini-Aichlovi znají Žďár nad Sázavou po celém světě. Kromě poutního kostela na Zelené hoře láká město návštěvníky ale i na další turistické atrakce – zážitkové Muzeum nové generace nebo třeba okouzlující Modelové království.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Žďár nad Sázavou

Barokní památky Prahy IV.

Mezi významné pražské barokní památky bezesporu patří kostel sv. Mikuláše na Starém Městě, dům U zlaté studně a Stavovské divadlo. Znáte jejich historii a víte, v čem jsou tyto architektonické skvosty jedinečné?

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Praha hlavní nádraží

Barokní památky Prahy III.

Zámek Troja, úchvatná Vrtbovská zahrada, ale třeba také věž kostela sv. Mikuláše. I to jsou proslulé barokní památky našeho hlavního města. Přijeďte se na ně do Prahy podívat!

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Praha-Holešovice

Barokní památky Prahy II.

K barokním skvostům Prahy, které přijíždějí do metropole obdivovat turisté z celého světa, patří také Klementinum, Strahovský klášter s úchvatnými interiéry, Černínský palác anebo kostel sv. Františka z Assisi-Serafínského.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Praha-Dejvice

předchozí 1 2 3 8 16 23

Zákaznická podpora

Tel.: +420 221 111 122
Email: info@cd.cz
Kontaktní formulář

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store