Úvod / Volný čas / Vlakem za zážitky / Hledání

Vlakem za zážitky - hledání


Kliknutím na mapu vyberte oblast t19 t17 t16 t15 t13 t12 t14 t18 t2 t1 t3 t7 t8 t9 t10 t6 t5 t4 t20 t21 t22 t23 t24 t25 t26 t28 t27 t31 t29 t30 t53 t49 t48 t32 t33 t52 t35 t34 t39 t36 t40 t37 t38 t41 t43 t42 t44 t46 t45 t51 t50 t47 t11


 
 

:

ČD Doporučují

Po kolejích malebných údolím řeky Mže

Z Plzně do Chebu trvá jízda vlakem necelou hodinu a půl. A i když výhledu mnohde brání protihlukové stěny, je se z okna vlaku na co dívat. Hlavně v místech, kde se trať přimyká k řece Mži, není nouze o poutavé přírodní scenérie.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Plzeň hlavní nádraží

Za tajemstvím legendy do plzeňských pivovarů

Všichni milovníci zlatavého moku by měli alespoň jednou absolvovat prohlídku plzeňských pivovarů. Vždyť v Plzni se zrodila legenda, která se stala vzorem pro více než dvě třetiny všech světových piv označovaných jako Pilsner, Pilsener nebo Pils.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Plzeň hlavní nádraží

Za barokními památkami Plzeňského kraje II.

Jedinečné barokní památky najdete v Plzeňském kraji i na méně známých místech. Máte rádi výpravy do minulosti? Příjeďte se vlakem podívat do Chotěšova, Nebílov, Přeštic nebo barokního městečka Manětín.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Přeštice

Za barokními památkami Plzeňského kraje I.

V Plzeňském kraji můžete vlakem navštívit tato místa s barokními památkami – Plasy, Kladruby, Mariánský Týnec a Dobřany.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: nehodnoceno

Nejbližší železniční stanice: Dobřany

Z Plzně do Horažďovic krajinou plnou památek

Cesta ubíhá lépe, kdy je z okna vlaku na co se dívat. O poutavé scenérie není nouze mezi Plzní a Horažďovicemi předměstím. Koleje vedou krajinou lemovanou zalesněnými kopci, v níž jsou jako drahokamy vysázeny zajímavé památky.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Horažďovice předměstí

Žralokem do kraje Psohlavců

Mezi Plzní a Domažlicemi jezdí vlaky po jedné z našich nejstarších tratí. Dnes se po ní můžete svézt moderními motorovými soupravami RegioShark. Pokud bude místo, sedněte si k oknu.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 100%

Nejbližší železniční stanice: Domažlice

Vodní hrad s tajemnou atmosférou

Krásný příklad u nás ojedinělého vodního hradu se rozkládá v širokém údolí řeky Úhlavy nedaleko Klatov. K dobře zachovalému gotickému hradu Švihov se snadno dostanete po železnici.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 71%

Nejbližší železniční stanice: Švihov u Klatov

Za tajemstvím výroby zlatavého moku

Pivo je považováno za český národní nápoj, ale víte například, z čeho se vyrábí, jak dlouho musí ležet, nebo jak se má správně načepovat, aby vám chutnalo? Pokud ne, vydejte se na prohlídku některého z českých pivovarů. Můžete je navštívit každý den po celý rok a za každého počasí.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 50%

Nejbližší železniční stanice: Strančice

V Plasích mají klášter na vodě

Už při příjezdu na stanici Plasy uvidíte z okna vlaku klášter cisterciáků, který patří k nejvýznamnějším památkám na západě Čech. Zajímavosti se skrývají nejen za jeho zdmi, ale i v jeho základech.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 67%

Nejbližší železniční stanice: Plasy

Když Kozel potřebuje zahradníka…

Nevyniká výškou ani okázalostí. Přesto patří lovecký zámeček Kozel k nejvyhledávanějším památkám na Plzeňsku. Projděte si nejen jeho interiéry, ale také okolní zeleň.

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ: 80%

Nejbližší železniční stanice: Šťáhlavy

předchozí 1 2

Zákaznická podpora

Tel.: +420 221 111 122
Email: info@cd.cz
Kontaktní formulář

ČD na YouTube ČD na twitter ČD na Facebooku Aplikace Můj Vlak na Google Play Aplikace Můj Vlak na Apple store